REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2019, 12:24 komentarzy 21

  (AŁ)

  Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej przy Hirszfelda nie tylko strajkują. Przed i na budynku umieścili prześmiewcze plakaty i instalacje. Można sobie nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie z protestu jako... krowa strajkowa. To ich reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego.

  Krowa i świnia zaczynają urastać do symbolu nauczycielskiego protestu. Zaczęło się od słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas partyjnej konwencji, który zapowiedział rolnikom, że jeśli zapewnią świniom i krowom tzw. dobrostan, to otrzymają wsparcie finansowe: "Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej".

  Słowa te rozwścieczyły nauczycieli. Jako pierwszi nawiązali do nich strajkujący ze Szkoły Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej. Nad głównym wejściem do budynku umieścili plakat z napisem: "Nauczyciel - krowy, świnie + Dobrostan wyrównany".

  Teraz na słowa prezesa PiS zareagowali protestujący nauczyciele z podstawówki nr 323 przy ul. Hirszfelda. Przed wejściem do szkoły postawili karton, na którym na zielonej trawie, wśród kwiatów stoi krowa. W miejscu pyska ma wyciętą dziurę. Wystarczy wsadzić w nią głowę i można sobie zrobić zdjęcie z napisem "Krowa strajkowa".

  O reakcję zapytaliśmy przechodniów. - Traktuję to jak prowokację intelektualną. Wyrażenie niemocy. Jeśli rząd nie chce poważnie z nauczycielami rozmawiać, to oni adekwatnie do tego reagują. Może dla kogoś to infantylne, ale odnosi skutek. Nie daje zapomnieć o słowach pana prezesa - komentuje pani Jolanta.

  Nauczyciele nie poprzestali na "Krowie strajkowej". Przy wejściu do budynku szkoły jest także papierowy łoś i wielki czerwony napis "Strajk" oraz odezwa "Rodzice - dziękujemy za wsparcie". Stoi też transparent z hasłem #Mądra Szkoła i nieco zmienionym cytatem z "Gwiezdnych wojen" - "Niech moc będzie z nami". Są też kolejne krowy i świnie, które m.in ilustrują "wartość" nauczyciela w 2019 roku.

  - Bardzo dobry, prześmiewczy sposób pokazania, jak nauczyciele czują się traktowani. Gorzej niż bydło. Ja ich popieram i mam nadzieję, że nie dadzą sobie wcisnąć obietnic podwyżek za kilka lat, kiedy PiS już nie będzie rządził - mówi pani Milena, która przygląda się instalacjom. 

  A Wy co o nich myślicie?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 77

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nauczyciel 21 ponad rok temuocena: 100% 

   No cóż mogę dodać, żenada koleżanki i koledzy. Wstyd mi za Was

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~staraRURA 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Po tym strajku NIKT was już BELFRY nie będzie szanował. Nie pasuje wam robota? Zwolnijcie się i idźcie do innej. 20 lat temu dostałam prace w obrzydliwej szkole zarządzanej przez aktyw ZNP, po roku wymiękłam. Nie żałuję. Gdybym tam została pewnie dziś bym strajkowała ze świadomością, że NIKT mnie NIGDZIE nie zatrudni z takim pojęciem o tym czym jest praca i co tą praca jest.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maja4 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Nauczyciele jesteście jak te krowy idące za stadem, nie mające własnego zdania, liczy się tylko kasa. To kpina, że szkoda wam uczniów, zwłaszcza maturzystów, którzy na taki stres na pewno nie zasłużyli. Jak wam nie pasują pensje to wolna droga, rynek pracy na was czeka, tylko pytanie co wy możecie robić?????? Jak wytrzymacie w pracy 8 godzin dziennie, a urlopu dostaniecie tylko 26 dni w roku. Doceńcie to co macie, bo to jest mit, że nauczyciele mało zarabiają.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hej 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Nauczyciele wróćcie do uczniów. Nie dajcie wciągać się KE i Brojarzowi w gry polityczne. Wiemy, że zarabiacie za mało. O waszej frustracji wiedzą też Brojarz i KE. Używają waszych emocji i frustracji. Patrzcie jaką cenę zapłacicie. Co powiecie uczniom po powrocie - jak spojrzycie im w oczy? Rząd przygotował podwyżki na tyle ile stać budżet. Owszem miał na 500+, ale to nie dla grupy zawodowej tylko dla dzieci - niemała część z Was je ma, część będzie miała. Jest to wsparcie otwarte dla każdego. KE i Brojarz doskonale wiedzieli o ile płace podniesie rząd i przebili stawkę tak, żeby nie była do spełnienia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~veto 17 ponad rok temuocena: 94% 

   ŻENADA ! POZIOM żałosny. Zdecydowanie jestem za usunięciem z zawodu takich prymitywów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Historia 16 ponad rok temuocena: 70% 

   Nauczyciele mieli do wyboru wojnę lub hańbę , wybrali wojnę , a będą i tak mieli hańbę !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyżyny 15 ponad rok temuocena: 69% 

   Raczej akcja zostań świnią strajkową powinno byc! Początkowo byłem za podwyżkami dla nauczyciele ale szantaż i paraliż edukacji przy żądaniu ZNP 30% podwyżki bez kompromisu gdy gorzej zarabiające grupy społeczne dostają po parę procent podwyżek to skandal. Inne reformy jak 500+ sa dla wszystkich. po równo także dla nauczycieli! A robienie zakładników z dzieci z politycznych inspiracji to wstyd dla wszystkich którzy popierają dziś ten strajk!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~r 14 ponad rok temuocena: 65% 

   Nauczyciele do pracy, dzieci tylko tracą na waszym strajku. wszystkie szkoły prywatne i 50 % publicznych realizuhe program a reszta stoi w miejscu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 13 ponad rok temuocena: 61% 

   Wesołe nauczycielskie głąby może by się chwilkę zastanowiły dlaczego na krowę i świnie może być a na was nie. Odpowiedz jest prozaiczna. Na krowę i świnie będzie kasa z poza polskiego budżetu a na was nie. I tak własnie wygląda pożal się boże "kadra nauczycielska" w naszym kraju. Do mielenia ozorem, protestów i strajków pierwsi są. A 80% z nich bezmózgi albo lenie. Jestem za kompletna likwidacją przywilejów typu Karta Nauczyciela. 40 godzinnym tygodniem pracy + dyżur (możecie się walić drodzy nauczyciele w sądach np dyżury poniedziałkowę są, w urzędach też to i wy możecie). Wezcie się za robotę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~r 12 ponad rok temuocena: 84% 

   Hirszfelda to jedna z najgorszych szkól a to zasługa dyrektorki i jej eksperymentów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 11 ponad rok temuocena: 34% 

   Pisiackie trolle nie próżnują

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 10 ponad rok temuocena: 85% 

   @~qwr akurat kulą w płot to mało powiedziane. Nie interesuje mnie ani PIS ani PO (KO czy jakkolwiek jeszcze oni tam sobie zmienią). Niekiedy coś mądrego z siebie wyprodukują ale jest to znikomy procent przy całym bełkocie jaki produkują z siebie zwykle. Bycie przeciwnym wielu nauczycielskim postulatom nie czyni ze mnie zwolennika PISu. Dorośnij, zmądrzej, troche poczytaj...przejrzyj również na oczy. Bo jesteś typowym przykładem miernej edukacji w Polsce i braku w szkołach elementarnego przedmiotu jakim jest LOGIKA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak_jest 9 ponad rok temu

   do qwr: A Tobie tylko polityka w głowie POwski trollu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nauczanka 8 ponad rok temuocena: 29% 

   Jesteście najlepsi! Pozdrawiam z sąsiedniej szkoły!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myśliciel 7 ponad rok temuocena: 42% 

   Odnoszą się do bieżących wydarzeń, które ich zdenerwowały. Bardzo inteligentna odpowiedz na klamstwa Kaczyńskiego! Brawo ursynowscy nauczyciele! Nie przejmujcie się trollami w komentarzach! Realni ludzie są Z WAMI!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XxX 6 ponad rok temuocena: 80% 

   Masz rację... powinni posłuchać Prezydenta, a nie tam jakiegoś PiS. Zmienić pracę, zaciągnąć kredyt - życie stało by się o wiele prostsze...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~447 5 ponad rok temuocena: 61% 

   Miał być strajk a jest kampania wyborcza POKO..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 4 ponad rok temuocena: 57% 

   Ciekawe ile broniarz kasy przytulił za zorganizowanie tej awantury.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 ponad rok temuocena: 38% 

   Broniarz wziął przynajmniej 1 mln zł. Sam widziałem. :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zniesmak 2 ponad rok temuocena: 33% 

   Ciekawe? Skoro tak cię to interere to ciekawe jaką synekurkę pisowskiemu czopkowi proksie obiecała jego partyjna koleżanka szydlakowa?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 ponad rok temuocena: 63% 

   @~zniesmak ale wszyscy sadza się do Proksy , że ma jakieś 10 tysi. Broniarz pajacuje a ma 18/20 co miecha za robienie syfu od parunastu/dziesięciu (może warto by odspawac mu tyłek od tego stołka) lat. A robi wielkie NIC. Jakoś polskiej edukacji od lat jest mierna i nie jest to wina tylko PISu a po kolei każdych rządów jakie tu są i to od dawien dawna. Czemu nauczyciele tak się boją systemu oceniania ich pracy? Bo by wyszło ile kto pracuje i kto faktycznie zasługuje na podwyżkę...zakład, że najmniej zasługiwaliby ci, którzy najwięcej pieprzą o "zapracowaniu i dobru ucznia"?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3189 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020