REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2019, 12:10 komentarzy 28
  Wizualizacja ul. Ciszewskiego-bis

  Wizualizacja ul. Ciszewskiego-bis (ZMID)

  Miasto chce do końca roku ogłosić przetarg na budowę pierwszego z prawdziwego zdarzenia połączenia Ursynowa z Wilanowem, tak by budowa ruszyła wiosną przyszłego roku. Ale nad inwestycją znów zebrały się czarne chmury i nie wiadomo czy plany wypalą. Kierowcy czekają na tę ulicę już od wielu lat.

  Przedłużenie ulicy Ciszewskiego od Kiedacza do al. Rzeczypospolitej planowane jest od lat 80. XX wieku. To najbardziej logiczne połączenie obu dzielnic, które pozwoli ominąć korki na Dolinie Służewieckiej. Wydawałoby się, że kierowcy powinni jeździć nową drogą już dawno, ale planom inwestycyjnym w tym miejscu towarzyszy długa historia komplikacji. Teraz pojawiła się kolejna, przez błąd Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

  Inwestycja z przeszkodami

  Pierwszą przeszkodą był brak porozumienia między dzielnicą a właścicielką działki, która jest niezbędna do wybudowania ulicy. Negocjacje udało się zakończyć zarządowi dzielnicy dopiero dwa lata temu. W międzyczasie przy planowanej drodze zdążyło się wybudować osiedle mieszkaniowe, którego mieszkańcy protestują przeciwko planom drogowców. 

  Również dwa lata temu powstał projekt budowlany przedłużenia Ciszewskiego. W 2018 roku inwestor - Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych - uzyskał decyzję środowiskową, która jest niezbędna przy budowie dróg o długości przekraczającej 1 kilometr. Taka decyzja określa m.in. to czy droga będzie uciążliwa dla okolicznych mieszkańców i środowiska naturalnego. Trasa wytyczona została na cennej przyrodniczo Skarpie Warszawskiej, w sąsiedztwie obszaru Natura 2000.

  Przed wyborami samorządowymi, w październiku 2018 roku, burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski chwalił się, że rozpoczęcie inwestycji jest coraz bliżej, a ZMID może już się szykować do składania wniosku o pozwolenie na budowę. Mocno przestrzelił. Decyzję środowiskową zaskarżyli mieszkańcy - dwie osoby prywatne oraz wspólnota mieszkaniowa sąsiadująca z przyszłą trasą. Protestujący twierdzą, że urzędnicy nie zbadali dokładnie poziomu drgań i wibracji jakie spowodują przejeżdżające auta. Skarżą się również na spadek cen nieruchomości w okolicy.

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze co prawda odrzuciło te skargi, ale popełniło błąd proceduralny i samo musiało zwrócić się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o... uchylenie własnej decyzji.

  - SKO przeoczyło jedną skargę. Rozpatrzyło tylko dwie, a do trzeciej się nie odniosło, choć była podobna. WSA uchyliło więc decyzję i skierowało ją do ponownego rozpatrzenia przez SKO. Teraz czekamy na ponowną decyzję Kolegium - mówi Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

  A SKO wręcz słynie z tego, że sprawy czekają na rozpatrzenie miesiącami. Średni czas oczekiwania na orzeczenie to około 5-6 miesięcy. Co dalej z trasą?

  Kempa: najpóźniej dwa lata od pozwolenia

  Mimo nieprawomocnej decyzji środowiskowej urzędnicy miejscy złożyli 13 maja wniosek o pozwolenie na budowę, nie czekając na rozstrzygnięcia. Brakujące postanowienie SKO będą mogli dołożyć później. Wszystko wskazuje więc na to, że uda się uzyskać tę najważniejszą decyzję urzędniczą jeszcze w tym roku. W planach ZMID jest ogłoszenie przetargu na budowę Ciszewskiego-bis do grudnia. Zdaniem Małgorzaty Gajewskiej na razie ten termin nie jest zagrożony. Stanie się tak, gdy przez wiele miesięcy nie będzie orzeczenia SKO.

  Zgodnie z planami finansowymi miasta budowa Ciszewskiego-bis może potrwać do 2023 roku. Ale burmistrz Robert Kempa liczy na to, że nową trasą jednak pojedziemy szybciej - najpóźniej w 2021 roku.

  - W maksymalnie dwa lata od uzyskania pozwolenia na budowę - mówi Kempa.

  Szybciej kierowcy pojadą innym połączeniem Ursynowa i Wilanowa - Południową Obwodnicą Warszawy oraz przedłużeniem ul. Płaskowickiej do Branickiego, które powstaje razem z trasą S2. Ta droga ma zostać oddana do użytku w sierpniu 2020 roku, oczywiście jeśli nie będzie opóźnień. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 125

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alt 28 19 dni temuocena: 17% 

   Do wszystkich przeciw tej drodze i innym... Wilanów i Ursynów to są gminy Warszawy sąsiadujące ze sobą a prawie nie skomunikowane ze sobą! nie ma drugiego przypadku takiego jak ten w skali Warszawy. Każdy kto uważa, że drogi nie są potrzebne powinien wyprowadzić się w głębokie bieszczady, tam drogi staną mu się zbędne.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 27 19 dni temuocena: 80% 

   Bo jest skarpa. Otwarto niedawno jedno połączenie przez Kabaty, w przyszłym roku POW. Skarpa i jej przyroda to unikat w Wawie. Kto uważa, że miasto jest tylko dla samochodów, niech się przeprowadzi do któregoś z miast na wschodzie, słynących z sowieckich biedaautostrad.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~loverek 26 19 dni temuocena: 80% 

   @Olo absolutna racja.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irek 25 20 dni temuocena: 67% 

   I bardzo dobrze, najlepiej, żeby w ogóle ta droga nie powstała. Wszędzie tylko poszerzanie dróg, budowa nowych autostrad przez miasto za pieniądze nie tylko kierowców. A samochodów coraz więcej i korki coraz dłuższe. Wystarczy przedłużenie Płaskowickiej w tunelu. Szkoda rujnować skarpę.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 24 19 dni temuocena: 25% 

   To bardzo ważne połączenie, wyczekiwane od lat.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TGB 23 19 dni temuocena: 42% 

   Przecież Płaskowickiej będzie na zewnątrz, tunel jest dla S2!

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~loverek 22 19 dni temu

   @kazoora coś mi się nie zgadza... Jak to?! DDT nie wystarczy?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~loverek 21 19 dni temuocena: 100% 

   Tunel tunelem, a dodatkowo Płaskowickiej-Branieckiego na powierzchni. Razem z Rosnowskiego to 3 połączenia z Wilanowem i może faktycznie styka.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KKK 20 20 dni temuocena: 15% 

   Czy ktoś wyjaśni jak to w ogóle jest możliwe, żeby nie dogadać się z właścicielem działki pod tego typu, strategiczną dla wielu dzielnic, inwestycję? Przecież to jest powinna być kwestia ustalenia z właścicielem działki terminu spotkaniu, spotkania i propozycji kwoty lub wymiany na inną działkę, podbijanie ceny do poziomu 5x ponad wartość okolicznych działek, a następnie 7 dni czekania na decyzję i papier do sądu o wywłaszczenie. To nie jest inwestycja w oczko wodne tylko jeden z najważniejszych łączników drogowych na południu Warszawy!

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 19 20 dni temuocena: 67% 

   Użytkownik wieczysty to nie to samo co właściciel.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jano 18 20 dni temuocena: 35% 

   Tak wygląda niesprawność urzędników Ursynowa i Wilanowa. A burmistrzowie zadowoleni z siebie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 17 18 dni temuocena: 80% 

   Ale zrobić komunikacyjny ściek z Kabat to nie było problemu. Żadna przyroda, skarpa, właścicele... Cyk i już. Konstancin i Piaseczno ma dobrze. A mówili że to dla nas żeby na Wilanów było bliżej.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mo 16 21 dni temuocena: 28% 

   "zdążyło się wybudować osiedle"- czyli po prostu zwykły bałagan i budowanie gdzie popapdnie czego popadnie! Bez sensu i planu - architektoniczny sen wariata jak w Afryce!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 15 21 dni temuocena: 83% 

   Nie wiem skąd tytuł tego artykułu, bo z tekstu wynika (wypowiedź rzeczniczki) że pomimo błędów SKO na teraz mają sprawę budowy pod kontrolą

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefab 14 21 dni temuocena: 82% 

   No to dupa - Ursynów pozostanie jednym wielkim pasem tranzytowym dla Wilanowa i okolicznych wiosek

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 72 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAMIL 13 21 dni temuocena: 37% 

   Coś jak Mokotów dla Ursynowa?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 27 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babecki 12 20 dni temuocena: 71% 

   Tak to jest jak się wybiera czerwonych do rządzenia. Oni wiedzą lepiej co dla nas dobre, nawet jak my mamy przeciwne do nich zdanie. I tu inaczej nie będzie, patrz eurowybory: 56% dla czerwonych.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAMIL 11 20 dni temuocena: 80% 

   Ciekawe macie w tej redakcji zasady moderacji. Usuwacie wpis ze słowem jajka, ale dupa już wam nie przeszkadza. To jak napiszę, że zamiast po jajkach liże się po dupie, to już będzie dobrze? No to proszę. Ojciec z synem wybrali się na spacer. Syn spostrzegł psa, który się liże po dupie. Tato, co ten piesek robi? Lajkuje swoje posty.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AgaJola 10 21 dni temuocena: 39% 

   O planowanej drodzej przedłużenia Ciszewskiego na Willanow już od dawna wiadomo, a tymczasem przy samej trasie buduje się osiedle wzgórze słowikow, a teraz jego mieszkańcy oburzeni protestują że będą mieć trasę pod płotem!! Bez komentarza na takie buractwo!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gun 9 21 dni temuocena: 90% 

   Ta ulica już na samym etapie planowania jest przykładem partactwa. W jaki sposób układ 2x1 ma przejąć część ruchu z wiecznie zakorkowanej dolinki w układzie 2x3?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 8 21 dni temuocena: 25% 

   Teraz zajżyj na google map i zobacz długość trasy do Wilanowa przez Dolinkę i przez przedłużenie Ciszewskiego ,a zobaczysz że wybór będzie naturalny nawet przy wersji 2x1

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 7 21 dni temuocena: 31% 

   No jakiś procent może przejmie, razem z koreczkiem. A mieszkańcom blokującej wspólnoty to już sam nie wiem, czego życzyć. Chyba powrotu na cichą i sielską ojcowiznę. Nie wiedzieliście Państwo o planach budowy drogi? Nie sprawdziliście tego?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 28 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 6 21 dni temuocena: 75% 

   Jaki jest sens budowania z ciężkie pieniądze ulicy Ciszewskiego z estakadą z krawędzi Skarpy Ursynowskiej, jesli wcześniej zostanie oddana południowa obwodnica Warszawy, która zdejmie 40% ruchu z Doliny Służewieckiej? Jeśli chcemy sensownie usprawnić układ drogowy w tym rejonie to wystarczy zbudować wiadukt nad Wilanowską, ewentualnie Nowousrynowską (to nie literówka). Lepszy efekt za mniejsze pieniądze. sprawni to także ruch na Mokotowie, bez korków na ilanowwskiej i w Dolince. Ciszewskiego to połączenie lokalne, tylko między Wilanowem i Ursynowem, bez większego znaczenia dla natężenia ruchu w okolicy. Ta ulica nigdzie ruchu nie wyprowadza. Kończy sę na Rzeczpospolitej w Wilanowie i koniec. To kto będzie jeździł tą trasą zbudowaną za wielkie pieniądze? I dokąd? Z Wilanowa do Leclerca?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 61 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gun 5 20 dni temuocena: 98% 

   @~Rozum Nie wiem skąd pomysł, że POW zdejmie 40% ruchu z Dolinki Służewieckiej? POW w żadnym wypadku nie będzie alternatywą, gdyż kierowcy zmierzający np. z Mordoru do Rembertowa/Wawra/na Pragę Południe (Gocław) nie będą z pewnością skłonni nadrabiać kilku kilometrów (szczególnie biorąc pod uwagę zatłoczony dojazd z Mordoru na S79). Dolinka Służewiecka w dużej mierze rozprowadza ruch z Piaseczna/Ursynowa/Służewia na Mokotów (Stegny, Sielce)/Wisłostradę/drugą stronę Wisły. Aby usprawnić ruch na Dolince niezbędne jest wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania z Aleją Wilanowską (wiadukty w układzie min. 2x2; rondo turbinowe na dole; bez jakiejkolwiek sygnalizacji świetlnej).

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 49 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 4 19 dni temu

   ~Gun - tego tak dokładnie nie da się policzyć ale na pewno obwodnica zdejmie cały ruch tranzytowy Zachód-Wschód, a nie jest tego mało. Dodatkowo nie zgodzę, że nie będzie się chciało jechać do obwodnicy tym z Mordoru. Jeśli tylko czasowo wyjdzie im lepiej obwodnicą, to będą tamtędy jeździć, a od zjazdu na Dolinę do wjazdu na obwodnicę niedaleko, więc niewiele nadłożą a oszczędzą sporo skrzyżowań.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ALT 3 16 dni temuocena: 0% 

   Ludzie, ale drogi lokalne są potrzebne... POW.. a pojedziesz po POW rowerem ? Skarpa ma kilka ładnych km długości... W tej chwili jest jedna pseudo droga do góry, jedna sensowna 2x2, i kolejna pseudo droga, która służyła przez ostatnią dekadę przy powsinie. Tak naprawdę jest tylko jedna droga z wilanowa na ursynów. Reszta jest do późniejszego zamknięcia, lub ograniczenia ruchu np. tylko do mieszkańców, lub rowerów i pieszych.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skubłaszedł 2 21 dni temuocena: 45% 

   Ludzie guziała coś nie mają szczesćia do ten inwestycji, czy KEMPA wspomoże słabeuszy?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Keeneez 1 19 dni temu

   Kempa to może....

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2371 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019