REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej trwają ostatnie próby przed piątkową premierą spektaklu opowiadającego historię, która… zdarzyła się naprawdę! Wśród artystów m.in. Magdalena Wójcik, Jacek Rozenek, Tomasz Ciachorowski i Adrianna Biedrzyńska. Reżyser Stefan Friedmann opowiedział nam jak mu pracuje się na Ursynowie.

  Znani artyści przyjeżdżają zwykle na Ursynów z gościnnymi występami. Tym razem sala widowiskowa DOK przy Kajakowej stała się miejscem, w którym grupa znanych aktorów szykuje się do premiery spektaklu. To "Miłosna Pułapka" w reżyserii popularnego satyryka, aktora słynącego m.in. z ról komediowych, niezapomnianego odtwórcy roli detektywa Bednarskiego.

  - Stefan Friedmann uczestniczył w wielu naszych przedsięwzięciach, pod których był wrażeniem i pewnego dnia zapytał o możliwość współpracy przy wystawieniu spektaklu teatralnego. I tak to się zaczęło. Przed nami premiera wpisująca się w inaugurację roku kulturalnego na Ursynowie - mówi Beata Rusinowska, dyrektor DOK Ursynów.

  Próby do spektaklu rozpoczęły się w lipcu, reżyser chwali sobie warunki pracy w ursynowskim ośrodku.

  - Tu jest wspaniała sala, w której znaleźliśmy się przez szczęśliwy przypadek. Jesteśmy zachwyceni tym miejscem, ludźmi, tym jak nas przyjęto i z wielką przyjemnością tutaj przyjeżdżamy na próby. Jesteśmy wędrującą grupą artystów, która po premierze wyruszy w objazd po kraju. Czasy są nielekkie i jak można je osłodzić takim miejscem jak DOK, to z tego korzystamy - mówi Stefan Friedmann.

  Odwrócona historia porwania

  Sztuka, której premiera odbędzie się na Ursynowie, oparta jest na scenariuszu aktorki Adrianny Biedrzyńskiej. Jest to komedia romantyczna w zaskakujący sposób pokazująca relacje międzyludzkie. Przede wszystkim między kobietą i mężczyzną, gdzie stawką jest prawdziwa miłość. 

  - Spektakl oparty jest na faktach z mojego życia, wprawdzie sprzed wielu lat, ale wciąż dla mnie żywych. Historia, która była nieprzyjemna, została całkowicie odwrócona i przedstawiona jako komedia. Obserwując próby jestem zachwycona i wdzięczna kolegom, którzy tak pięknie i wzruszająco grają, że nawet się dzisiaj popłakałam - mówi Adrianna Biedrzyńska, która wspólnie z Agnieszką Szygendą napisała scenariusz "Miłosnej Pułapki".

  Artystka nawiązuje w swojej sztuce do wydarzenia z 2006 roku. Wówczas Andrzej G. przez pół dnia więził ją w ustronnym domku letniskowym pod Częstochową. Jak zeznał potem policji, w dniu swoich 50. urodzin chciał mieć aktorkę tylko dla siebie. Tłumaczył, że zrobił to z miłości. 

  Premiera komedii "Miłosna Pułapka" w piątek, 18 września w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12b. Pierwszy spektakl o 18:00, drugi o 20:30. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki i są już nie do zdobycia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4045 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021