REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2018, 12:47 komentarzy 6

  (AR)

  Szykuje się kolejna zmiana w parkowaniu przed urzędem dzielnicy. Od maja przyszłego roku miejski parking ma być dostępny dla kierowców także w soboty i niedziele. Zapowiedział to już dziś burmistrz Robert Kempa.

  Dwa lata temu na Ursynowie rozpętała się burza o miejsca na parkingu na tyłach ursynowskiego ratusza. Mieszkańcy, którzy chcieli coś załatwić w urzędzie narzekali, że miejsca zajmują auta pozostawione przez kierowców, traktujących parking miejski jako Park&Ride. Zostawiali oni auto i dalej jechali metrem do pracy. Niektórzy parkowali nawet przez całą dobę. Z tej możliwości korzystali zwłaszcza mieszkańcy pobliskich osiedli, gdzie brakuje miejsc postojowych.

  Puste miejsca w weekendy

  1 kwietnia 2016 roku urząd wprowadził nowy regulamin parkowania, praktycznie uniemożliwiając parkowanie poza godzinami 7:35 - 22:00. Dużym mankamentem, na który zwracali uwagę mieszkańcy, było całkowite zamknięcie parkingu w soboty i niedziele, poza godzinami pracy Urzędu Stanu Cywlnego.

  Przez ostatnie lata mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić do nowych reguł, choć ciągle narzekają na wiecznie zatłoczony parking w dni powszednie.

  - Z żalem patrzę też na puste miejsca w weekendy. Skoro parking jest publiczny, wybudowany za pieniądze podatników, to dlaczego nie można tam zaparkować w niedzielę? - pyta pan Krzysztof, mieszkaniec pobliskiego bloku przy Kilara. - Mogliby otworzyć wjazd dla wszystkich, rozluźniłoby się pod okolicznymi blokami - dodaje kierowca.

  O sprawę zapytała burmistrza radna miejska Ewa Janczar. W odpowiedzi urząd zapowiedział... otwarcie parkingu także w soboty i niedzielę, bez limitu!

  - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców postanowiono, że od początku maja 2019 roku, parking przed urzędem dzielnicy Ursynów będzie otwierany również w soboty i niedziele z wyjątkiem dni, kiedy na płycie parkingu organizowane będą wydarzenia wymagające jego zamknięcia, np. plenerowe koncerty - pisze Robert Kempa, burmistrz dzielnicy.

  Po wakacjach powinien być już także dostępny parking przy budowanym za ratuszem domem kultury, a więc miejsc parkingowych w rejonie urzędu będzie jeszcze więcej.

  Radni proponowali parking płatny

  Inne rozwiązanie problemu dostępności miejsc postojowych przy urzędzie proponowali dwa lata temu ursynowscy radni: Katarzyna Polak z PiS i Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa. Oboje proponowali przekształcenie parking urzędowego w oficjalny obiekt typu Park &Ride, z odpłatnością za postój dłuższy, niż ustalony limit czasowy. 

  - Nie znam przyczyn, poza kwestią ekonomiczną dotyczącą kosztów instalacji i utrzymania zautomatyzowanego systemu parkingowego, dla których nie zdecydowano się na takie rozwiązanie. Nocą parking powinien być nadal ogólnodostępny. Wszyscy widzimy, jak dogęszczana jest zabudowa ursynowskich osiedli. Często właśnie kosztem miejsc parkingowych. Dlatego uważam, że wybudowany za publiczne pieniądze parking urzędu powinien być dla mieszkańców dostępny i maksymalnie wykorzystany. Myślę, że rozwiązanie polegające na całkowitym zamknięciu parkingu jest „drogą na skróty” i działaniem nie do końca w interesie mieszkańców - mówiła wówczas Katarzyna Polak z PiS.

  Skubiszewski z kolei proponował wprowadzenie specjalnej strefy płatnego parkowania, co wymagałoby zmian w prawie uchwalonych przez Radę M. St. Warszawy.

  - Opłata byłaby pobierana za pomocą urządzenia, podobnie jak w galeriach handlowych, a opłata uiszczana z dołu, opłaty powinny być pobierane np. od godziny 7:00 do godziny 18:00 dla osób niekorzystających z usług urzędu, parking powinien pozostać otwarty dla osób chcących pozostawić samochód po godzinach pracy urzędu a także w weekend - mówił Skubiszewski w rozmowie z Haloursynow.pl

  Urząd nie zgodził się jednak na wprowadzenie opłat - głównie ze względów organizacyjnych i finansowych.

  - Wprowadzenie opłat za parkowanie jest możliwe, ale wiązałoby się z koniecznością inwestowania w sprzęt lub zatrudnienia firmy, która chciałaby ponieść koszty inwestycji zajęłaby się obsługą. W efekcie nie bylibyśmy nawet w stanie pokryć kosztów funkcjonowania parkingu - tłumaczyła nam dwa lata temu Bernadeta Włoch-Nagórny z ursynowskiego ratusza.

  Urząd miał dla kierowców narzekających na brak możliwości zaparkowania przy urzędzie w nocy jedną odpowiedź: niedaleko są parkingi P&R Multikino i Stokłosy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabaciak 6 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Urzednicy zablokowali wprowadzenie odplatnosci po ktorejs-tam godzinie parkowania, bo sami musieliby przestac tu parkowac i zajmowac miejsca petentom...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urszulas 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   No i co z tego? Jak się przyjeżdża do Ratusza, załatwić sprawę- nie ma gdzie zaparkować, bo na parkingu kupa aut z rej. WPI, ludzi, którzy przyjechali do metra. Powinno się zrobić tak jak w Gal. Mok- pierwsze 2 godz bezpłatne, a dalej już płatne. Tak samo powinno być w Tesco Kabaty, bo tam też nie sposób zaparkować.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 4 5 miesięcy temuocena: 50% 

   A może by tak sprawdzić jak wykorzystywany jest parking podziemny przy Ratuszu ???? Bo ostatnie źdźbło trawy zostanie zamienione na beton, a przy złym gospodarowaniu terenem zawsze będzie miejsc brakowało. Przecież będzie Dom Kultury. To jeszcze na parkingu planuje sie koncerty ???? A może by tak jak wszędzie w cywilizowanym świecie plenerowe koncerty , w zorganizowanej zielonej przestrzeni przy Domu Kultury ? Patrz Służewski Dom Kultury - amfiteatr na powietrzu przy Domu Kultury. Uczcie się od miastowych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gerwazy 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie rozumiem. Czy parking wybudowany za publiczne pieniądze ma służyć mieszkańcom okolicznych bloków czy wszystkim petentom Urzędu Dzielnicy? Czemu parkingi przy szpitalach są platne a ten całą dobę darmowy, żeby tubylcy mogli go blokować?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NK 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A parking przy metrze Stokłosy (KEN/Ciszewskiego) prawie pusty!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   bo tam dalej do metra

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6171 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019