REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZTM)

  - Twoje dziecko zaczyna we wrześniu nauke w podstawówce? Nie czekaj, już teraz wyrób mu Kartę Ucznia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską - zachęca Zarząd Transportu Miejskiego. W ten sposób rodzice mogą uniknąć składania wniosków w szkole i załatwić sprawę przez internet.

  Karta Ucznia to bezpłatny bilet na autobusy, tramwaje, metro i kolejkę podmiejską dla wszystkich uczniów szkół podstawowych obowiązujący zarówno w 1. jak i 2. strefie. Wprowadzono ją decyzją stołecznych radnych w 2017 roku. Korzysta z niej ponad 170 tys. uczniów z Warszawy i podwarszawskich miejscowości. Karta wydawana jest dziecku na 4 lata.

  Za dwa tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Około 15 tys. uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach podstawówek. Rodzice "pierwszaków" już dziś mogą załatwić dziecku Kartę Ucznia, bez potrzeby późniejszego składania wniosku w szkole.

  - Nie zwlekajmy z tym do września - zachęca Zarząd Transportu Miejskiego, któremu zależy na tym, aby we wrześniu nie tworzył się zator w wydawaniu tysięcy nowych kart.

  W szkole lub przez internet

  Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy złożyć w szkole dziecka papierowy wniosek wraz z aktualnym zdjęciem dziecka o wymiarach 3,5×4,5 cm. Dalszymi formalnościami zajmuje się szkoła, która przekazuje dokumenty do ZTM.

  Wygodniejsze jest jednak złożenie wniosku elektronicznie. Każda szkoła otrzymała od ZTM indywidualny link do aplikacji, który może przekazać rodzicom. 

  - Posługując się tą aplikacją rodzice mogą złożyć wniosek bez konieczności przychodzenia do szkoły. W obydwu przypadkach, tj. wniosku papierowego i elektronicznego, gotowe Karty Ucznia rozwozimy do szkół i pierwszoklasiści dostają je w swoich szkołach - mówi Tomasz Kunert z ZTM.

  Jeśli nasz "pierwszak" zgubi swój bilet będziemy mogli otrzymać duplikat karty, ale sprawę tę załatwimy tylko i wyłącznie w Punkcie Obsługi Pasażera, za opłatą 14 złotych.

  Uczniowie, którzy mieszkają w Warszawie a uczęszczają do szkół poza miastem, mogą wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3205 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020