REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ruszyły prace porządkowe na terenie u zbiegu Gandhi i Rosoła. W przyszłości w tym miejscu ma powstać zespół mieszkalno-senioralny. Ale na razie inwestycja jest w powijakach i nie wiadomo czy w ogóle do niej dojdzie. Jak na razie deweloper ogranicza się do sprzątania działki.

  Ruiny budowy przychodni straszyły mieszkańców Ursynowa od 1989 roku. Ówczesny zarządca terenu - spółdzielnia SDIS ruszyła z inwestycją. Wzniesiono typlo fundamenty i parter, na resztę zabrakło pieniędzy. Po dwóch latach urzędowe pozwolenie straciło ważność, a w niedokończonym obiekcie zamieszkali bezdomni.

  Później były plany wybudowania tam szpitala przez niemieckiech ewangelików, ale pomysł też upadł. Podobnie jak pomysły zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dotyczące tych działek. Radni uchwalili, że może tu powstać wyłącznie zabudowa związana z usługami zdrowia. Właściciele zabiegali o zmianę funkcji na mieszkaniówkę, ale miasto nie chce się na to zgodzić.

  To nie wyburzanie ruin, a porządki

  Od wielu lat atrakcyjny grunt w centrum Ursynowa znajduje się w rękach grupy deweloperskiej Hochtief Development Poland. Na jej zlecenie powstała koncepcja wybudowania przy Gandhi zespołu czterech budynków przeznaczonych dla seniorów. Miałyby tam powstać tzw. mieszkania asekurowane z opieką medyczną na wezwanie, a także szpital na 40 łózek, zakład opiekuńczo-leczniczy dla leżących chorych na 150 łóżek i klinika rehabilitacji na 160 łóżek.

  W ostatnich dniach wokół terenu zaczęły się prace. Przez całe dni w ruch jest koparka i ciężarówka, ale - jak mówi przedstawiciel dewelopera - wcale nie oznacza to wyburzania ruin przychodni.

  - Usuwamy tylko odpady: złom, śmieci i wywozimy gruz. Aby to zrobić musieliśmy zamówić sprzęt ciężki. Prace potrwają 2-3 tygodnie - mówi Anna Stodolska z Hochtief Develompent Poland.

  Zespół mieszkalno-senioralny pod znakiem zapytania

  Od 2016 roku inwestor ma zgodę dzielnicy na rozebranie ruin, ale najwyraźniej nie opłaca mu się to, zanim nie dojdzie do właściwej budowy założonego obiektu.

  - Na ten moment nie ruszamy z nową z inwestycją - informuje przedstawicielka dewelopera.

  Wciąż nie wiadomo więc czy dojdzie do wybudowania zespołu mieszkalno-senioralnego. Inwestor nawet nie składał jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę, bo sam kompleks nie został jeszcze zaprojektowany.

  Dwa lata temu wśród okolicznych mieszkańców pojawił się pomysł, by miasto wykupiło działki od Hochtief, zmieniło plan miejscowy i połączyło je wraz z psią górką w jeden park. Ale, aby stworzyć park trzeba jeszcze wykupić drugą prywatną działkę, przeznaczoną w planie pod zieleń. W sumie wykupy kosztowałyby ponad 40 mln złotych. Miasto twierdzi, że nie ma na to pieniędzy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sąsiadka 5 3 miesiące temu

   Blagam, niech to wreszcie wyburzą! Nie posprzątają te ruiny, tylko WYBURZĄ i zagrabią. Przecież to jest OHYDNE, nie ma naprawdę w XXI w mozliwości żeby zlikwidować takie ruiny? Przecież to środek Ursynowa, a te ruiny niszą jakąkolwiek estetykę tej okolicy. Najgorsze jest to że właściciel chce tam wybudować obiekt mieszkalny? mieszkalno-senioralny? ale czeka że mu mooooże zmianią plan miejscowy na lepszy, wtedy zrobi rozbiórkę jako przygotowanie do budowy. Ale Dzielnica planu zmienić nie chce. No deweloper rozbiórki nie robi. I taki pat może trwac jeszcze laaata! Pisałam w tej sprawie do Dzielnicy - nic nie mogą bo to prywatna własność. Pisałam do dewelopera: pozwolenie mają ale na razie nie rozbierają bo ... nie. Niedługo konserwator zabytków będzie tu potrzebny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 4 4 miesiące temu

   Gdyby nie prywatny kapitał to i znienawidzeni deweloperzy to Wwa by wyglądała jak ruski bufet z czasów Chruszczowa. Przykład braku komunalnych domów niskoczynszowych mówi wszystko o warszawskich urzędnikach, ale przy otwieraniu prywatnych inwestycji na pewno ich nie zabraknie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 3 4 miesiące temuocena: 83% 

   Z jednej strony mówi się o planowanyxh zakupach działek pod park, a z drugiej wycina co tylko można i wpuszcza deweloperów pod sam rezerwat Las Kabacki. Czy to jakaś schizofrenia ? Czy może chodzi o mydlenie mieszkańcom oczu, obiecywanie gruszek na wierzbie żeby tylko nie przeszkadzali w zabudowie ostatnich wolnych kawałków dzielnicy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~odzawsze 2 4 miesiące temuocena: 83% 

   A niech nazywa się to porządkami. Bardzo dobrze, że wyburzają. Fundamenty "straszą" od lat :(((

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 1 4 miesiące temuocena: 73% 

   Jak nie wyburzanie! Ściema na całego. Ciekawe więc co robi tam koparka z ramieniem wyburzeniowym krusząca ściany. Do tego zdewastowany- pozapadany chodnik przez cieżki sprzęt. I nie tylko w miejscu oznaczonym jako wyjazd ale.jeszcze w 2 innych miejscach, którymi wjeżdżała i wyjeżdżała lora z tą koparką .Ciekawe czy ktoś z Urzędu się tym zainteresuje.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3214 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020