REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2020, 07:35 komentarzy 1
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (policja)

  Znów z dnia na dzień przybywa mieszkańców Ursynowa objętych kwarantanną. Już ponad pięciuset z nich ma zakaz opuszczania domu z powodu choroby lub kontaktu z zakażonym. Od początku pandemii w naszej dzielnicy w takiej sytuacji było już ponad sześć tysięcy osób.

  Możliwe, że od najbliższej soboty Warszawa trafi do czerwonej strefy. Wskazuje na to duża liczba osób zakażonych, która w ostatnich czternastu dniach wyniosła 2,6 tys. To o pięćset więcej niż potrzeba, by wprowadzić ostrzejsze niż obecnie obostrzenia dla mieszkańców i biznesu.

  "Liczba podwoiła się"

  O tym, że sytuacja w stolicy pogarsza się z każdym dniem świadczą również dane z ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rejestruje przypadki kwarantanny. Po wiosennych wzrostach, kiedy to na początku kwietnia na kwarantannie przebywało jednorazowo ponad tysiąc mieszkańców naszej dzielnicy, sytuacja powoli się uspokajała. W ostatni poniedziałek w domach pozostawało nieco ponad dwieście osób.

  Ale w ciągu doby sytuacja dramatycznie wręcz się pogorszyła. Liczba ta podwoiła się. 

  -  W tej chwili jest to 557 osób. Większość w tej trudnej sytuacji może liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół lub sąsiadów, mamy jednak kilkanaście przypadków, w których mieszkańcom trzeba pomóc np. wynieść śmieci - mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy Marek Pawlęga.

  Wolontariusze poszukiwani

  Od marca, kiedy w Polsce pojawił się koronawirus, na Ursynowie kwarantanną zostało objętych w sumie ponad 6 tys. osób. Wszyscy mogli liczyć na pomoc wolontariuszy OPS, których wciąż placówka poszukuje. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 517 826 537 lub napisać na adres: wolontariat@ops-ursynow.pl.

  Osoby chcące pomóc seniorom mogą też zgłaszać się do dzielnicy pisząc na adres: wspieram@ursynow.pl. Z kolei dla osób potrzebujących wsparcia czynny jest w ratuszu telefon nr (22) 443 73 95. Można dzwonić w każdy dzień roboczy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~o tym warto pomysleć. 1 10 dni temuocena: 100% 

   Rośnie liczba ursynowian na kwarantannie. A ilu pacjentów potencjalnie zarażonych koronowirusem przyjeżdża codziennie do mobilnych punktów pobrań wymazów testowych , spędzając po kilka godzin w kolejce na terenie parkingów , czy innych miejsc publicznych ? Czy ktoś może upublicznić te liczby ? Gdzie są takie mobilne punkty pobrań, i ile testów wykonano. Ile wyników pozytywnych . Jak zapewnia się izolację oczekujących pacjentów od zamieszkujących tam , czy przebywających w związku z codziennymi zajęciami . Pacjenci się wykaszlą przez kilka godzin i odjadą ,. Mobilna stacja zasznuruje namiot, zabierze stoliczki, sznurki ograniczające , a przez całą dobę ludzie tam mieszkający mają kontakt z terenem potencjalnie bardziej zainfekowanym , z koszami pełnymi śmieci walających się ( w tym maseczki ) . A rodzice dzieci odprowadzają z przedszkola, idą do metra, sklepu, na spacer z psem. ... samo życie

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2252 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020