REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019, 23:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zmywanie naczyń nie należy do czynności, które wszyscy bezwarunkowo lubimy. Czasami można podzielić ten obowiązek na wszystkich domowników, dzięki czemu każdy z nich może zmywać co kilka dni, a nie codziennie. Jeśli jednak masz w kuchni miejsce, które można zagospodarować, warto rozważyć zakup zmywarki. Czy warto? W naszym poradniku odpowiadamy na to pytanie. 

  Zmywarka oszczędza czas 

  Z tym stwierdzeniem nie można się nie zgodzić. Czas, który przeznaczyłbyś na umycie naczyń po obiedzie czteroosobowej rodziny, to jakieś 20 minut. Tymczasem wyrzucenie większych resztek i załadowanie zmywarki zajmie ci około 5 minut, a jeśli Twoja kuchnia jest dobrze zorganizowana, rozstawienie czystych i suchych naczyń zajmie jeszcze mniej. Pozostały czas możesz poświęcić na relaks i spędzanie czasu z najbliższymi. Porównaj zmywarki z Neo24.

  Zmywarka poprawia wygląd kuchni 

  Nie chodzi tu oczywiście o walory estetyczne samego urządzenia. Oczywiście można ją dopasować do wyglądu pozostałych sprzętów AGD, jednak najważniejsze jest to, że dzięki zmywarce w kuchennym zlewie przestaną wreszcie zalegać góry brudnych naczyń. Zamiast gromadzić je tam lub na kuchennym blacie, możesz je od razu po posiłku włożyć do zmywarki. 

  Ile kosztuje używanie zmywarki? 

  Zmywanie ręczne jest oczywiście tańsze, ponieważ jego koszt to zawiera się w cenie zużytej wody i detergentów. W przypadku zmywarki do kosztu zakupu trzeba doliczyć nie tylko wodę, ale również energię elektryczną oraz odpowiednie środki, droższe niż zwykły płyn do zmywania naczyń. Istnieją jednak sposoby na oszczędzenie zużytego prądu: wybór urządzenia o wysokiej klasie energetycznej (A+ lub wyższej) oraz uruchamianie urządzenia, kiedy będzie w pełni załadowane.

  Praktyczne porady: jak tanio i wygodnie używać zmywarki? 

  Jak już wyjaśniliśmy, używanie zmywarki może być znacznie wygodniejsze, niż zmywanie ręczne, jednak koszt używania urządzenia jest wyższy. Wykorzystaj nasze podpowiedzi, by używanie zmywarki było jak najbardziej wygodne i ekonomiczne. 

  Zawsze do pełna 

  O tym już wspominaliśmy – aby korzystanie ze zmywarki było bardziej oszczędne, najlepiej jest ładować ją do pełna. W ten sposób urządzenie nie będzie prało „czystych przestrzeni”. 

  Włączaj z głową 

  Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie załadować zmywarki do pełna, pamiętaj o przydatnym przycisku, który umożliwia pobór jedynie połowy ilości wody używanej zazwyczaj do zmywania. 

  Nocne zmywanie

  Użytkownicy polecają, by – o ile to możliwe – włączać zmywarkę na noc. Dzięki temu rano naczynia będą nie tylko czyste, ale i chłodne. 

  Wybieraj odpowiednie naczynia 

  W zmywarce nie powinno być się drewnianych elementów, zestawów dekoracyjnych czy akcesoriów pokrytych aluminiową powierzchnią. Dlatego kupując wyposażenie kuchenne zwracaj uwagę, by wybierać elementy dostosowane do mycia w zmywarce.

  Pamiętaj o wymianie nabłyszczacza 

  Często zdarza się, że naczynia po wyjęciu ze zmywarki nie błyszczą tak, jakby tego oczekiwał. Dlatego pamiętaj o regularnym uzupełnianiu odpowiedzialnego za to nabłyszczacza. 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3521 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020