REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2021, 13:05 komentarzy 7

  (GS)

  Każde piętro na P&R na Stokłosach ma mieć inny kolor - tak, aby ułatwić kierowcom odnalezienie auta pozostawionego na miejskim parkingu kilka godzin wcześniej. Ekipa pomalowała już najwyższe piętra, czas na kolejne. Czy oznacza to, że nie będzie można tam zaparkować?

  Ursynowski parking będzie kolorowy. Już teraz na poszczególnych piętrach P&R widać na ścianach kolory: czerwony, zielony, fioletowy i pomarańczowy. W najbliższych dniach pojawią się kolejne. Drogowcy przystępują do malowania pierwszego piętra i parteru. Kierowcy nie muszą się martwić - będzie można parkować.

  - Według aktualnego zapełnienia parkingu 2 poziomy powinny być czynne. Nawet jeżeli prowadzone są prace na danym poziomie, to można wjeżdżać wyżej -  mówi Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

  Od dziś (11 października) malowany będzie poziom +1. Oznacza to, że auto będzie trzeba pozostawić na parterze lub poziomie +2, którego ściany i filary już są pokryte jaskrawym kolorem. Od czwartku prace będą prowadzone na parterze.

  Jak zmieni się P&R Stokłosy? Będzie "tęczowy". Na poziomie zero będzie przeważał kolor żółty, na pierwszym - niebieski, na drugim - czerwony, na trzecim - zielony, na czwartym - fioletowy, natomiast na piątym - pomarańczowy. Dodatkowo krawędzie słupków zostaną pomalowane farbami odblaskowymi i oznaczone literami. Z kolei farby mineralne zostaną użyte do pokrycia ścian parkingów, klatek schodowych, ramp wjazdowych i pomieszczeń technicznych.

  Bezpłatne parkowanie z biletem ZTM

  Parkingi "Parkuj i Jedź" w Warszawie powstają po to, by zachęcić kierowców do zostawiania swoich auta na przedmieściach i dojeżdżanie do centrum komunikacją miejską. Korzystanie z parkingów jest bezpłatne, ale trzeba mieć bilet długookresowy - dobowy, weekendowy lub miesięczny. Auto można zostawić nawet na cały dzień.

  Ursynowski parking powstał w 2015 roku i znajduje się w sąsiedztwie stacji Stokłosy, przy skrzyżowaniu al. Komisji Edukacji Narodowej z ul. Ciszewskiego. Od niedawna na parkingu znajdują się ładowarki do elektrycznych samochodów. Na razie korzystanie z nich jest bezpłatne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krokodyl 7 11 dni temuocena: 50% 

   Fajny pomysł. Co dwa lata trzeba będzie odnowić i kaska popłynie do zaprzyjaźnionej firmy - wybranej oczywiście w przetargu ! A gdzie konkurs na kolory? Wybór projektu? - NAGRODY ! Kolejny "trafiony" pomysł ! A patronat obejmie pewnie Biedroń i Lempart ( którą Trzaskowski lansuje na Warszawiankę roku, za zasługi w wykrzykiwaniu, wulgaryzmów, gróźb i plucia na mundurowych). Czyżby inna forma oznakowania poziomów ( piętra) parkingu, przysparzała jego użytkownikom trudność w dojściu do samochodu? Więc może warto zatrudnić przewodnika ....? Oczywiście na bezpłatny staż. Ale będzie ubaw ..... Tyle różnych pożytecznych celów, ale nie ..... ważniejszy jest cel prowokacyjny i przypodobania się określonemu środowisku: na lewo, patrz...!

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 11 dni temu

   Wprawdzie nigdy nie byłem w środku, ale żeby tam było aż 6 poziomów to pierwsze słyszę.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toja 5 12 dni temuocena: 100% 

   Chyba coś mnie ominęło. 4 i 5 poziom? Dobudowali?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tęcza tak nie wygląda 4 13 dni temuocena: 73% 

   Ten parking nie będzie tęczowy, z prostej przyczyny. Otóż widziany przez człowieka łuk tęczy zaczyna się od czerwonego, przechodzi przez pomarańczowy i żółty, przenika w zielony, w niebieski, ciemnieje do granatowego i kończy się fioletem, co opisał już w 1704 roku Izaak Newton.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 3 12 dni temuocena: 67% 

   Ale jakie to ma znaczenie? Tęczowy to w języku potocznym określenie na wielokolorowy. Tylko tyle. Po co się tak fiksowac na punkcie tęczy i że ona tak nie wygląda. To nie pierwsza tego typu opinia. Podobno na flagach LGBT też nie ma tęczy. No i?

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pszczolka 2 13 dni temuocena: 82% 

   Parking dosyć pusty a wokół parkingu na zakazach B-36, chodnikach przy metrze Stokłosy parkują samochody, bo bilzej do metra. W okolicy P+R Stoklosy straz miejska i policja powinna zrobić porzadek z nielegalny parkowaniem i wtedy dużo osób wyjeżdżających nauczy się korzystać. z parkingu P+Ride Stokłosy.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mnietek 1 12 dni temuocena: 100% 

   No cóż, pewnie z czasem spółdzielnie i wspólnoty zamontują szlabany na sąsiednich ulicach, ponieważ przyjezdni najchętniej parkowali by przy samym wejściu na dole do stacji metra Stokłosy, np. przy Biedronce/Rossmannie koło warzywniaków

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.503 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021