REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2019, 08:23 komentarzy 32

  (nadesłane)

  Kolejny pożar na klatce schodowej przy Końskim Jarze. Tym razem paliły się meble na klatce bloku pod nr 10. Mieszkańcy okolicy są przestraszeni. To już czwarty pożar w ich sąsiedztwie w ciągu ostatnich paru tygodni.

  Tym razem pożar wybuchł około 1:30 w nocy w klatce nr 2 sześciopiętrowego budynku przy Końskim Jarze 10.

  - Ludzie zaczęli wołać o pomoc, że nie mogą się wydostać z domów, a potem wychodzili balkonami po kratach, nie dało się wyjść na klatkę schodową na wszystkich sześciu pietrach, takie było zadymienie - relacjonują świadkowie zdarzenia.

  Mieszkańcy osiedla w sytuacji zagrożenia wykazali się dobrym zorganizowaniem. - Jedna z kobiet zaczęła regularnie wykrzykiwać "pożar, pożar" i budzić ludzi. Inny pan wołał, by ludzie wkładali mokre ręczniki pod drzwi, by zapobiec przedostaniu się dymu do środka mieszkań - opowiada jedna z czytelniczek.

  Na miejsce pożaru przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. - Pożar ugaszono, oddymiono klatkę schodową. Nikt nie ucierpiał - informuje kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

  Jak informują strażacy na klatce zapaliły się meble przechowywane poza mieszkaniem. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja, bo istnieje podejrzenie, że nie był to samozapłon, a podpalenie.

  Cztery pożary w ciągu 5 tygodni

  To już czwarty pożar przy Końskim Jarze w ciągu ostatnich kilku tygodni. Do każdego z nich doszło w weekend lub tuż po nim. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się w środku nocy w bloku przy ul. Koński Jar 2. Na korytarzu siódmego piętra, tuż obok drzwi do mieszkania, spłonął dziecięcy wózek.

  Po niespełna miesiącu sytuacja się powtórzyła - w bloku obok. Jak informuje mieszkaniec Końskiego Jaru 4, nad ranem 2 czerwca około godz. 6:00, doszło do kolejnych podpaleń. - Na jednej z klatek palił się wózek i rowerek dziecięcy, a w drugiej dywan i stół.

  Straż pożarna apeluje o usunięcie wszystkich łatwopalnych przedmiotów z klatek schodowych. Gromadzenie ich właśnie w tych miejscach jest zabronione.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zapałka 32 9 miesięcy temu

   Teraz właściciel tych spalonych mebli powinien ponieść wszystkie koszty- straży pożarnej, remontu klatki, ewakuacji wraz z oskarżeniem o spowodowanie możliwości narażenia życia. Jest zakaz składowania mebli na korytarzach właśnie z takich powodów. Jak jakiś debil ma to gdzieś to powinien ponieść wszystkie możliwe konsekwencje. I nie zwalajcie wszystkiego na owego podpalacza. On oczywiście jest winny, ale równie winny jest debil który trzymał meble na korytarzu. Ciekawe jak mu sąsiedzi podziękują za te "atrakcje".

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dr. Brad Hilaman 31 9 miesięcy temu

   Proszę o uwagę, Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyźni lub kobiety, którzy są zdrowi, a% 100 poważnie sprzedaje swoją nerkę, powinni niezwłocznie skontaktować się z Miot Center. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczep nerki, Czy szukasz okazji do sprzedaży nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego, a my zaoferujemy ci 550 000 USD na nerki. Nazywam się Doktor Brad Hilaman, jestem Przedstawicielem w Szpitalu Dosher Memorial. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek / transplantacji i leczeniu innych narządów, zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepem nerek u żywego i zdrowego dawcy. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) E-mail: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) Lub WhatsApp: +2348110652559 Dr Brad Hilaman.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 30 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Nareszcie ktoś zajął się porządkami na klatkach, bo co te wieśniaki trzymają poza swoimi mieszkaniami to szkoda słów.....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mach3 29 9 miesięcy temuocena: 60% 

   A co robi Policja ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hunn 28 9 miesięcy temuocena: 0% 

   A co Twoim zdaniem powinna robić? Postawić mundurowego na każdym piętrze? Samorodny Chuck Norris albo mieszka w tym bloku albo jest wpuszczany (domofony), a sąsiedzi nie znają się wzajemnie więc nikt nie wie czy spotykany w windzie typek mieszka w tej klatce czy nie. Jedyna rada to zrzucić się na monitoring (koszt 500 zł/mies) a najlepiej na consiege'a (3000 zł/mies)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stokłosianin 27 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Zastanawia mnie to jak czytelnicy oceniają ten artykuł. Zaznaczyć uśmiechniętą buźkę- tak zaznaczyłem - to ocenić, że artykuł przydatny, czerwoną, że nieprzydatny. Czyli, że co, około 30 czytelników zaznaczających czerwone buźki wolałoby nie być informowanymii o pożarach w ich okolicy i jest wkurzonych na dziennikarzy, że o tym piszą?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozdro_z_Sosnowskiego 26 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Olej tę ankietę kolego, ona jest bez sensu. Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu? Przydatny XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÖ 25 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Warto tez może uchwalić zasadę, ze co na klatce to niepotrzebne i można zabrać/wziąć/wynieść. Szybko poskutkuje na tych, którzy z klatki robią sobie drugi korytarz: meble, plastikowe miski, buty, sanki..,

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~annaa 24 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie tylko stare meble są zagrożeniem. Na Imielinie na parterze bloku podłoga jest wyłożona płytkami ceramicznymi, natomiast na piętrach znajduje się wykładzina PCV.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 23 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ktoś ewidentnie walczy z sąsiadami zostawiającymi graty na klatce, ale to jest chore... Przecież w końcu może zdarzyć się tragedia... Ludzie w tym kraju i ich chore metody działania nie przestaną mnie zadzwiać :/ Btw. wczoraj w nocy też doszło do niebezpiecznej sytuacji na nowym osiedlu na Kłobuckiej - Central Park, płonął śmietnik wewnątrz budynku. Coś dużo ostatnio tych pożarów w Warszawie :(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legion 22 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Jakie walczy? Co to za dzikie teorie i projekcja własnych fobii? Właśnie tam byłem. Ludzie trzymali meble na klatce i jakiś troglodyta to podpalił. Proste.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad44 21 9 miesięcy temuocena: 93% 

   To podpalacz - wiadomo. Ale może tez ktoś kto ma dosyć tych magazynów na klatce. Po takiej serii Spoldzielnia Mieszkaniowa powinna przeprowadzić kontrole i upomnieć lokatorów oraz usunąć na ich koszt te zalegające gabaryty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JK 20 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Ta Spółdzielnia Mieszkaniowa funkcjonuje jak u Barei! Nic nie robią, są bardzo negatywnie nastawieni do lokatorów - to jakaś farsa. Oni nic nie robią z tym problemem. Po takich zdarzeniach powinni zmobilizować ochronę , może jakieś czujniki dymu na klatkach - wystarczy popatrzyć jaki burdel jest na osiedlu a zwłaszcza w okolicach śmietników.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 19 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Magazyny na klatce to jedno ale samozwańczy kretyn/szeryf najwyraźniej ma zbyt mało mózgu, żeby zauważyć, że z pożaru mebli może się zrobić pożar ale bloku. Co wtedy? To, że ludzie nie powinni składować głupot na klatce, które moga przeszkadzać na np drodze ewakuacyjnej to jedno. To, że takiego tłumoka podpalacza należałoby przywiązać do słupa rodem jak w średniowieczu i okładać kijem do zdarcia skóry z plerów to już inna sprawa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÖ 18 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @JK - to nie wiecie ze w waszych rękach jest władza? Macie głosy, odwołajcie kogos kto nic nie robi. Dziwie się, ze można lata narzekać ze SM nic nie robi, zamiast wymienić/zamienić kogo trzeba (głosowanie!) i mieć po prostu lepiej. Chyba ze sytuacja taka mieszkańcom jednak odpowiada i są leniwi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Los 17 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Te podpalenia to naprawdę duże zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, nie wspominając o stratach finansowych. Jak to możliwe że na tym osiedlu jest monitoring i ochrona a mimo wszystko sprawca pozostaje bezkarny. GDZIE JEST OCHRONA???

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KasiaQ 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Słuszna uwaga - GDZIE TA OCHRONA? GDZIE TEN MONITORING? A spółdzielnia jak ktoś już pisał - żywcem wyjęta z PRLu. -beznadziejne podejście, zero chęci do działania i zero estetyki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÖ 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Kasia - jeśli jesteś członkiem tej spółdzielni to kiedy ostatni raz zagłosowałaś za czymś lub przeciw czemuś? Rzeczywistość sama się nie odmieni :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KasiaQ 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak, wiem - dlatego od lat jestem na każdym zebraniu. Ale wydaję mi się że mieszka tu dużo starszych osób które zgadzają się na taką sytuację.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tre 13 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Dopiero podpalenia przypomniały co poniektórym, że trzymanie prywatnych i co gorsza łatwopalnych "gratów" na klatce schodowej ogólnodostępnej, która jest ponadto DROGĄ EWAKUACYJNĄ, jest wykroczeniem przeciwko bezpieczeństwu lokatorów. Administracja budynku jak zwykle śpi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mii 12 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Przy bloku Puszczyka 18 również tej nocy podpalono namiot przy lodach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 11 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Szkoda, że jak tego głupka złapią to pewnie nic mu nie będzie albo dostanie jakiś śmieszny wyroczek. A powinien wesoło skwierczeć na jakimś dobrym stosie to jemu podobni szybko zaczęli by używać szarych komórek. Starczy, że taki pożar się rozlezie i nieszczęście gotowe.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 10 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Wygląda na to, że ktoś chce udowodnić, że trzymanie rzeczy na klatce grozi pożarem. Oby złapali go zanim kogoś zabije. Sugeruję zamontowanie kamer na osiedlu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TnK 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Kamery na osiedlu są ale myślę, że mało na nich widać- szczególnie w nocy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jar 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Problem w tym że na tym osiedlu są kamery i ochrona. Ale chyba coś tu nie funkcjonuje tak jak powinno!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie pal, bo smierdzisz 7 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Pewnie znowu jakiś śmierdziel rzucił peta...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 6 9 miesięcy temuocena: 91% 

   Znów ten szeryf-piroman?? Oby Cię złapali i obyś zapłacił za wszystkie straty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rewan 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Lepiej żeby go złapała policja, bo jak dorwą go podpalani mieszkańcy bloku to cymbał "absolutnym przypadkiem" wyleci przez okno na szóstym piętrze i mieszkańcy mogą mieć potem nieprzyjemności.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Na Imielinie też jakiś kretyn podpala altany śmietnikowe. Szkoda tylko, że jak złapią takiego bezmózga to nie pokrywa 100 % kosztów remontu. Poza tym powinien być publikowany wizerunek podpalacza, niech sąsiedzi wiedzą kto koło nich mieszka. Ale w Polsce to przestępcy mają więcej praw od poszkodowanych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olek 3 9 miesięcy temuocena: 91% 

   Uważam, że poza pokryciem 100% kosztów remontu powinien otrzymać również karę finansową. Jeśli nie ma kasy - a taki typ pewnie nie ma - powinien odpracować!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad44 2 9 miesięcy temuocena: 92% 

   Dokładnie - tylko dotkliwe kary finansowe są w stanie dyscyplinować. Złapać, ściągać. Nie ma pieniędzy? Zająć wynagrodzenie, sprzedać auto, zlicytować M. I z tego pokryć straty, remont itp.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yghor 1 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Koszta powinien zwrócić. Nie ma kasy? No problem - może ma w miarę dobre nerki, wątrobę, rogówki, szpik czy kości - wyciąć i spieniężyć!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3167 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020