REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2018, 15:36 komentarzy 1

  (SK)

  REKLAMA

  Po raz trzeci na Ursynowie zakwitły Pola Nadziei. Dzieci z przedszkola przy Koncertowej ścinały dorodne żonkile i wręczały je ursynowianom. Cel? Przypomnienie o hospicjum i zbiórka pieniędzy na jego funkcjonowanie.

  Jesienią przedszkola i szkoły sadziły cebulki, dziś przyszedł czas na ścinanie kwitnących roślin. Każdy żonkil to złotówka na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa, ale nie tylko. To również dar bezcenny - uśmiech, zainteresowanie drugim człowiekiem i walor edukacyjny.

  - Ci młodzi ludzie są z nami od sadzenia cebulek po ścinanie kwiatów, to proces edukacyjny, który uczy wrażliwości na drugiego człowieka - mówi Dorota Jasińska, prezes FHO.

  Dla dzieci z przedszkola nr 52 przy Koncertowej dzisiejsza akcja była dobra zabawą. Najpierw samodzielnie ścinały najdorodniejsze żonkile, by chwilę później rozdać je przechodniom, licząc na grosz wrzucony do puszki.

  - Staramy się zaszczepiać od małego ideę, że dobro zawsze wraca. Dzieci uczą się wrażliwości, dobroci, współczucia i przede wszystkim czerpią radość z dawania innym. Powolutku wdrażamy też je do tematów związanych z cierpieniem, odchodzeniem. To jest temat życiowy i nie da się tego pominąć - mówi Barbara Szelągowska, wychowawczyni grupy Smerfy z Przedszkole nr 52. Placówka już po raz drugi bierze udział w akcji "Pola Nadziei".

  - To nasza trzecia edycja programu, uczestniczy w niej około 40 przedszkoli i szkół, jest też coraz więcej firm, jest administracja, media. W sumie ponad tysiąc osób. To się przekłada na pieniądze dla hospicjum. W ubiegłym roku zebraliśmy prawie 107 tys. złotych, w tym roku będzie więcej. O ile więcej? To będzie wiadomo w czerwcu - mówi Marcin Milczarski z Fundacji.

  W tegorocznej edycji uczestniczyli też wolontariusze z zagranicy, którzy przyjechali do hospicjum na Ursynowie. Są to studenci z Erasmusa pochodzący z Grecji, Finlandii, Holandii i Turcji.

  GALERIA ZDJĘĆ: Dzieci ścinają kwiaty z Pól Nadziei i wręczają je przechodniom

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ari 1 11 miesięcy temu

   Przypominam o Polach Nadziei przy ul. Kajakowej. Żonkile zaczynają już przekwitać....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2868 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019