REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy Ursynów)

  W nocy z 26 na 27 września nieznani sprawcy ukradli... uliczne latarnie solarne ustawione wzdłuż drogi od stacji kolejowej PKP Okęcie w kierunku ulicy Kłobuckiej. To te same, o które mieszkańcy walczyli przez kilka lat. Dzielnica zgłosiła kradzież na policję.

  Tylko przez rok mieszkańcy osiedli przy Kłobuckiej mogli po zmroku czuć się bezpiecznie, idąc na stację PKP Okęcie. Drogę oświetlały im wysokie latarnie sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Były to lampy autonomiczne, wyposażone w akumulatory gromadzące energię z paneli słonecznych. Kosztowały 41,5 tys. złotych.

  Kilka dni temu lampy padły łupem złodziei. Jak udało się nam ustalić zostały skradzione w nocy z 26 na 27 września około godziny 4:00. Zgaśnięcie świateł zanotował wówczas kolejowy monitoring pobliskiej stacji Okęcie.

  - To wielka strata. Dla kogoś to może były zwykłe latarnie, ale dla mieszkańców stanowiły poczucie bezpieczeństwa. Teraz znów jest absolutnie ciemno, a wokół chaszcze - mówi Paweł Nowocień ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów, który walczy o poprawę infrastruktury na Zielonym Ursynowie.

  O zaistniałej sytuacji mieszkańcy poinformowali dzielnicę, a ta zgłosiła sprawę na policję. - Mam nadzieję, że monitoring PKP oraz budynku archiwum Instytutu Pamięci Narodowej pomoże ustalić sprawców i odzyskać latarnie - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Jeśli latarnie wkrótce się nie odnajdą konieczne będzie postawienie nowych. Brak oświetlenia drogi na stację nie zachęca bowiem do korzystania z dogodnego połączania kolejowego do centrum Warszawy. A ci, którzy pomimo tego muszą dojeżdżać do szkoły lub pracy pociągiem na jakiś czas powinni uzbroić się w latarki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~GardzęKłobucką 8 miesiąc temuocena: 50% 

   Na 100% dziadostwo z Kłobuckiej pożyczyło na wieczne nieoddanie. Pytanie gdzie teraz latarnie będą świecić - w Rzeszowie? Lublinie ? Czy na terenie innego zadupia

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 7 miesiąc temu

   Nie martw się. W Rzeszowie nie potrzebują takich latarni. Akurat tam są one zbędne. Szukałbym raczej w Warszawie lub w powiatach okolicznych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 2 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Tak to jest jak słoiki tylko tu mieszkają i nic kompletnie nie widzą nie dbają o Warszawę tylko daj daj, żądają Bóg wie czego a nawet podatków nie płacą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Szok! Ale, ale nic nowego pod słońcem. W Królikarni w latach 90-tych ukradli zabytkowe latarnie i być może postawili je gdzieś , gdzie mieszkają .......???? , natomiast w Królikarni postawili obrzydliwe model- PRL , latarnie rtęciowe- jarzeniowe , które szpecą ten piękny zakątek do dziś. Nie wiem, czy Muzeum Narodowe zarządza tym obiektem , czy miasto , ale jakoś nie zauważają tego skandalicznego dysonansu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agata73 4 miesiąc temuocena: 85% 

   Ktoś sobie posesję pięknie oświetli za friko. Niestety, jeśli coś jest niepodłączone do sieci elektrycznej, to jest bardzo łatwe do kradzieży .. a cóż to jest wyjęcie słupka z ziemi. A Kłobucka .. hm, to nie był nigdy tzw. "dobry adres" - sąsiedztwo zakładu karnego spowodowało moim zdaniem, że po okolicy kręcą się dziwni ludzie, być może właśnie odwiedzający to miejsce. Wiem, bo kiedyś skusiłam się na oglądanie na Kłobuckiej nowo wybudowanych mieszkań, ale jak rozejrzałam się bardzo uważnie, po okolicy to mi od ten pomysł od razu przeszedł. Pozostaje mieć nadzieję, że jest tam monitoring, a takie słupki nie szpilka i w końcu złapią złodziei. Kolejne potwierdzenie że w Polsce pewnych pomysłów (skądinąd słusznych) nie należy realizować, Szkoda.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 3 miesiąc temuocena: 91% 

   Ktoś to musi kupić, lub wydał zlecenie - znajdą się. Nawet pocięte na kawałki. - wówczas to 10 lat pierdla, lub 30 lat społecznej pracy po 12 godzin dziennie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 2 miesiąc temuocena: 77% 

   Że się tak nieśmiało spytam... Skoro toto było autonomiczne, czyli niepodłączone do sieci elektrycznej a co za tym idzie - łatwe do skradnięcia, to czy ktoś tego przypadkiem nie ubezpieczył? Bo jeśli tak, to problem z głowy. A jeśli nie, to warto by się zastanowić, kto o takim ubezpieczeniu "zapomniał".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 miesiąc temuocena: 79% 

   Gdyby były zwykłe, za 10 tys zł., to świeciłyby dla pożytku mieszkańców a tak kicha. Gratulacje dla pomysłodawcy, ale nie tego złego co by na dobre nie wyszło, hi, hi, żadnej gwarancji, serwisu, miodzio.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3183 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020