REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-04----30-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2020, 16:00 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Rodzice przedszkolaków wyjątkowo wcześnie mogą w tym roku zacząć planować wakacje. Znane są już terminy dyżurów w poszczególnych placówkach, a pod koniec miesiąca pojawi się harmonogram zapisów.

  Od tego roku dyżury w warszawskich przedszkolach zostały wydłużone z dwóch do trzech tygodni. Choć pomysł ma krytyków, wielu uważa, że dzieci zdecydowanie na tym skorzystają. Swój udział miała w tym mieszkanka Ursynowa – Hanna Wróbel, która zbierała podpisy pod petycją w tej sprawie wydłużenia dyżurów do pełnego miesiąca w danej placówce.

  Kolejną zmianą wprowadzoną w tym roku jest wcześniejsze podanie terminów dyżurów w poszczególnych placówkach. Do tej pory rodzice najmłodszych do ostatniej chwili nie znali ani terminów dyżurów, ani wyników zapisów.

  Pełna informacja o harmonogramie i zasadach zapisów zostanie opublikowana 27 stycznia, a rodzice maluchów liczą na to, że cały proces zapisów będzie odbywał się szybciej niż do tej pory.

  Prawie 3 tygodnie

  Dyżury w przedszkolach będą odbywały się w trzech turnusach, pierwszy potrwa od 1 do 17 lipca i będzie najkrótszy. Wynika to z tego, że przedszkola pracują normalnym trybem do 30 czerwca, a 1 lipca – początek wakacji dla najmłodszych - wypada w środę. Biorący udział w tym turnusie „stracą” w związku z tym dwa dni dyżuru. Pozostałe dwa terminy to równe 3 tygodnie oraz 3 tygodnie i 1 dzień.

  Wg władz miasta na nowym rozwiązaniu skorzystają najmłodsi - wydłuży się bowiem okres opieki nad dzieckiem w tym samym przedszkolu, dzieci nie będą już narażone na stresującą, nawet czterokrotną zmianę placówki w czasie wakacji.

  - Wydłużenie o dodatkowy tydzień opieki nad dziećmi we wszystkich naszych przedszkolach było możliwe po szczegółowych analizach możliwości placówek (wakacyjne remonty, liczba nauczycieli na urlopach, wakaty). Udało się! Maluchy będą teraz mogły dłużej przebywać w jednej placówce. To optymalne rozwiązanie, zgodne z oczekiwaniami rodziców – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

  Jednocześnie w przedszkolach będzie można podczas wakacji przeprowadzić zaplanowane remonty, a nauczyciele będą mogli skorzystać z przysługujących im urlopów.

  Poniżej harmonogram dyżurów w poszczególnych ursynowskich:

   

  Pełna lista placówek dostępna jest na stronie Biura Edukacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Andzia 2 2 miesiące temu

   Chciałbym zapytać dlaczego na dyżury w jednej trzeciej zapisywane są dzieci tych rodziców którzy mają urlopy w tym czasie i oczywiście pobierają co miesiąc 500+ na opiekę nad dzieckiem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 1 2 miesiące temu

   czy wiadomo coć na temat dyżurów w szkołach podstawowych?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3468 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020