REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2021, 15:46 komentarzy 18

  (SK)

  Wśród ogólnomiejskich projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok jest ponad dwadzieścia takich, które mają być realizowane również na Ursynowie. Część z nich może okazać się przysłowiowym kukułczym jajem podrzuconym mieszkańcom naszej dzielnicy. To efekt krytykowanego regulaminu akcji, który uniemożliwia głosowanie ma “nie”.

  Projekty do Budżetu Obywatelskiego dzielą się na dzielnicowe oraz ogólnomiejskie. Na te ostatnie mają prawo głosować wszyscy mieszkańcy Warszawy. Ale to, co wydaje się dobre i oczekiwane przez jednych, może być przekleństwem dla innych. Dobrym przykładem jest ubiegłoroczny projekt placyku zabaw w parku przy Dolince Służewieckiej.

  Pomysł zakładający powstanie dziesięciu placów w różnych częściach Warszawy, bez podania konkretnej lokalizacji oraz jednego, właśnie w Dolince, wywołał falę oburzenia i protesty przeciwników ingerencji w naturalny charakter tego terenu. 

  - Nie akceptuję kolejnego przekształcania natury pod dyktando jakiejś grupy osób, która może nawet nigdy wcześniej tutaj nie była. Głosowali przecież za projektem zbiorczym na place zabaw w całej Warszawie - mówił nam w listopadzie pan Robert.

  Efekt braku "nie"

  Na liście najnowszych projektów, które po przejściu urzędniczej weryfikacji, zostaną w tym roku poddane pod głosowanie, są niebudzące obaw kursy dla seniorów albo zajęcia sportowe.

  Gorzej z pomysłami inwestycyjnymi. Jak ten zakładający budowę chodników na Białołęce, Mokotowie, Pradze Południe oraz Ursynowie.

  Jeden człowiek proponuje ogromny zakres robót budowlanych w kilku dzielnicach. Projekt spodoba się niektórym mieszkańcom Warszawy, bo np. odpowiada potrzebom mieszkańców na Białołęce i Pradze.  Ale tam są inwestycje dla  Mokotowa i Ursynowa. Projekt zostanie przegłosowany, bo nie ma w BO głosowania na "nie".

  A potem ci na Ursynowie będą protestować, że nie chcą żeby im zabrano wygodny przedept, albo zbudowano chodnik gdzieś, gdzie jest niepotrzebny

  - ocenia Hanna Żelichowska, ursynowianka, która od lat aktywnie działa na rzecz ochrony przyrody i przygląda się projektom z Budżetu Obywatelskiego.

  Nowe parkingi

  Ale takich projektów autorów z innych dzielnic jest więcej. Kontrowersje może wzbudzić projekt “Warszawa parkuje! Utworzenie nowych miejsc parkingowych w całym mieście”. W naszej dzielnicy przewiduje on wybudowanie:

  • 10 miejsc równoległych w al. KEN na wysokości P&R przed ul. Ciszewskiego w stronę południową w miejscu dzisiejszego trawnika
  • 30 miejsc skośnych przy ul. Ciszewskiego między KEN a Pileckiego w miejscu dzisiejszego trawnika oraz do wyznaczenia na chodniku na końcu tego odcinka (za Dembowskiego)
  • 30 miejsc skośnych przy ul. Pileckiego na środku odcinka między Ciszewskiego a Herbsta w miejscu dzisiejszego trawnika.

  I w tym przypadku o zamianie trawników na parkingi nie będą decydować sąsiedzi, ale także mieszkańcy innych dzielnic.  

  Kolejna pomysłodawczyni chce zlikwidować sześć miejsc parkingowych, tak aby między ratuszem a Ursynowskim Centrum Kultury zbudować park kieszonkowy, z ewentualnym poszerzeniem go o teren przylegający do Multikina. Decyzję w tej sprawie chce też oddać w ręce wszystkich warszawiaków. 

   - Obecnie szeroki chodnik nie jest w pełni wykorzystywany, ławki ustawiono w sposób nie zachęcający do odpoczynku, teren pokryty jest płytami betonowymi - przekonuje autorka, która w swym projekcie proponuje również budowę parku przy urzędzie dzielnicy Białołęka. 

  Projekty może i są pożyteczne, ale najbardziej niepokoi fakt, że o ich losie będą decydować nie tylko mieszkańcy Ursynowa, którzy chcieliby mieć wpływ na swoje sąsiedztwo.

  Miasto nie chce głosowania na "nie"

  Miasto od lat wzbrania się przed wprowadzeniem głosu na "nie" w Budżecie Obywatelskim. Przeciwna temu jest również nowa dyrektorka-koordynatorka w urzędzie miejskim, była ursynowska radna Karolina Zdrodowska.

  - Idea Budżetu Obywatelskiego to idea, która ma łączyć wokół pomysłu - mówiła na jednej z ostatnich konferencji prasowych poświęconych partycypacji.

  - Zdarzają się sytuacje, kiedy mieszkańcy nie są zadowoleni, dlatego apelujemy, aby już na wczesnym etapie komentowali projekty, które są zgłaszane. Aby było można te projekty dostosować i zmieniać do oczekiwań na etapie weryfikacji urzędniczej - dodawała Zdrodowska.

  Poniedziałek, 25 stycznia jest ostatnim dniem zgłaszania projektów na kilka godzin przed zamknięciem listy na Ursynowie zaproponowano 64 projekty, ogólnodzielnicowych było 128, ale znając dotychczasową praktykę liczby te na pewno się zmienią.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zwolennik Hołowni 18 2 miesiące temuocena: 100% 

   Może tą kloakę pod Jastrzębowskiego gdzie narkomani robią kupy, prostytutki tam daja sobie w żyłę a ludzi degeneraci okradaja i zaczepiają by burmistrz Robert Kempa posprzątał. Biblioteka plenerowa tam powstała. Haloursynów pisało. Teraz po półkach spływa mocz, książek nigdy tam nie było. Malolaty browary i jointy tam chowały. Na Stokłosach. Tu policja nie wieżdza.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata Cempel-Zgierska 17 2 miesiące temuocena: 100% 

   Paradoks polega na tym ,że brakuje pieniędzy na bieżącą konserwację obiektów już istniejących np. przejścia podziemnego pod ulicą Romera, środków na sprzątanie miejskich ulic oraz skwerów. Nie instaluje się koszy z pokrywami chroniącymi ich zawartość przed ptakami. Szkoda, że tak wspaniale jak tężnia nie jest oświetlone sąsiadujące przejście podziemne. Czy do bycie dobrym gospodarzem potrzebny jest budżet obywatelski?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~refleksje 16 2 miesiące temuocena: 100% 

   Park Kieszonkowy ? Może to dobry pomysł , takie miejsce rekreacji i integracji na powietrzu . Bo niedobrym rozwiązaniem jest wybetonowana duża przestrzeń, otaczająca miejsca rozrywki takie jak : Multikino, lodowisko, Ratusz, czy nowy dom kultury (nie wyłączam ratusza bo śluby się tam odbywają , czy cykliczne wykłady , lub sesje rady dzielnicy z publicznością). Betonowy Plac Manewrowy od strony ścieżki dojścia do metra, czy nowo rozbudowanego żłobka , to już wyjątkowo zły pomysł. Pomysł do likwidacji. Tył budynku ma zaplecze z wjazdem od ul. Gandhi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PAK 15 2 miesiące temuocena: 60% 

   Znowu będzie wiele nieprzemyślanych projektów, jak np. przed stokiem górki saneczkowe przy ul. Cybisa gdzie zasadzono niedawno drzewa, postawiono ławki, a teraz gdy zasłania się je snopami słomy by nie było wypadku (jak na Szczęśliwicach). 40 lat było ok, a teraz ktoś zrobił problem z budżetu obywatelskiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaww 14 2 miesiące temuocena: 76% 

   Na wysokosci P&R Stoklosy chca budowac parking przy al.KEN zamiast zieleni a parking P&R jest zapełniony w 1/4. Po co te miejsca więc?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uberbike 13 2 miesiące temuocena: 28% 

   Pandemie mamy Stanisławie, Staszku. Ludzie w domach siedzą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Za lub przeciw 12 2 miesiące temuocena: 84% 

   W poprawnej polszczyźnie głosowanie jest "za" lub "przeciw". Ale dziwaczna maniera pisania o głosowaniu "na tak" i "na nie" dominuje nawet w "HaloUrsynów". Groza.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon44 11 2 miesiące temuocena: 20% 

   W kazdym temacie, na kazdym forum znajdzie sie nauczyciel jezyka polskiego. Minus minus minus !!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do szkoły! 10 2 miesiące temuocena: 88% 

   do Kon44: Kolego, jeśli coś piszesz, to pisz to poprawnie. NA KAŻDY TEMAT, a nie w każdym temacie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do nauki! 9 2 miesiące temuocena: 83% 

   ~Kon44 - jeśli trzykrotnie wymieniasz słowo "minus" to oddziel je dwoma przecinkami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 8 2 miesiące temuocena: 50% 

   I przegłosują kolejny kretyński Park Piwnych Motyli...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamy tego dosc 7 2 miesiące temuocena: 87% 

   Przecoez od samego poczatku ten Budzet Obywatelski/Partycypacyjny to zgnile jajo, ktore skloca mieszkancow i sluzy do naginania prawa przez urzednikow (papierowe glosy na jeden projekt w I edycji), wyzywania sie prez oszolomo-filozofow (zwezenia ulic) albo wyciagania kasy przez uklad spolecznik-wykonawca (bzdurne projekty ze spacerami rozpoznawczymi w terenie).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • bospapieros 6 2 miesiące temuocena: 72% 

   wielka lipa z tymi projektami. ja składalem o progi zwalniajace na ul. klobucka to nawet nie dopuscili do glosowania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~clue 5 2 miesiące temuocena: 40% 

   Jakby stawiano progi które karzą jadących za szybko a nie wszystkich to może głosy popierające pomysł by się znalazły. Tak to mamy ulice zawalone plastikiem który rozwala zawieszenia wszystkim jak leci. No chyba że zwolnisz do 5 na godzinę (zamiast wymaganych 30) ale zaraz potem ciśniesz gaz generując hałas i spaliny. Tego nie potrzebujemy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 2 miesiące temuocena: 76% 

   Przede wszystkim trzeba głosować i wybrać najciekawsze pomysły. Niestety głosuje mało mieszkańców, a potem zdziwienie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uberbike 3 2 miesiące temuocena: 52% 

   No tak. Dla tej redakcji kontrowersyjne jest zbudowanie parkingu. Ale juz takie samo zabetonowanie trawnika pod sciezke rowerowa bedzie super, nie? A juz likwidacja pasa jezdni pod pas dla rowerów to obowiązkowo pełny poklask. Fajny pomysl z tymi parkingami. Trzeba zagłosować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 70% 

   A do tego szpetne i mało funkcjonalne wiaty rowerowe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ggg 1 2 miesiące temuocena: 36% 

   Ani jednego drzewa! Nie! Nie pozwolimy! Każde drzewo na wagę diamentów! Stop!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3481 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021