REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2020, 14:23 komentarzy 4
  Dziś płonęła m.in. altanka przy Końskim Jarze 7

  Dziś płonęła m.in. altanka przy Końskim Jarze 7 (SK)

  Nad ranem płonęły altanki śmietnikowe na osiedlu spółdzielni Koński Jar - Nutki. To piąte podpalenie w tej okolicy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzięki systemowi kamer monitoringu być może uda się złapać sprawców.

  Altanki śmietnikowe na najstarszym osiedlu Ursynowa płoną nie pierwszy raz. Mieszkańcy zaczynają podejrzewać, że to zaplanowana akcja podpalacza. Pożary kontenerów na śmieci wybuchają mniej więcej o tej samej porze - około godz. 4:00 nad ranem. Tak było także dziś.

  - Dziś spłonęła altanka przy Końskim Jarze 7 oraz Nutki 3/5. Tę drugą podpalono już drugi raz, dopiero co zastanawialiśmy się czy będzie konieczna jej rozbiórka i stawianie nowej. Teraz już nie mamy wątpliwości, altanka nie nadaje się do remontu - mówi Grzegorz Adamczyk, prezes spółdzielni Koński Jar - Nutki.

  Pożary potwierdza straż pożarna. - Oba zgłoszenia otrzymaliśmy ok. godz. 4:11, strażacy z jednego miejsca pojechali na drugie - mówi kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej PSP.

  Spóldzielnia ma na osiedlu bardzo rozbudowany system kamer. Sprawców dzisiejszych podpaleń udało się nagrać. Były to dwie osoby - mężczyzna i kobieta. Nagrania zostały zabezpieczone i przekazane policji. W tej chwili trwa operacyjne ustalanie tożsamości tych ludzi przez policjantów. Niewykluczone, że uda się ich szybko schwytać.

  Śmietnik przy ul. Nutki 3/5 płonął już w Wielkanoc, 12 kwietnia. Do pożarów altanek, m.in. przy Końskim Jarze 4 dochodziło też w połowie marca, również między 4:00 a 5:00 rano. 

  Mieszkańcy żyją w strachu

  Osiedle przy Końskim Jarze i Nutki to najstarsze bloki na Ursynowie Północnym. To ciche, pełne zieleni przestrzenie, w blokach o różnej wysokości mieszkają głównie osoby starsze. W ubiegłym roku na osiedlu wybuchały pożary na klatkach schodowych, które były dziełem podpalacza. W maju i czerwcu 2019 roku paliły się rzeczy pozostawione na korytarzach w blokach przy Końskim Jarze 2, 4 i 10. Okazało się, że sprawcą jest sąsiad. 18-letni Akin A. miał postawione 3 zarzuty za podpalenia oraz jeden za posiadanie narkotyków. Trafił do więzienia, skąd wyszedł 13 marca tego roku. Karę nadzwyczajnie złagodzono za dobre zachowanie.

  Niektórzy mieszkańcy osiedla wiążą powrót 19-latka do domu z nową serią pożarów altanek śmietnikowych. Z nagrań ze spółdzielnianego monitoringu wynika jednak, że tym razem sprawcami są inne osoby. W marcu altanki podpalał mężczyzna w wieku ok. 30 lat, a sprawcy dzisiejszych pożarów to chłopak i dzieczyna. Jak udało nam się ustalić kompletnie nie pasują do wizerunku Akina A.

  Mieszkańcy żyją w strachu. Mają w pamięci także niedawny pożar w bloku przy Końskim Jarze 8, w którym 25 marca nad ranem spłonęły meble, kartony i rowery znajdujące się w zamkniętej części katki schodowej, pomiędzy wejściami do mieszkań. Policja uznała, że pożar ten nie był dziełem podpalacza. Wstępne ekspertyzy biegłych wykazały, że prawdopodobnie wybuchł on od niedopałka papierosa.

  - Boimy się. Przecież to musi być piroman, tylko piromani mają chorą głowę. Trzeba go ująć, bo inaczej ten proceder będzie trwał nadal. Poza tym są to koszty, które pokrywane są z naszych środków - napisała do naszej redakcji pani Anna z Końskiego Jaru.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~marabella 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ten człowiek jest naprawdę niebezpieczny trzeba go namierzyć

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asti 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   W końcu porządny artykuł. I bardzo dobrze, że jest tyle kamer i mamy nadzieję, że każdy kto jeszcze raz wpadnie na tak głupi i nueodpowiedzialny pomysł zostanie surowo ukarany!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pikowana 2 5 miesięcy temuocena: 20% 

   to zemsta za zamkniecie klubu xD

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marabella 1 5 miesięcy temuocena: 90% 

   pewnie ten sam który podpalił zabytkowy dąb oraz chciał podpalić drzewo w alei kasztanowej

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4892 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020