REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2021, 16:33 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Kolejne zmiany na skrzyżowaniu alei KEN i Płaskowickiej. Drogowcy wybudują przejście dla pieszych po zachodniej stronie alei. Już w sobotę znika przystanek autobusowy dla linii 503 przed rondem, pojawi się nowy - za rondem na razie tylko dla linii nocnej N86.

  W środę wykonawca POW po czterech latach oddał kierowcom rondo Krystny Krahelskiej u zbiegu alei KEN i Płaskowickiej. Zniknęły zakazy lewoskrętów oraz tymczasowa sygnalizacja świetlna. Znikać zaczął również bajpas, którym kierowcy, piesi i rowerzyści objeżdżali zajęty przez budowę tunelu teren. Wygięta aleja KEN pozwoliła utrzymać ruch w relacji północ-południe.

  Dzisiaj drogowcy rozpoczęli kolejny etap prac. Po zachodniej stronie alei Komisji Edukacji Narodowej, przy budynku nr 51 ruszyła budowa prawoskrętu w ul. Płaskowickiej oraz budowa chodników, ścieżki rowerowej oraz przejścia dla pieszych, które ułatwi życie pieszym i rowerzystom. Zamiast przechodzić przez trzy zebry, tak jak do tej pory, przejdą wzdłuż alei KEN tylko przez jedną, na wprost.

  Ale to nie koniec prac w rejonie odtworzonego ronda. Jeszcze będzie sporo zamieszania dla pieszych i dla kierowców.

  W najbliższych dniach drogowcy wezmą się za likwidację tymczasowego przystanku autobusowego Natolin Płn. 61 dla linii 503, przed skrzyżowaniem z Płaskowickiej, który powstał cztery lata temu. Już w sobotę natomiast ruszy zatoka autobusowa nieco dalej, za rondem Krahelskiej, na wysokości tunelu. Na razie będzie się zatrzymywała linia N86 w kierunku Osiedle Kabaty. Przystanek będzie na żądanie.

  W kolejnym etapie prac (prawdopodobnie nastąpi on w początku maja - wykonawca informuje o nich na ostatnią chwilę) drogowcy przystąpią do rozbiórki zatoki autobusowej Natolin Płn. 64 (na Płaskowickiej przy bloku KEN 51) czyli przystanku końcowego i początkowego dla linii 503. To konieczne do tego, by przebudować fragment Płaskowickiej i dostosować ją do nowej geometrii ronda Krahelskiej. Roboty będą trwały tylko w sobotę i niedzielę - będzie zwężenie dla kierowców i ręczne kierowanie ruchem. Zatoka autobusowa zostanie odtworzona. W tym czasie piesi i rowerzyści znów się nachodzą naokoło, przywrócone zostaną tymczasowe przejścia przez Płaskowickiej i aleję KEN.

  Po pierwszym weekendzie majowym zaplanowano ostateczne oddanie ronda Krahelskiej do użytku, w formie ronda turbinowego. W weekend poprzedzający otwarcie ma zostać wylana ostatnia warstwa asfaltu oraz wymalowane wszystkie znaki poziome.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkanka KEN 4 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Liczyłam, że po przebudowie powróci zlikwidowany pas zieleni z drzewami wzdłuż Płaskowickiej a budunkiem KEN51 w miejscu aktualnego (tymczasowego) postoju autobusów. Wg. zapewnień stan po budowie miał wrócić do stanu przed budową, a na tym fragmencie nie odtworzą pasa zieleni z drzewami???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jprdle 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Bazar, ten slums na pętli autobusowej ma priorytet w ursynowskim Ratuszu. Je...ć autobusy i zieleń!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Zastanawiające, wydaje się, z nikt nie widzi tego kabaretu rekordu szybkości zasypywania tunelu łyżeczkami, tego nic nie robienia przy rondzie, i pozostawieniu patologii braku skrętu w lewo i objeżdżania/obchodzenia ronda by przejść na drugą stronę. Jedyne wyjaśnienie to, że właśnie za to neurobiałki kochają kamandę. Matrix, kiedyś Bonanza i widok za oknem a teraz TV z USA/Japonii i to, hi, hi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Translate_please 1 6 miesięcy temuocena: 95% 

   A mógłbyś proszę napisać jeszcze raz to samo po polsku? Może i coś mądrego napisałeś, ale najpierw trzeba to zrozumieć :/

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4228 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021