REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  To impreza, która wyróżnia Ursynów na mapie Polski! W poniedziałek ruszyły zapisy do XII Ursynowskiego Dyktanda im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Śmiałkowie zmierzą się z tekstem przygotowanym przez doc. dr Grażynę Majkowską oraz prof. Jerzego Bralczyka.

  "Naprzeciwko kościoła ojców Franciszkanów, nieopodal placu Na Groblach, wcale nie potajemnie, bo wprawdzie przy mało znanej ulicy Bitwy pod Verdun, bynajmniej jednak nie daleko od dopiero co lokalnie rozsławionej nowo otworzonej świątyni Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego..." - tak zaczynało się ubiegłoroczne dyktando, z którym zmierzyło się 276 uczestników, w tym 160 mieszkańców Ursynowa. Mistrzynią została Anna Mikołajewska.

  Tegoroczne dyktando odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 10:00 w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. W poniedziałek ruszają zapisy, które potrwają do wyczerpania miejsc. 

  Od 2012 r. impreza nosi imię Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego – dziennikarza, językoznawcy, publicysty, krytyka muzycznego, popularyzatora poprawnej polszczyzny. Jego postać na trwałe wpisała się w historię Ursynowa: był twórcą pierwszego w Polsce tygodnika lokalnego „Pasmo”, zaangażowany był w utworzenie pierwszej w Polsce eksperymentalnej telewizji kablowej „Ursynat”, współtworzył Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

  Skąd dyktando na Ursynowie? - Ursynów zawsze był uważany za dzielnicę inteligencką, a troska o język polski jest cechą każdego, kto chce się uważać za inteligenta - mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska, współorganizatorka dyktand.

  W szranki stanie w tym roku - po jednorocznej przerwie - burmistrz Robert Kempa.

  - Jak co roku zachęcam wszystkich mieszkańców do sprawdzenia znajomości swojej ortografii. Przypuszczam, że z okazji jubileuszu treść dyktanda będzie związana z Ursynowem. Wydarzenie odbywa się już po raz dwunasty i przez lata zyskało bez wątpienia rangę ogólnokrajową - mówi szef zarządu dzielnicy. 

  Zapisy do udziału w dyktandzie będą przyjmowane od 16 października do 15 listopada 2017 r. do wyczerpania limitu miejsc:

  • pocztą elektroniczną na adres: dyktando@ursynow.pl,
  • telefonicznie pod nr (22) 443 71 43 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00),
  • osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61, pok. 238 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00).

  Laureaci zostaną wyłonieni w czterech kategoriach: Open, Juniorzy, Młodziki , Ekspert:

  • kategoria Open - uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert
  • kategoria Juniorzy - roczniki 1998-2003
  • kategoria Młodziki - roczniki 2004 i młodsi
  • kategoria Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego, w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu oraz wszyscy laureaci  dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

  ZOBACZ TEKST DYKTANDA Z 2016 ROKU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1197 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018