REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/Mieszkańcy SBM Ursynów)

  Dziecko zniszczyło dom dla jeży na jednym z ursynowskim osiedli. Wśród mieszkańców oburzenie. - Rodzice powinni być uczuleni, że to nie lalki, a żywe zwierzęta - mówią i apelują do ursynowian.

  Jeże w Polsce są pod ochroną. Jakiekolwiek ingerowanie w ich życie, niszczenie ich siedlisk i przenoszenie w inne miejsca jest zabronione. Teraz te ssaki szykują się do zimowego snu. Najwygodniej jest im zimować w liściach między krzakami lub - co się stało ostatnio popularne - w specjalnie przygotowanych drewnianych budkach.

  Podobne domki dla jeży stworzyli mieszkańcy osiedla Pasaż Ursynowski. Ustawili je w krzakach i już na początku listopada znalazła tam swój dom cała rodzina jeży.

  - Jeże ulokowały się pięknie w sianku przywiezionym z działki. Domki zostały przykryte liśćmi, żeby jeżyki mogły spokojnie przetrwać zimę, hibernując - opowiada pani Katarzyna.

  To jednak nie potrwało długo. Mieszkańcy odkryli, że domki zostały zdewastowane, a jeże wyrzucone. - Mam łzy w oczach - dodaje mieszkanka.

  "Nie zabawa, a barbarzyństwo"

  Zbulwersowani sprawą sąsiedzi ruszyli z akcją poszukiwania sprawcy i przeglądaniem monitoringu. Po tygodniu sprawca znalazł się sam - okazała się nim uczennica podstawówki, która mieszka w sąsiedztwie. Dziewczynka przyznała się, a resztę potwierdził osiedlowy monitoring. Sprawczyni eksmisji jeży najpierw przewróciła domki, a później potrząsała nimi, aby ssaki z nich wypadły.

  - Rodzice mieli tylko jedno wytłumaczenie: "To dziecko". Przecież to się nie ogranicza do zwykłej dziecięcej ciekawości. To barbarzyństwo. Jeże są pod ochroną - dziecko może tego nie wiedzieć, ale wie, że zwierze czuje ból. Już trzylatki wiedzą, że trzeba się ze zwierzętami obchodzić delikatnie i je szanować - komentuje pani Katarzyna.

  To nie pierwszy raz...

  Już wcześniej dzieci z Pasażu Ursynowskiego wykazywały zainteresowanie zwierzętami, które żyją w ich sąsiedztwie. Niekoniecznie we właściwy sposób. Dziewczynka, która zniszczyła domek dla jeży, zaczynała od zgniatania ślimaków. W zeszłym roku inne dziecko zostało przyłapane na noszeniu jeża w wiaderku, którym potrząsało. Brakuje edukacji ekologicznej. 

  - Rodzice wiedzą i nie reagują. Dzieciaki depczą rośliny, wyrywają je. To niewiarygodne, że rodzice dają na to przyzwolenie. To żywe stworzenia - mówi jedna z mieszkanek osiedla.

  Mieszkańcy z Pasażu Ursynowskiego apelują do wszystkich rodziców, aby tłumaczyli swoim dzieciom, jak należy obchodzić się ze zwierzętami. - To rodzice powinni tłumaczyć dzieciom co wolno, a czego nie wolno robić - komentują sąsiedzi.

  Oby ludzie zrozumieli, że to jest nasze wspólne miejsce na ziemi, o które trzeba dbać, a nie dewastować. Zwierzęta i rośliny jak my - żyją i odczuwają - mówi pani Danuta z osiedla przy Pasażu Ursynowskim.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 345

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 109
   WKURZONY
  • 187
   BRAK SŁÓW

  50Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~koLega 50 wczoraj 19:15

   Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat (art. 35 ust. 1). Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem (art. 35 ust. 1a).

   Edytowany: wczoraj 19:39

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~howlin_wolf 49 wczoraj 15:45

   "Chłop żywemu nie przepuści"

   Edytowany: wczoraj 16:22

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 48 5 dni temuocena: 93% 

   Bezstresowe wychowanie.Poza tym jak rodzice cały czas na spacerze wgapieni w swoje ajfony, to skąd mają wiedzieć co dzidziuś wyrabia?

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pepe 47 5 dni temuocena: 56% 

   Bzdura, bezstresowe wychowanie nie prowadzi do przemocy. Nie ma nic wspólnego brakiem empatii. Wręcz przeciwnie. To wychowanie w stresie i atmosferze przemocy budzi agresję.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spokospoko 46 5 dni temuocena: 100% 

   To efekt bezstresowego wychowania i przekonania rodziców, że wszystko im wolno. Kiedyś obecnego rodzica ścigali jego rodzice i inni dorośli za złe zachowanie, więc teraz sam robi wszystko cochce i pozwala na to świadomie dzieciom. W końcu jesteśmy wolni. A ograniczeń nie znają bo uważają się za najważniejszych pod słońcem. To nie są odosobnione przypadki. To niestety duża grupa, może nawet większość.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brak Logiki 45 3 dni temuocena: 0% 

   Można dziecku przekazać wiedzę że domków jeży nie należy niszczyć i przy okazji nie aplikować stresu. Mam wrażenie że wiedza wielu forumowiczów na temat tego o co chodzi w tej metodzie wychowania rozpoczyna i kończy się na nazwie tej metody. Proszę sobie darować komentarze czy to dobra czy zła metoda bo nie o tym jest ani treść wpisu na portalu ani problem w nim poruszony.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzona 44 5 dni temuocena: 100% 

   Totalny brak wrażliwości i empatii no i rozumu przede wszystkim, dzieciak jak upadnie i rozbije kolano to jazgot na pół osiedla, ale znęcanie nad zwieczątkami to już ok, ciekawe co by zrobiła gdyby ją tak niedźwiedź pogonił na szlaku...niech uważa bo kiedyś dopadnie ją silniejszy...

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do starych. 43 6 dni temuocena: 6% 

   Dajcie dzieciom spokój, kiedy mają się wyszaleć, to są ich najlepsze czasy na zabawę.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 42 5 dni temuocena: 100% 

   W kontekście opisanej historii to "wyszaleć" rzeczywiście pasuje. Ale jeśli nie poniesie żadnych konsekwencji i nikt nie skoryguje jej zachowań teraz, to za kilka lat poszaleje jeszcze bardziej. Obyś jej wtedy nie spotkał na ulicy ;)

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 41 6 dni temuocena: 65% 

   "Brakuje edukacji ekologicznej" - ale, że co?? Jakiej edukacji ekologicznej? zgodnie z najnowszymi wytycznymi dziewczynka ma nabyć i rozwijać cnoty niewieście. Ekologia tylko będzie jej przeszkadzała w staniu przy garach w przyszłości. Poza tym będzie po tej ekologii miała jakieś głupie pomysły typu strajki kobiet, zwalczanie wungla itp. A to z cnotami niewieścimi nie ma nic wspólnego.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 40 6 dni temuocena: 90% 

   wczoraj dziewczynka rozgniatała ślimaki, dzisiaj dręczy jeże, jutro podpali kotka, "bo tak fajowo ucieka". A za parę lat "przypadkowo" jej własne dziecko wypadnie jej z rąk prosto główką na metalowy próg. Rodzice sobie kompletnie nie poradzili, ale tutaj potrzebny jest jakiś psycholog, bo dzieciak wyrośnie na sadystę.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłosy 39 3 dni temuocena: 83% 

   Jacy rodzice, takie dziecko. Naoglądała się pewnie, jak ojciec tłucze matkę i ją poniża, potrząsa. Robi to samo zwierzętom.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Humanista 38 6 dni temuocena: 55% 

   Zdziczenie obyczajów przyszło z Zachodu, to celowe działanie by niszczyć tradycję, rodzinę, więzi ludzkie zastępując to ideologią globalistów nachalnie nadawaną w tv, internecie, w grach. Poza tym przykład idzie z góry, w rodzinie tej dziewczynki zapewne relacje nie są zdrowe, odpowiednie służby powinny się zainteresować. Dzieci są jak gąbka, nasiąkają złymi przykładami od dorosłych.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wściekły hohoł 37 6 dni temuocena: 93% 

   Czekam na komentarze współczesnych, "nowoczesnych" rodziców i teksty typu: "To dziecko potrzebuje pomocy", "To nie wina tej dziewczynki". Niedobrze mi się robi jak widzę tego typu tłumaczenia. Dzieci od najmłodszych lat wiedzą, że w stosunku do zwierząt trzeba być empatycznym, delikatnym, wręcz troskliwym. Nie mówimy tu o 2-latku, który nieświadomie zniszczył jeżom dom, tylko w 100% świadomiej i poczytalnej dziewczynie, która ma skłonności sadystyczne. Na każdym kroku (w szkole, w bajkach, w książkach, w programach przyrodniczych itp itd) mówi się o tym, że zwierzęta należy traktować z szacunkiem. Rośnie nam osoba, która ślimaki i jeże ma już za sobą. Wkrótce pewnie ofiarą padnie jakiś schorowany ptak, później kot i tak dalej. Bądźcie dalej wyrozumiali i tłumaczcie, że to nie wina dzieci, podczas, gdy one perfidnie śmieją wam się w twarz, wiedząc, że są bezkarne.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Humanista 36 6 dni temuocena: 67% 

   Bynajmniej. Dzieci najczęściej odreagowują w ten sposób zło dziejące się w domu, albo naśladują rówieśników, innych dorosłych, przykłady z internetu, mediów bez korekty ze strony rodziców. W 99% przypadków dziecko wynosi zło z domu.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wściekły hohoł 35 6 dni temuocena: 88% 

   Tak, tak. To z tego wynika, że teraz pełno jest domów, w których ma miejsce patologia. Dzieciaki są coraz bardziej rozpieszczane, a za ich przewinienia rodzice obwiniają każdego dookoła. Dla mnie taki dzieciak, który dręczy zwierzęta powinien od razu być wysłany do ośrodka psychiatrycznego i tam powinno diagnozować się, czy jest poczytalne i czy nadaje się do życia w społeczeństwie.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 34 6 dni temuocena: 94% 

   Jak można być tak wredną dziewuchą??

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeż Jerzy 33 6 dni temuocena: 0% 

   Czy chodzi o Pu 7?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nepomucen 32 6 dni temuocena: 93% 

   kurator + kontakt ze szkołą aby odpowiednio uświadomić młodą osobę, z taką dziewczynką powinien pracować pedagog szkolny, psycholog, cos jest nieprawidłego w jej psychice

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an 31 5 dni temuocena: 93% 

   ktoś też powinien popracować z jej rodzicami, skoro przez tyle lat (a to przecież nie jest świeżo urodzone niemowlę) nie nauczyli jej tego

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albatros 30 6 dni temuocena: 94% 

   taka bezmyślna siksa zniszczyła życie jeżom , wine ponoszą bezmyślni rodzice

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozdrawiam 29 6 dni temuocena: 94% 

   Może to to samo dziecko co jeździło bardzo szybko rowerem po placu zabaw. Niestety na zwrócenie uwagi rodzic tylko wzruszył ramionami. Spoko. W sezonie będę stanowczy i spuszcze powietrze z kół.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 28 6 dni temuocena: 97% 

   Oto Polska właśnie. Margines niweczy wysiłki ogółu. I tak będzie dopóki nie będzie drakońskich kar i zasady zero tolerancji. Polacy są bardzo zdyscyplinowani i praworządni, ale tylko jak ktoś ich glowę wgniata butem w ziemię.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gośka 27 6 dni temuocena: 95% 

   Czy oprócz łez została powiadomiona policja (Jeże chroni prawo), czy powiadomiono szkołę? Skoro "rodzice" hodują dziecko to może pani od biologii (o ile już uczy się biologii) wstawi 1, a jak nie to pedagog szkolny wytłumaczy łopatologicznie, że to jest morderstwo.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 26 6 dni temuocena: 91% 

   Odkąd na tym osiedlu "pojawiły się" młode małżeństwa z dziećmi (przypuszczam, że w wyniku najmu) notorycznie mamy do czynienia ze zjawiskiem niszczenia nasadzeń (bombelek tylko zerwał kwiatuszka), łamania gałęzi drzew (bombelek musi się powspinać), niszczenia oczek wodnych (bombelek musi złapać rybkę). Wszystko pod czujnym okiem rodzica, żeby tylko nic się bombelkowi nie stało. Dosyć tyrani dzieci i ich rodziców. Skoro nie ma woli szanowania przyrody, to wszystko zabetonować a jeże przegonić !

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin40 25 6 dni temuocena: 97% 

   Ewidentna wina rodziców. Bezstresowe wychowanie. Do tego ekran telefonu i laptopa zamiast rozmów. Bo tak wygodniej. Bo nie ma czasu. Niech rodzice pogadają z córeczka bo za pare lat będzie z nią większy problem. A teraz przez rok zamiast dawać kieszonkowe, przeznaczać je na jakieś zbiórki na potrzeby zwierząt - wtedy nawet to dziecko zrozumie swój błąd.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 24 6 dni temuocena: 68% 

   Dzieci często bywają niezamierzenie okrutne z bezmyślności - nie rozumieją konsekwencji swoich działań, nie myślą o tym, co czują inni. To przychodzi dopiero z czasem, dzięki dorosłym, którzy uczą, co wolno, a czego nie. Tutaj nie ma co złościć się na dziecko, wina rodziców ewidentna.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SmutnyJeż 23 6 dni temuocena: 93% 

   A nie raczej rodzice?? Pseudo rodzice?? Udający że są rodzicami osobniki??...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 22 6 dni temuocena: 80% 

   To nie jest tak, że rodzice dają przyzwolenie. Rodzice po prostu nie zwracają uwagi na to co robią dzieci. Dziecko idzie na podwórko, rodzic ma święty spokój, a do tego satysfakcję że dziecko spędza czas na świeżym powietrzu zamiast siedzieć w domu.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 21 6 dni temuocena: 94% 

   Oto efekt bezstresowego wychowywania bombelków. Przecież nie można niczego od nich wymagać albo zakazywać, bo biedulki będą miały traumę do końca życia.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misza 20 6 dni temuocena: 11% 

   "Zwierzęta i rośliny jak my - żyją i odczuwają - mówi pani Danuta z osiedla przy Pasażu Ursynowskim", z tymi roślinami to pani Danuta pojechała...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 19 6 dni temuocena: 93% 

   Rośliny też odczuwają, tylko akurat nie ból. Ale reagują na bodźce, w przeciwieństwie np. do kamieni. Wystarczy popatrzeć na mimozę reagującą na dotyk.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 18 6 dni temuocena: 36% 

   A jak to się ma do wegan?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kleopatra 17 6 dni temuocena: 83% 

   Rodzice chcą decydować o edukacji w szkole. Zakresie i charakterze zajęć. Młode pokolenie ma być kształtowane na podobieństwo rodzicieli. Hodujemy pokolenie zagubionych egoistów, pozbawionych empatii i kultury. Dorośli skupiają się na "ochronie" pociech od veganizmu i "ideologii" LGBT(!) Jestem spokojna o przyszłość Polski :(

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 16 6 dni temuocena: 75% 

   Niepotrzebnie przeginasz ten przypadek w stronę sporów ideologicznych. Najczęściej rodzice po prostu nie są zainteresowani tym, co robią ich dzieci (jak to wyżej ktoś napisał). Bo gonią za kasą, bo nie wyrabiają po robocie, bo sami są jeszcze dużymi dziećmi i nie dotarło do nich, że są za czyjś rozwój odpowiedzialni... Hodujemy pokolenie zagubionych egoistów - pełna zgoda. A dlaczego tak się dzieje, to temat na pracę doktorską, nie wiem, w SWPS?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chyży rój 15 6 dni temuocena: 81% 

   Wieśniactwo ze wsi wyjdzie, ale wieś z nich nigdy !

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 14 6 dni temuocena: 82% 

   Chłop żywemu nie przepuści... śpiewał artysta Grześkowiak w PRL-u. Ale to jednak dzisiaj niezależne od korzeni jest. Ot, ludzie albo nie mają żadnego systemu wartości, albo liczą, że "samo się wychowa". Nie bez przyczyny św. Franciszek jest jednym z mniej popularnych świętych w naszym ludowo-katolickim kraju.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an 13 5 dni temuocena: 57% 

   na wsi to jest szacunek do zwierząt

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 12 6 dni temuocena: 100% 

   Są prawne możliwości, rodzice powinni odpowiadać prawnie za czyny swoich dzieci, a w tym przypadku to oczywiste znęcanie się nad zwierzętami i niestety chyba skazanie tych jeży na śmierć. Poza tym zniszczenie budek to wandalizm co najmniej konieczność pokrycia strat finansowych. To co wyrośnie z tak wychowywanego dziecka, to już inna sprawa ..

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 11 6 dni temuocena: 95% 

   jak znaleźć kogoś, kto chciałby temat pociągnąć prawnie? zacząć od egzekucji pokrycia strat finansowych a potem zahaczyć o demoralizację, brak opieki, generalnie za rodziców się zabrać?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zibi 10 6 dni temuocena: 92% 

   Może Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami lub jakąś inna organizacja ekologiczna ? Ktoś, coś ? Poza tym dobrze aby sprawa trafiła do szkoły, skoro dziewczynka zabija ślimaki i torturuje jeże to ewidentnie powinna trafić pod opiekę psychologa, a jak nie pomoże kurator, a rodzina pod obserwację, bo kto wie co tam jeszcze się dzieje...

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Omg 9 6 dni temuocena: 98% 

   Dziewczyna zgniatala ślimaki , a rodzice nic? Masakra "To tylko dziecko" - serio? Tak to się często zaczyna, najpierw zwierzęta, później ludzie. Najpierw zgniata ślimaki, później wyrzuca jeże, później kopie psy, maltretuje koty. Mało w mediach doniesień ludzi i nastolatków, czy nawet dzieci, znęcających się nad zwierzętami? Rodzice tego dziecka - zastanowcie się , co robicie. Mały zwyrodnialec, i tyle. W szkole podstawowej, czyli co najmniej 7 lat ma. Porażka

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nepomucen 8 6 dni temuocena: 100% 

   przykład idzie z góry albo jeśli wolisz niedaleko pada jabłko od jabłoni

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zibi 7 6 dni temuocena: 94% 

   Rodzice pewnie nie lepsi. Skoro to małe dziecko, to znaczy że dziewczynka była pod opieką osoby dorosłej, która nie reagowała lub kto wie, może nawet dopingowała bombelka w zabawie z jeżykami. Patologia jest wśród nas.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec PU1 6 6 dni temuocena: 100% 

   Ja się dziwię że nie grali jeżami w piłkę, przecież dzieci na PU1 są wypuszczane przez rodziców jak zwierzęta do zagrody, często zdarza się że nie mają nadzoru, wiele razem byłem świadkiem kuriozalnych sytuacji z ich udziałem.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PU 11 5 6 dni temuocena: 100% 

   Na osiedlu PU 9 i 11 jest dokładnie to samo

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ciekawy 4 6 dni temuocena: 57% 

   niech zgadne, uczennica szkoły na Zoltana Balo?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 3 6 dni temuocena: 67% 

   na 100% nie

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nepomucen 2 6 dni temuocena: 86% 

   nie sądzę dobrze znam tę szkołę i wartości wpajane dzieciom w tej szkole

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 6 dni temuocena: 98% 

   wychłostać

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4304 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021