REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2019, 11:24 komentarzy 34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Stany Zjednoczone to jeden z tych krajów, które przyciągają wielu ludzi. Marzymy o wyjeździe do USA zarówno w celach turystycznych, jak i zawodowych.

  Do tej pory przeszkodą dla wielu z nas była konieczność otrzymania wizy. Wszystko wskazuje jednak na to, że obowiązek wizowy dla Polaków w najbliższej przyszłości zostanie zniesiony. Co to oznacza w praktyce dla osób, które wybierają się do USA? Przekonajmy się.

  Ambasador obiecuje - wizy wkrótce zostaną zniesione

  O zniesienie wiz Polska stara się już od dłuższego czasu, praktycznie przy każdej rozmowie z władzami USA. Do tej pory jednak nie mieliśmy na to szansy. Przede wszystkim ze względu na restrykcyjne warunki, które należy spełnić. Jednym z nich jest procent odrzuconych wniosków o przyznanie wizy obywatelom danego kraju. Prawo USA pozwala na wprowadzenie ruchu bezwizowego, jeśli nie będzie on wyższy niż 3 procent. Polska zbliża się do tego wyniku, dlatego też Ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher zapowiedziała, że nasz kraj wkrótce będzie mógł dołączyć do Visa Waiver Program.

  Program Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program)

  Przyjrzyjmy się samemu Programowi Ruchu Bezwizowego, do którego obecnie należy 38 państw z całego świata. Pozwala on na wyjazd do Stanów Zjednoczonych bez konieczności wyrabiania wizy, ale tylko i wyłącznie w przypadku podróży turystycznych oraz służbowych, które nie będą trwały dłużej niż 90 dni. Wszystkie osoby, które chcą podjąć stałe zatrudnienie lub uczyć się w USA, nadal będą musiały starać się o wizę. Do uzyskania wizy wciąż będą zobowiązane osoby z przeszłością kryminalną.

  Sam paszport nadal nie wystarczy

  Warto pamiętać, że mimo zniesienia obowiązku wizowego osoby, które chcą podróżować do USA będą musiały spełnić szereg wymagań. Sam paszport (koniecznie biometryczny!) niestety nie wystarczy. Przede wszystkim niezbędna będzie rejestracja w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży – Electronic System for Travel Authorization (ESTA). Na szczęście, wniosek o taką rejestrację nie jest drogi, a ona sama ważna jest przez okres dwóch lat.

  Poza tym, podróżujący do USA muszą mieć świadomość, że rejestracja w systemie ESTA nie daje gwarancji wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Podobnie, jak w przypadku podróży z wizą - a dokładnie mówiąc promesą wizową, zgodę na pobyt w USA (lub jego odmowę) wydaje urzędnik imigracyjny podczas kontroli granicznej na lotnisku w Stanach Zjednoczonych.

  Plusy i minusy podróżowania do USA z wizą i bez wizy

  Zniesienie wiz do USA ma wiele zalet. Przede wszystkim wniosek o autoryzację podróży, który należy złożyć w systemie ESTA przed wyjazdem do Stanów, jest znacznie mniej skomplikowany niż standardowy wniosek o wizę (formularz DS-160). Również opłata za wniosek w ESTA jest znacznie niższa i wynosi zaledwie 14 dolarów. Dla porównania wniosek wizowy wiąże się z koniecznością zapłacenia aż 160 dolarów. Oprócz tego, w przypadku ruchu bezwizowego nie trzeba stawiać się na osobiste spotkanie z konsulem USA w Ambasadzie w Warszawie lub Konsulacie w Krakowie. Dla wielu osób będzie to sporym udogodnieniem. Wiza umożliwia jednak dłuższy pobyt w USA (może być przyznana na 180 dni) oraz jest ważna przez 10 lat (tzw. promesa wizowa). W przypadku ESTA są to zaledwie dwa lata.

  Podsumowując, planowane na przyszły rok zniesienie wiz do USA oznacza spore ułatwienie dla wielu Polaków, którzy chcą odwiedzić Stany Zjednoczone na okres nie dłuższy niż 90 dni - w calach turystycznych lub służbowych. Mniej formalności, a także niższe koszty związane z podróżą, to podstawowe zalety tego rozwiązania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wizach do USA i planowanych zmianach odwiedź stronę internetową https://wizaonline.org/blog/do-usa-z-wiza-czy-bez-co-jest-bardziej-korzystne/. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i informacji.

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pawel12423 34 5 miesięcy temu

   Zniesienie wiz nie oznacza całkowitego otwarcia USA dla Polaków. Podróże do Stanów Zjednoczonych trzeba będzie rejestrować w systemie autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Przed pierwszym wylotem do USA trzeba będzie ubiegać się o autoryzację podróży w ESTA — pozostaje ona ważna przez dwa lata. Minus ESTA jest taki, że rejestracji należy dokonać co najmniej 72 godz. przed planowanym wylotem. Z wizą tego obowiązku nie ma. Kolejna różnica: ESTA umożliwia legalny pobyt w USA do 90 dni, a z wizą do180 dni, a ponadto można ubiegać się o przedłużenie pobytu o kolejne pół roku, będąc już za granicą. Plus wizy jest jednak taki, jest na 10 lat. Z wizą można ubiegać się o zmianę statusu pobytowego. W takich sytuacjach będąc w USA na podstawie ESTA, trzeba zazwyczaj opuścić kraj i ubiegać się o wizę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 33 6 miesięcy temuocena: 50% 

   A kto tam jeszcze chce jeździć? Bieda się tam robi, ludzie pracują na 3 etaty, a w szkołach i na ulicach tylko strzelanki. Naprawdę jeszcze są ludzie, którzy wierzą w tą Amerykę z Hollywoodu?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Angielski w 2 godziny 32 6 miesięcy temuocena: 0% 

   220000 Polakow przyjezdza do Stanow rocznie I jakos dostaja te"wizy". A to ze Dpt. Stanu robi swinstwa Polakom to Inna sprawa. Trzeba by polityka kalibru Pilsudskiego ,JP II.Dmowskiego etc. na rozwiazanie tego problemu. Tradycje dept stanu usa siegaja jeszcze do wspolpracy ze Stalinem a pracuja tam pokolenia rodzinie tychze ludzi. Prawdziwy cech sympatykow-wiadomo czego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łowca Lisów 31 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wiza była pod wieloma względami lepsza. Pomijając że ja mam "L=kę" i nie miałem z nią nigdy problemów, to turystyczna kosztowo wychodzi w perspektywie 10 lat podobnie, pozwala na dłuższy pobyt (6 miesięcy, bez wizy tylko 3), łatwiej jest z wjazdem bo urzędnik widzi że ktoś sprawdził klienta już wcześniej i wbija pieczątkę dla formalności, z ESTA tak łatwo nie będzie. Tak więc wiele hałasu o nic, i zmiana raczej na gorsze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szeryf z Masacziusec 30 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Definicja slowa "wiza" Filter holoty, patologii i zlodziejstwa. Do pierwszych samolotow wsiada bezrobotne lumpy, menele i zlodzieje. Pozniej wyjedzie cala reszta. Ja bym zatrzymal te wizy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Schlesier 29 6 miesięcy temuocena: 67% 

   To oznacza zy gorole ruszom robic.pic,i szabrowac i jok te wisy zniesom to i szybko bydom zas

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vi Ne Tou 28 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Wolny kraj - aby wjechac trzeba zostac niewolnikiem biurokracji. A praojce nie pytali tylko jechali i Indian zabijali

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z USA 27 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Rozumiem prawdziwych turystów rządnych podziwiania świata. Nie rozumiem Polaków którzy myślą o zarobku w USA. Trzeba mieć ""kuku mamuniu" aby mając pod nosem Niemcy, pchać się do Stanów na zarobek który jest prawie nieosiągalny dla ludzi bez pozwolenia na pracę i wielkiego szczęścia w jej znalezieniu. Mówimy tu o dobrze płatnej pracy powyżej 3~4 tyś $ na miesiąc. Inne nie dają żadnego zysku gdyż koszt utrzymania i związane z pracą wydatki są wielkie. No i ta zabójcza rozłąka i pustka która nie jednego silnego i jego rodzinę wykończyła. Tak więc zastanówcie się gdzie po co lecicie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Purysta 26 6 miesięcy temu

   Czas poprawić błędy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirekxnyc 25 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Jestem w USA i jeżeli piszesz ze rodzina 5osobowa może przeżyć za 4 dolarów to powodzenia Nie w tych czasach Odniosłem się do tego ze napisałeś ze dobra praca to zarobienie 4 tysięcy na muesiac

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nic 24 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wizy do USA dla Polakow to tylko kielbasa wyborcza. Przepraszam, ale nie badzcie naiwni bo wiz Wam nie zniosa prawdopodobnie nigdy , chyba ze Polska zamieni sie w tzw.Judeopolonie czyli jezeli zydzi ofcjalnie zapanuja nad Wisla.Wtedy beda was usuwac na inne tereny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak tak 23 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Jak stanie się to prawdą to większość tych patriotów z PiS wyjedzie i będzie pozamiatane. Czekam !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 22 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Nie jeżdżę do szmaciarzy, którzy nie chcą mnie nawet jako turysty. Wiza jest mi niepotrzebna.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~borgu 21 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mając wizę możesz w USA starać się o zostanie i pozwolenie na prace będąc w USA: 1.PRZEZ MAŁŻEŃSTWO Z OBYWATELEM LUB ZIELONO KARTOWCEM. 2.PETYCJA BLISKIEJ RODZINY 3.SPONSOROWANIE PRZEZ ZAKŁAD PRACY. 4.NAUKE 5 ITP. TRACISZ TE PRZYWILEJE MAJAC 90 DNIOWA WIZE,TZ MOZESZ ROWNIEZ SIE STARAC O STALY POBYT, ALE MUSISZ WYJECHAC ZE STANOW . PROCEDURY TE ZABIERAJA OD PARU MIESIECY DO PARUNASTU LAT.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waclaw 20 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak tylko zaczna polacy jechac bez wiz do USA to za rok zlikwiduja ten przywilej dla polakow.Wiem jedno ze w USA jest tylu polakow czekajacych na bliskich i by oni zostali z nimi ze jakies 5 do 6 tys zostanie mimo wszystko.Lepiej niech zostana wizy a wraz z nimi otwarta droga do legalizacji stalego pobytu a nie deportacja z urzedu po 90 dniach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waclaw 19 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak tylko zaczna polacy jechac bez wiz do USA to za rok zlikwiduja ten przywilej dla polakow.Wiem jedno ze w USA jest tylu polakow czekajacych na bliskich i by oni zostali z nimi ze jakies 5 do 6 tys zostanie mimo wszystko.Lepiej niech zostana wizy a wraz z nimi otwarta droga do legalizacji stalego pobytu a nie deportacja z urzedu po 90 dniach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 18 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Wiz nie dostają tylko durnie bez wykształcenia, języka i co nakłamali w formularzu wizowym, lub kłamią podczas rozmowy z konsulem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 17 6 miesięcy temuocena: 25% 

   Mój kuzyn wykształcony, język zna świetnie, zamozny i wizy też kiedyś nie dostał

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xx 16 6 miesięcy temuocena: 0% 

   USA powinny naozyc wizy zdradzieckiej francji ktore wslizguje sie w tylek putinowi czym zgadza sie z terrorystyczna polityka rosji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jerry 15 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Wprowadzić dla nich wizy i będzie po krzyku a tak na marginesie kto o zdrowych zmysłach pojedzie do kraju policyjnego ,inwigilowanego przez 24/7/12 . no chyba że same nieudaczniki co w Polsce nie potrafili NIC.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uzdek98 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   to jest cały czas promesa wizowa... nie spodobacie się celnikowi, np. nie bedziecie chceli podać mu hasła do waszego facebooka czy twittera, to bedzie kopa, dupa, brama i lot powrotny tego samego dnia....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qperNIK 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

   O co najmniej 30 lat za późno. Dziś USA to żaden cel dla emigracji. Można jechać jedynie turystycznie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~loki 12 6 miesięcy temuocena: 70% 

   USA to jak dla mnie ostatnie miejsce na ziemi gdzie chcial bym pracowac mieszkac czy ukladac sobie tam zycie. Wiec mi to lotto

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 11 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Boś tam pewnie nie był to nie masz pojęcia jak tam jest i nic o tym kraju nie wiesz

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Oby - może większość "suwerena" poleci ? :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ameryk 9 6 miesięcy temuocena: 75% 

   USA to wspaniały turystycznie kraj. Najwazniejsze, że jest dostępny dla każdego rodzaju turystów - zamożnych i .. mniej zamoznych. Ogromna sieć moteli i hoteli, na każdą kieszeń, umożliwia zwiedzanie samemu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~batman 8 6 miesięcy temuocena: 17% 

   jezeli zniosą wizy to samoloty z pl do stanow beda wygladac jak pociagi w indiach

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 7 6 miesięcy temuocena: 33% 

   nie będą. Turystycznie można pozwiedzać parki, ale duże odległości, poza tym żadnych innych atrakcji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podróżnik 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wizy dla Obywateli ( do Polski) krajów, gdzie My musimy mieć wizę - i tyle. Żadnej pobłażliwości.- z jakiej racji?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amerykanin 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Zniesienie wiz oznacza ze jezeli przekroczycie 90 dniowy pobyt w USA zostaniecie automatycznie wciagani na liste osob do deportacji a wasze rodziny w przyszłosci brane sa pod lupe gdy beda chciały wjechac do U S A

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wr 4 6 miesięcy temuocena: 10% 

   Nie słuchajcie tych pierdul co piszą...przyjezdzajcie do USA można dużo zyskać i się ustawić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jerry 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   USTAWIĆ ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bubu24 2 6 miesięcy temuocena: 87% 

   Z wizą czy bez wizy i tak jankeska straż graniczna może nie wpuścić do USA bo po prostu jest w złym humorze. Dopóki prawa podróżnych nie będą identyczne na zasadach wzajemności nie powinniśmy tam jechać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Astro 1 6 miesięcy temuocena: 73% 

   USA to rak toczący tą planetę. Nie podróżujcie tam. W tym zmilitaryzowanym kraju jest już zbyt niebezpiecznie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2826 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020