REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2019, 13:33 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Po raz kolejny w Warszawie zawyją syreny alarmowe. Tym razem z powodu ćwiczeń wojskowych. - Tych alarmów jest już za dużo. Gdy naprawdę coś się stanie, nie będziemy zwracać na nie uwagi - skarżą się mieszkańcy.

  We wtorek, 27 maja między 8:00 a 18:00 na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

  - Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-19 - informuje mazowiecki urząd wojewódzki. Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

  W ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Nie wiadomo, o której godzinie we wtorek zabrzmią syreny - to tajemnica związana z ćwiczeniami.

  - Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności - dodają urzędnicy wojewody.

  "Tych próbnych alarmów jest już za dużo"

  To kolejny w ostatnich tygodniach próbny alarm w Warszawie. Ostatni trening miał miejsca 19 kwietnia. Mieszkańcy narzekają, że odbywają się one zbyt często.

  - Trochę powszednieją nam te alarmy - pisze nasz czytelnik Andrzej. - Jak dalej będą tak często ogłaszane, to zupełnie przestaniemy na nie zwracać uwagę, a przecież nie o to chodzi - dodaje.

  Na Ursynowie znajduje się 27 syren alarmowych zarządzanych przez wojewodę, jest też kilka syren należących do miejskiego systemu ostrzegania. Pierwszy system jest w trakcie modernizacji - stare wirnikowe syreny zastępowane są nowymi elektronicznymi. Natomiast system miejski jest już w pełni nowoczesny i przystosowany także do nadawania komunikatów głosowych.

  Przy okazji przypominamy znacznie poszczególnych sygnałów alarmowych, których nigdy nie należy lekceważyć.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wojak_Szwejk 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Za dużo... a jak sprawdzać, czy syreny działają? Jak nie byłoby w ogóle próbnych alarmów, to nagle w sytuacji zagrożenia by sie okazało, ze połowa syren nie działa... i co wtedy? Wtedy pan Andrzej z rodzinką szczęśliwie dreptalby ścieżką w lesie kabackim nie spodziewając się żadnego zagrożenia. Smutne tylko, ze znów, kolejny raz na haloursynow narzekanie, smędzenie, kręcenie nosem. Nie wiem, czy to prawdziwy obraz obywateli Ursynowa czy ten portalik ma taki wypaczony przekaz...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 2 miesiące temuocena: 69% 

   No i w końcu sygnały alarmowe ze znaczeniami, brawo. Syren jest za mało, w zasadzie na okęciu nic nie słychać. Brakuje informacji o schronach. Nie będę reklamował gdzie są ;) Pan Andrzej powszedniejący i tak nie ucieknie tam gdzie trzeba.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozbawiona 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie!!!! Wtorek to 28.05.2019 a nie 26 lub 27.05.2019 jak piszą dziś.... To juz druga pomyłka hihihih

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adammm 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Fajnie, że dodaliście grafikę opisującą sygnały alarmowe :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2668 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO