REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  ul. Puławska w szczycie komunikacyjnym

  ul. Puławska w szczycie komunikacyjnym

  Spore poruszenie na Ursynowie wywołała informacja jednej z ogólnopolskich gazet o rzekomej rezygnacji z projektowania buspasa na ul. Puławskiej. Na szybszy dojazd do miejsca zamieszkania liczą od dawna m.in. mieszkańcy Zielonego Ursynowa, którzy wiecznie stoją w korkach. ZTM prostuje: pracujemy nad wyznaczeniem pasa dla autobusów!

  O tym, że władze ZTM wycofały się z zapowiadanego wytyczenia buspasa na Puławskiej miał świadczyć brak tej ulicy w wykazie planowanych pasów. Wśród 19 lokalizacji rozważanych przez Zarząd Transportu Miejskiego są m.in. Dolina Służewiecka, al. Wilanowska, al. Krakowska czy Al. Jerozolimskie - a nie ma wylotówki na Piaseczno.

  Urzędnicy wielokrotnie mówili też o problemach jakie pojawiają się w analizach dotyczących Puławskiej. Wytyczenie buspasa na odcinku od Wilanowskiej do ul. Energetycznej w Piasecznie, bez zabierania pasów dla aut (obustronnie 3+1), wiązałoby się z przebudową ulicy.

  - Na odcinku bliżej Piaseczna zwykłą organizacją ruchu niewiele da się zrobić. Właściwie od Pileckiego do granic miasta należałoby poszerzyć pobocza. Przebudować należałoby 12 z 17 sygnalizacji, przestawienia wymaga też 110 słupów oświetleniowych - mówił w połowie ubiegłego roku Łukasz Puchalski, wicedyrektor ZTM. Szacunkowy koszt - 18 mln złotych.

  Takie wyniki analizy postawiły inwestycję pod dużym znakiem zapytania - nikt nie spodziewał się, że wytyczenie buspasa na Puławskiej będzie takie kosztowne i skomplikowane. Z drugiej strony 18 mln złotych na poprawienie płynności ruchu komunikacji miejskiej na 10 km odcinku wiecznie zapchanej ulicy, przy dziesięć razy wyższych wydatkach na nowe trasy i budowy wiaduktów w innych rejonach stolicy, to niewiele.

  Dlatego Wiesław Witek, dyrektor ZTM zapowiada, że buspas będzie. - Obecnie przygotowujemy dokumentację do zlecenia analizy ruchu, czyli badania, które da odpowiedź na pytanie, jak wytyczenie buspasa wpłynie na funkcjonowanie komunikacji na obszarze z nim sąsiadującym - mówi dyrektor Witek.

  ZTM wystąpił także do miasta o uwzględnienie wydatków na wytyczenie buspasa w Wieloletnim Planie Finansowym stolicy. Niewykluczone, że pieniadze te zostaną wpisane do budżetu na marcowej sesji budżetowej Rady Miasta St. Warszawy.

  - Tu siedzi człowiek, który musi doprowadzić to tego, że będzie czwarty pas na Puławskiej! To jest moją ambicją. Zrobiliśmy projekt, określiliśmy koszty, przygotowaliśmy wniosek, żeby ta inwestycja znalazła się w planowaniu na 2015 rok - mówi Wiesław Witek w rozmowie z Haloursynow.pl. Czas pokaże, czy ZTM wywiąże się z tej obietnicy. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa czekają.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bolek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Póki co nie ma tej inwestycji. Nie ma jej w planie finansowym!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3905 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021