REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2020, 17:40 komentarzy 13
  Szpaler drzew wzdłuż al. KEN na wysokości Benedykta Polaka posadzony przez miasto oraz Astaldi

  Szpaler drzew wzdłuż al. KEN na wysokości Benedykta Polaka posadzony przez miasto oraz Astaldi (SK)

  Na Ursynowie można zostać sponsorem drzewa! Rusza program sadzenia nowych roślin na terenach miejskich przez osoby prywatne, organizacje społeczne i firmy. Każdy będzie mógł kupić i posadzić swoje własne drzewo, pomogą w tym specjaliści z wydziału ochrony środowiska.

  Pod koniec kwietnia dzielnica Ursynów ogłosiła pakiet 10 kroków Ursynowa w walce z suszą. Jednym z jego punktów są nasadzenia nowych drzew, zapowiedziano wówczas start programu "Zostań sponsorem drzew na Ursynowie". Inicjatywa właśnie doczekała się realizacji.

  - Na Ursynowie jest wiele osób, które sadzą drzewa w różnych miejscach. Nie zawsze są to miejsca, które gwarantują, że drzewo będzie miało szansę wzrosnąć. Uruchamiając program „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie” chcemy tym osobom, ale również organizacjom pozarządowym i firmom, umożliwić sadzenie drzew na terenach dzielnicowych - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Urząd zaprasza do programu mieszkańców, organizacje pozarządowe i lokalne podmioty gospodarcze. Wszyscy zainteresowani mogą zakupić, a następnie posadzić drzewa na terenach administrowanych przez dzielnicę.

  - Sponsor drzewa będzie miał prawo oznaczyć „swoje” drzewo, a za jego zgodą informacja o sponsoringu znajdzie się na stronie internetowej dzielnicy w zakładce „Aleja sponsorów drzew na Ursynowie” - informuje ratusz.

  Kilka tysięcy nowych drzew?

  Lokalizację i gatunek sadzonego drzewa ustalać mają wspólnie sponsor i pracownik Wydziału Ochrony Środowiska z ursynowskiego ratusza. Każdy sponsor będzie podpisywał z urzędem porozumienie regulujące także kwestię pielęgnacji nowego drzewa. Urząd zapewni fachową pomoc w dobraniu odpowiedniego gatunku, rozmiaru drzewa oraz doradzi jak je fachowo posadzić.

  Od firm i organizacji urząd raczej będzie oczekiwał zasponsorowania większych drzew o średnicy 14-16 cm na wysokości pnia 100 cm. Koszt takiego drzewa to szacunkowo ok. 1-1,5 tys. złotych. Osoby prywatne będą mogły zakupić drzewko skromniejsze - nawet takie za kilkadziesiąt złotych. Chodzi o uruchomienie oddolnych inicjatyw ekologicznych. Wg oceny ratusza na terenach należących do miasta można posadzić jeszcze nawet kilka tysięcy nowych roślin.

  - Może je np. posadzić mieszkaniec, któremu urodził się syn, tak jak stało się to kilkadziesiąt lat temu przy moim bloku. Dziś to drzewo ma 20 metrów wysokości - dodaje wiceburmistrz Dominiak.

  Jak zostać sponsorem drzewa? Należy się w skontaktować z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy: tel. (22) 443 72 50, e-mail: wos@ursynow.pl oraz (22) 443 72 56, e-mail: ogrodnik@ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 13 2 miesiące temuocena: 75% 

   No to teraz dzielnicowi "ekolodzy" mogą pokazać na co ich stać. Dosłownie i w przenośni. Teraz wasza miłość do drzew ma wymierną cenę. Zapłacicie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 12 2 miesiące temuocena: 33% 

   A za kilka lat CYK, wycineczka bo coś tam. Darmowe drewno od sponsorujących mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 2 miesiące temuocena: 0% 

   Nick, chyba nie zdajesz sobie sprawy ile wynosi wiek rębności drzew by je racjonalnie wykorzystać. To jest min. 80 lat. I jakoś dzielnicowi "ekolodzy" przycichli, a liczyłem że się pochwalą ile to drzew zasponsorowali.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 2 miesiące temuocena: 61% 

   Pomijając wszelkie konotacje związane z Dominiakiem, pomysł jest OK. Są osoby, które chciałby by mieć własne drzewo, sporo drzew posadzono w dziwnych miejscach, więc uporządkowanie tego jest OK. Dajcie żyć innym, nawet jeśli sami nie chcecie mieć drzewa, bo drzewa kojarzą Wam się już z przedeptanym Dominiakiem. Jak ktoś ma ochotę to zrobić, to niech robi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 9 2 miesiące temuocena: 61% 

   Dominiak to szkodnik i megaloman. Te jego bzdurne pomysły służą tylko bezsensownemu wydawaniu pieniędzy, które można lepiej spożytkować. Ten koleś w populiźmie przebija guziała. A kempa ma to w d... bo ma spokój.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~100 dębów 8 2 miesiące temuocena: 78% 

   Ile drzew zasponsorują pomysłodawca i urzędnicy, którzy doprowadzili do wycinki kilkudziesięciu drzew i wylania ton asfaltu pod ścieżkę rowerową wzdłuż Stacji Techniczno-Postojowej Metra w ramach Budżetu Partycypacyjnego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 2 miesiące temuocena: 42% 

   Pomysłodawca i urzędnicy? Przecież to mieszkańcy zgłosili i głosowali na ten projekt. To do nich możesz mieć pretensje. I do Greków za wymyślenie demokracji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec z KEN 6 2 miesiące temuocena: 84% 

   Racja koleś zamiast stać na straży zieleni to notorycznie unicestwia to co mogłoby rosnąć - trzeba to sobie powiedzieć wprost na niczym nie zna się tak dobrze, jak na tęczowych akcyjkach z jemu podobnymi dziwnymi kolesiami, a my podatnicy utrzymujemy ratusz, który nie powinien być kojarzony z leserami tylko z uczciwą robotą, a nie jak teraz czy stoją czy leżą to uposażenia biorą okraszone niezłym i nagrodami

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 5 2 miesiące temuocena: 77% 

   Może najpierw niech te "profesjonalisty ratuszowe" zadbają o to co już rośnie, a nie ciągle nowe pomysły polegające na: "aby wydać". Dominiak doprowadza do ruiny zieleń a kempa mu przyklaskuje- bo ma święty spokój. Wystarczy porównać aktywność dominiaka przed i po dorwaniu się do koryta. Nie mówię o sensowności, bo tego zawsze temu kolesiowi brakowało. Zwykły pieniacz, robiący szum wokół siebie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenon 4 2 miesiące temuocena: 80% 

   niech się najpierw zajmą wydawaniem zaświadczeń za użytkowanie wieczyste mieszkań

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krakowski Urzędnik 3 2 miesiące temuocena: 84% 

   Proponowałbym zasadzenie dębu o imieniu Bartosz. Co sądzicie o tym pomyśle ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenon 2 2 miesiące temuocena: 57% 

   Dawaj. Sadzisz. Nie piszesz, ale sadzisz. Czekamy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Co najwyżej jakieś polane można by obsadzić chwastami i nazwać Skwerem bartłomieja

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2171 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020