REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2022, 17:55 komentarzy 57

  (FB/JacekBiega/Google Maps)

  Ursynowski sklep ze... zwyżką cen dla zwolenników PiS. To pomysł przedsiębiorcy, który ma dość pochwał w stronę partii rządzącej i krzywdzącego go "Polskiego Ładu". - Dlaczego mam pomagać osobom, które stoją za krzywdzącymi mnie przekonaniami? - zastanawia się właściciel punktu.

  "Polski Ład" powoduje, że zwolennikom PiS doliczamy 50% do wartości zakupów. W tym celu należy powiadomić obsługę przed rozpoczęciem zakupów

  - głosi kartka umieszczona na drzwiach sklepu dla biegaczy “Jacek Biega” przy ul. Okaryny. 

  To pomysł właściciela sklepu Jacka Gardenera, o którym jako pierwsza napisała "Gazeta Stołeczna".

  Przedsiębiorca jest już zmęczony pomysłami rządu i zachwytami nad partią rządzącą, podczas gdy stale traci na jej decyzjach. Pan Jacek tłumaczy nam, że "jest demokracja i PiS może rządzić na swój sposób". Nie musi się jednak z tym zgadzać, ani o tym słuchać. Dlatego postanowił zawalczyć o “święty spokój”. - Jeszcze mam do tego prawo! - mówi.

  Zasada jest prosta - sklep dla biegaczy to nie miejsce na polityczne debaty. Jednak nie wszyscy klienci pana Jacka głosujący na PiS to rozumieli.

  Ci, co mnie znają, wiedzą, jakie mam poglądy, nie kryję się z nimi, i mnie omijają. Ale zdarzają się osoby, które na siłę chcą mnie namawiać do swoich przekonań. Ja nie wydzwaniam do ludzi z PiS i ich nie oceniam - przekonuje właściciel sklepu.

  Pochwały i pogróżki

  Znajomi i stali klienci sklepu już zdążyli pogratulować panu Jackowi odwagi. Sam jednak nie postrzega swojego działania w ten sposób.

  - Nie czuję, żebym zrobił coś odważnego. Chciałem zwyczajnie zwrócić uwagę, żeby osoby o innych poglądach tutaj nie przychodziły. To jak ja, będąc zawodnikiem, sam wybieram imprezy, na które idę. Są takie, na których chcę być, i takie, które omijam. Chodzi o to, by pracować w przyjemnej atmosferze - mówi Jacek Gardener.

  Pomysł pana Jacka spotkał się z niezadowoleniem zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy zorganizowali zmasowany atak na przedsiębiorcę w mediach społecznościowych. Oceny w serwisie Google poszybowały w dół. Pojawia się coraz więcej negatywnych opinii. Nie brakuje też telefonów czy smsów z pogróżkami. 

  - To tylko pokazuje poziom osób, które stoją po drugiej stronie. To nie jest sklep spożywczy, gdzie kupuje się artykuły pierwszej potrzeby. Do mnie przychodzi się po specjalistyczną wiedzę, którą zdobyłem przez lata. Dlaczego mam pomagać osobom, które stoją za krzywdzącymi dla mnie przekonaniami? - komentuje Jacek Gardener.

  Nie tylko "Polski Ład"

  Ze strony krytyków padają zarzuty, że pan Jacek wziął pieniądze z tarczy antykryzysowej, a więc pieniądze publiczne i nie może dyskryminować osób o innych poglądach. 

  - Prowadzę sklep, był lockdown. Pieniądze te wziąłem na utrzymanie pracownika. Jeśli ktoś wyrzuca mi takie rzeczy, to znaczy, że kompletnie nie zna się na prowadzeniu biznesu - stwierdza właściciel sklepu.

  Decyzja o wywieszeniu kartki nie była wywołana jedynie "Polskim Ładem". - Chodzi o kwestie, które trwają się już od kilku lat. Obawiam się tego, co się dzieje w Polsce. Teraz jeszcze sprawa Pegasusa, inwigilacji. Zaraz może wyjść pan Ziobro i powiedzieć, że jest tak i tak. Ale co ja mam zrobić? Właśnie ta kartka pokazuje moje obawy - przekonuje pan Jacek.

  - Nic nie zmienimy na siłę, musi jeszcze minąć trochę czasu. Ale czuję, że dobrze zrobiłem, wywieszając tę kartkę - podsumowuje właściciel sklepu “Jacek Biega”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 281

  • 165
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 62
   BRAK SŁÓW

  57Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Laura 57 3 miesiące temuocena: 56% 

   Nie interesują mnie poglądy polityczne sprzedawców!! Mogą mieć dowolne. Ta tania manifestacja tego człowieka jest żałosna i świadczy o jego dziecinnym podejściu do rzeczywistości!! Nie chodzi mi o to, że on nie lubi PiSu, bo gdyby zachował się tak w czasie rządów każdej innej formacji politycznej, moje zdanie o jego zachowaniu byłoby takie samo!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek RATTUS 56 3 miesiące temuocena: 91% 

   Ludzie Kochani, co Wy piszecie? Czy zastanawiacie się nad tym? Daliście sobie zrobić sieczkę z waszych mózgów! Wasz tok myślenia prowadzi do Wojny domowej! Nie dajmy się dzielić na Polaków PiS i Polaków Ko lub innych tego typu wariantów, bo niedługo będziemy dzielić wszystko, WSZYSTKO! MOŻE Polskę podzielmy na pół, po zachodniej stronie Ko i im sprzyjające ugrupowania a po wszchodniej PiS i sprzyjające ugrupowania? W swoim podejściu i rozumowaniu Pan Jacek daje temu otwarta furtkę. Szanujmy się nawzajem, nie patrzmy co politycy nam serwują, miejmy swój rozum i bądźmy Narodem, Polskim Narodem jako jedno Społeczeństwo. Politycy dzisiaj są jutro ich nie będzie a My co, dalej będziemy wieszać kartki, że zwolennikom np Holownia 2050, nie sprzedajemy, albo doliczamy 50%? Co się z Nami stało, to chyba nie dzieje się naprawdę? Proszę nie komentujcie mojej wypowiedzi, tylko zadajcie sobie w duchu to samo pytanie, co się z Nami dzieje, do czego to wszystko prowadzi? Do wojny bratobójczej? Pzdr.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kopik 55 3 miesiące temuocena: 30% 

   Idąc dalej zwolennicy PO i opozycji powinni płacić o 50% wyższe podatki. W tym ten pan

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tty 54 3 miesiące temuocena: 33% 

   W ten sposób to co niektórzy mogą się przyczepić ale lepiej jest dać cenę plus 100'procent i wtedy dla przeciwników PiS jest rabat 50 procent. I wtedY będzie ok.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stary z Natolina 53 3 miesiące temuocena: 66% 

   I tak większość zwolenników PiS nie będzie nigdy klientami tego sklepu (dla uprawiających sport i rekreację) , bo siedzą przed telewizorami wpatrzeni w propagandowe "dzieła" z Woronicza, oczywiście z wypiekami na przaśnych (bynajmniej nie od uprawiania sportu) twarzach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~semini 52 3 miesiące temuocena: 62% 

   Wiekszosc wyborcow PiSu z Nowego Ladu rozumie gora 5% . Kartka na sklepie pokazuje jak udalo sie podzielic polskie spoleczenstwo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 51 3 miesiące temuocena: 60% 

   z tymi 5% to grubo przesadzone

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szary człowiek 50 3 miesiące temuocena: 40% 

   No tak, czego to się nie robi dla reklamy... Ja i tak nie zamierzałem kupować w tym sklepie, więc moja chata z kraja. A skoro pan ma prywatny biznes, to spokojnie może sobie taką kartkę wywieszać - jego sprawa, że ogranicza sobie liczbę klientów. Podobnie jak drukarza, który nie chciał drukować plakatów gejom. Jedyny warunek - prywatna firma.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szary człowiek 49 3 miesiące temuocena: 67% 

   Hmmm, skąd te minusy? Czyżby minusujący uważali, że pan nie może takiej kartki wywiesić? Rany, nie myślałem, że będę minusowany na forum ursynowskim.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 48 3 miesiące temuocena: 100% 

   tu nie nadazysz, jak bys na koncu napisal "precz z pasami w lesie kabackim" to bys pewnie mial same plusy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 47 3 miesiące temuocena: 75% 

   Ogólny wniosek z poniższych kometarzy mam taki, że najwięcej postów napisali pisowcy ale żaden sensowny argument nie padł i ocena czytelników jest dla tych postów masakrująca. Serce roście

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 46 3 miesiące temuocena: 71% 

   @nick_znik - jedna korekta - nie pisowcy, tylko płatne pisowskie trolle, których coraz więcej na tym forum, bo jest to tolerowane przez redakcję. Nauczyli się już pisać z różnych IP, ale to nadal ta sama fabryka trolli, z tym samym przekazem dnia, działająca na zlecenie tej samej osoby.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 45 3 miesiące temuocena: 25% 

   To też, nicku, jedynie Twoja ocena. Pomijam posty typowo hejterskie, których tu być nie powinno. Ocena świadczy jedynie o emocjonalnym nastawieniu czytających do danego komentarza/komentującego. Tylko tyle. Wielokrotnie to można zaobserwować. No chyba, ze konto masz tu od wczoraj... To zrozumiem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 44 3 miesiące temuocena: 35% 

   Nie wolno robić takich rzeczy, niezależnie od poglądów., bo to po prostu dyskryminacja. Pewnego dnia może rządzić partia, którą popiera ten pan - i co wtedy, wprowadzamy dodatkową opłatę dla niego? I piszę to wszystko jako osoba nieprzepadająca za PiS-em. Pewne rzeczy są po prostu złe.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 43 3 miesiące temuocena: 68% 

   Twój komentarz to dyskryminacja tego człowieka. Wg tego co napisałeś nie można nikogo dyskryminować. Paradoks.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 42 3 miesiące temuocena: 38% 

   Każdy ma prawo wyboru, PiS wygrał bo wyborcy tak chcieli. Nie można dyskryminować wyborców PiS tylko dlatego, że głosowali i dalej chcą głosować na tą partię. Taka mowa nienawiść nie prowadzi do niczego dobrego. Mam nadzieję, że sprawie przyjrzy się Ośrodek Monitowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wszyscy na tym świecie jesteśmy równi i nie życzę sobie na naszym pięknym osiedlu segregacji partyjnej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbbb 41 3 miesiące temuocena: 74% 

   w świetle codziennych informacji na temat kolejnych inwigilowanych osób uczciwość wyborów stoi pod znakiem zapytania. Pisiory wygrały wybory bo podsłuchiwali przeciwników politycznych. A ten Pan ma prawo obsługiwać kogo chce, jak chce i kiedy chce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 40 3 miesiące temuocena: 69% 

   ten Pan nauczył się tego z wiadomości tvpis, tam nie ma mowy nienawiści? litości

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~..... 39 3 miesiące temuocena: 25% 

   Poleciał po bandzie :D Biorąc kasę z tarczy gdzie podatnicy wszystkich poglądów się zrzucają. A teraz dorzuca tylko dla jednych podwyżkę. Gdzie w zasadzie PiS+PO=PSL itp. Każda partia bawi się nami. Im nas więcej z kłuci tym lepiej manipulować społeczeństwem. Dlatego wyjechałem z PL i czasem tylko pacze :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TikTak 38 3 miesiące temuocena: 81% 

   Ale on sam też w podatkach się zrzucił. To dobrze że wyjechałeś. Tylko dziwne, że siedząc za granicą dalej patrzysz co się tu dzieje. Tęsknota? Ps. Ortografia!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 37 3 miesiące temuocena: 34% 

   To jest dyskryminacja. Każdy ma konstytucyjne prawo do przekonań politycznych. Jeśli ktoś tak postępuje, łamie konstytucję, a to już jest karalne. Za taką informację właściciel sklepu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej (jeśli oczywiście nie jest to fake). I co dalej? "Tylko dla KO"? Zupełnie jak "Nür fur Deutsche" za niemieckiej okupacji...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yogin 36 3 miesiące temuocena: 75% 

   Myślę, że nie buty do biegania to nie jest istnienie konstytucyjnego prawa do czegokolwiek. Po prostu idziesz tam gdzie masz ochotę. A że pan sprzedający ceni swój spokój, to w czym problem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 48 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zero 35 3 miesiące temuocena: 81% 

   nieśmiało chciałbym zauważyć, że twój minister sprawiedliwości sam cisnął na wyrok uniewinniający sprzedawcę który odmówił sprzedaży towarzystwu od LGBT.... więc czemu krzyczysz teraz dyskryminacja gdy ktoś ciebie tak samo potraktował ? Zgodnie z wyrokiem, ma prawo nie obsłużyć ;) Ziobro tak chciał...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 46 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~masz problem z rozumem 34 3 miesiące temuocena: 29% 

   Koleś, a po pracy biegasz na manifestacje z banerem „wolność , równość i braterstwo”?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 33 3 miesiące temuocena: 40% 

   Pan sprzedający ceni swój spokój... To chyba teza postawiona na głowie. Sprawa jest oczywiście dęta, pod publiczkę i dla rozgłosu. Wiadomo, jakiej partii sprzyja Ursynów. Więc to jest dla zdobycia rozgłosu i popularności. Na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie by tej kartki nie powiesił, bo oznaczałoby to 100% straty. Ceni swój spokój... Czyli co, klient wchodzi i od progu jest pytany o poglądy polityczne? Jakoś nie kojarzę, żeby w jakimkolwiek sklepie czy punkcie usługowym obsługa naciskała mnie na zadeklarowanie poparcia dla konkretnej partii. Czyli jednak dla rozgłosu... ;-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbbbb 32 3 miesiące temuocena: 83% 

   yyy tak z ciekawości spytam... możesz Paulo podać jakąś podstawę prawną? Cokolwiek góra 2-3 paragrafy. Może obsługiwać kogo chce. Ma prawo powiesić kartkę "tylko dla ludzi z zielonymi włosami i bez zębów" Tak samo jak jest selekcja przed wejściem do klubu. Jak Cię nie chcą wpuścić bo jesteś w dresie to też opowiadasz bzdury o konstytucji. Poza tym KONSTYTUCJA jej zapisy i poszanowanie to coś co w tym kraju zostało sprowadzone do książeczki do poczytanie w wc a jej zapisy są dla rządzących warte tyle co obietnice Matołusza

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad_ 31 3 miesiące temuocena: 82% 

   @Jaro - nie zrozumiałeś chyba artykułu. Chodzi o to, by wyznawcy PiS po prostu nie zachwycali się jak to im dobrze. Jak ktoś chce się zachwycać i rzeczywiście mówi jak to dobrze mu teraz za panowania obecnej ekipy, to stać go by zapłacić więcej o 50% - niech więc płaci, przecież dla niego to nie jest problem. Sprzedawca sam nie pyta o sympatie polityczne ale umożliwia pochwalenie się nieprzytomnie szczęśliwemu z dobrobytu zwolennikowi PiS z tego faktu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 30 3 miesiące temuocena: 36% 

   Drogi Sąsiedzie, Ty też nie zrozumiałeś. Proponuję mały eksperyment: zamień w komunikacie słowa "zwolennikom PiS-u" na "gejom", "Żydom", "muzułmanom". Co byś nie napisał dalej, efekt murowany. O tym właśnie mówi przywołany wyrok sądu. Nie możesz tak układać cennika usług. Kropka. Nawet na "swoim". Wiem, że ciężko oderwać się od kontekstu, ale to pomaga w trzeźwej ocenie. Faktów. Polecam. Pozdrawiam.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 29 3 miesiące temuocena: 38% 

   Rozumiem wszystko: zachwyty zwolenników określonej partii, jednocześnie przeciwników drugiej. To zrozumiałe. I głęboko ludzkie. Jednak do rzeczy: polecam Szanownemu Panu Jackowi i zachwyconym lekturę artykułu "Sąd uznał za winnego drukarza, który odmówił wykonania usługi organizacji LGBT" ze strony RPO. Zanim ktoś odpisze, naprawdę polecam szczegółowo się zapoznać, zrozumieć, przemyśleć... Nikogo nie atakuję, nikogo nie bronię. Jednak jeśli ktoś bierze się za świadczenie usług i nie rozumie pojęcia dyskryminacji... Oczywiście może trwać przy swoim uporze, jednak to może mieć cenę. To nie hejt, nie brak miłosierdzia, poglądy religijne zostawmy na boku. Fakty. Polecam trzymać się faktów. Sąd orzekł, że jednak nie można sobie swobodnie wybierać klientów. Nawet "na swoim". Kwestia tylko, czy taki klient zdecyduje się z tym coś zrobić...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 28 3 miesiące temuocena: 32% 

   Inna kwestia, że m.in. w związku z działaniami PiS (to moja interpretacja) mamy obecnie tak, że sąd (w mojej ocenie głupio i szkodliwie) orzekł też, że można przedstawiciela władzy nazwać debilem i być uniewinnionym. Można też pod adresem przeciwnika politycznego wykrzykiwać wulgaryzmy (sprawa "ośmiu gwiazdek")... Tylko kto orzeknie, wobec kogo można, a wobec kogo nie można? W kolejce czeka określenie, komu zafundowanie mordobicia jest ok, a komu nie... Ciekawi mnie tylko, kto i czym ten nasz naród poskleja i jako tako poskłada do kupy... PiS się skończy i przeminie, a podziały między ludźmi i tak będą. I obecny podział to wg mnie tylko po części "wina PiS-u". Ale to nie miejsce na takie dywagacje. Życzę zdrowia, nadziei i szacunku do siebie nawzajem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 27 3 miesiące temuocena: 50% 

   A co do pogróżek, to jest też karalne... Tylko kto się tym zajmie... U nas "na wierzchu" jest w przypadku takich "Frogów" i jemu podobnych... Kasa, układy, nepotyzm, kumoterstwo, ślepota tylko na jedno oko... Najgorsze, że PiS tego nie wymyślił. Owszem, podniósł do potęgi. I dlatego skończy w politycznym niebycie. Znamienne jest też to, że dziś z ludzi wychodzi prawdziwe "ja". Można się poznać. Bez udawania. Masa katolików okazuje się praktykującymi niewierzącymi, a z kolei te tłumy należące niegdyś do Solidarności, mające ją na ustach, okazują się zupełnie niesolidarni, gdy na horyzoncie pojawia się grubsza kasa. Ech, zebrało mi się dzisiaj... Dobranoc.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zero 26 3 miesiące temuocena: 81% 

   całe środowisko pisowe była oburzone tym wyrokiem (odrzuceniem w SN i skazaniem drukarza) no to teraz mogą poczuć na sobie jak to jest być tym nieobsługiwanym... i kurcze jednak im się nie podoba, i weź tu traf za takimi ? :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Centaur 25 3 miesiące temuocena: 15% 

   Nieźle Panie Jacku, to już kolejna pańska glośna akcja od czasu borsuka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lala 24 3 miesiące temuocena: 68% 

   Brawo. Pan Jacek zrobił jak chciał jego sklep i jego decyzja. Jak komuś nie pasuje to są sklepy gdzie można kupich taki asortyment jak u Pana Jacka. A fala negatywnych komentarzy świadczy o miłosierdziu ludzi dobrej zmiany. Rano do kościoła a po południu hejt , Brawo

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Centaur 23 3 miesiące temuocena: 27% 

   Do lemingów powoli dociera, ze drukarz jednak nie musi drukować plakatów, a jesli juz zechce to za cenę 50%+ dla pewnej grupy osób? A ja tez poprosze rachunki za prąd dla peowców i pisiorów wyższe o 60%, czyli cene uprawnień C02, pasi laluniu?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maly 22 3 miesiące temuocena: 80% 

   Centa ur jeżeli chcesz to możesz zmienić dostawce prądu a jak chcesz to możesz palić świeczki ale to będziesz płacił wyższe CO bo knot kopci

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pana wybór 21 3 miesiące temuocena: 24% 

   pan szkodzi sobie , tzn. swojej firemce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aligator 20 3 miesiące temuocena: 25% 

   może potrzebna pomoc psychoterapeuty

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krokodyl 19 3 miesiące temuocena: 78% 

   Też tak uważam. Tym wyznawcom PiS zdecydowanie należy się nie tylko konsultacja z psychoterapeutą, o której piszesz, ale kilka spotkań z jakimś ekonomistą czy doradcą podatkowym, który przede wszystkim wyjaśni im, że rząd nie rozdaje swoich pieniędzy bo swoich nie ma - on rozdaje co najwyżej nasze pieniądze czyli pieniądze podatników. Nic nie bierze się tu z niczego - najpierw ktoś musi zapłacić by było komuś co dać. A że transfery są głównie od pracowitych i przedsiębiorczych w kierunku tych mniej zaradnych czy bardziej leniwych - no cóż, taki mamy rząd, elektorat i kraj. Im większe rozdawnictwo teraz (często by kupić przychylność elektoratu) tym większe kłopoty na przyszłość, wyższe podatki i zagrożenia inflacyjne. Ale „biorców” zwykle to nie interesuje - dla nich liczy się tu i teraz i że „dajo”

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 49 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aligator 18 3 miesiące temuocena: 36% 

   drogi krokodylu świat nie jest albo czarny albo biały, czasami warto właczyć tryb samodzielne myślenie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 17 3 miesiące temuocena: 69% 

   drogi aligatorze, włączyłem i doszedłem do wniosku, że piszesz głupoty

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aligator 16 3 miesiące temuocena: 13% 

   nick znik możliwe, że w twoim wypadku tryb myślenie żadko używany i zacina się, spróbuj ponownie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad_ 15 3 miesiące temuocena: 86% 

   "żadko"? Serio, no tego się po tobie nie spodziewałem! Faktycznie włącz samodzielne myślenie. A nie, wróć! Jednak ze słownikiem ortograficznym jako wsparciem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 14 3 miesiące temuocena: 80% 

   Brawo!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a biegnij se do roboty! 13 3 miesiące temuocena: 30% 

   Jutro w rewanżu pan maszynista Mnietek nie wpuści tego trampkarza do metra.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krokodyl 12 3 miesiące temuocena: 81% 

   A nie widzisz tutaj różnicy jednak? Metro chyba nie jest prywatne? Jak przywołany przez Ciebie Pan Mietek zdecyduje się odejść z pracy i otworzyć własny biznes (tj. m.in. włożyć swoje pieniądze, ryzykować, podejmować decyzje itp) - to zgoda - będzie mógł być bardziej „decyzyjny”. Tu uważam, że przedsiębiorca powinien mieć większe prawa, w tym prawo do wymagania okazania paszportu covidowego i od klienta i od pracownika.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 42 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 11 3 miesiące temuocena: 22% 

   PiS to najlepsza partia w Polsce

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 74 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 10 3 miesiące temuocena: 76% 

   Chyba sekta

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 55 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 9 3 miesiące temuocena: 82% 

   Zgadzam się z analitykiem że to najlepsza partia, a w szczególności do dawania przykładu nieudacznictwa, złodziejstwa, kumoterstwa... długo by wyliczać. Mam nadzieję, choć w cuda nie wierzę, że wielu przedstawicieli dzisiejszej nomenklatory, za następnych rządów zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 8 3 miesiące temuocena: 80% 

   Jak im udowodnią, to niech siedzą. Taka kolej rzeczy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Komentarz 7 3 miesiące temuocena: 97% 

   XDDDDD

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad_ 6 3 miesiące temuocena: 79% 

   Brawo dla Pana Jacka. Będę dalej jego klientem. A to, że są pogróżki, smsy czy zmasowany atak w opiniach google? Skądś to znam też. Ale czego więcej można się spodziewać po elektoracie tej parii? Pogrożą, źle pożyczą a potem w niedzielę do kościółka... jakie to polskie...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 5 3 miesiące temuocena: 28% 

   Pan Jacek przytulił z pomocy publicznej przez 3 lata 85 koła, ale co tam...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 68 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad_ 4 3 miesiące temuocena: 81% 

   Pamiętaj, że rząd swoich pieniędzy nie rozdaje, tylko rozdaje nasze, m.in. z podatków. Swoich pieniędzy rząd nie ma. Jeśli ustanawia takie a nie inne programy pomocowe, zasiłki itp, to normalne jest, że ktoś kto się na nie kwalifikuje, pieniądze pobiera. Tym bardziej, gdy płaci podatki. Rząd jest jeden, więc póki co nie ma innej możliwości.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 62 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 3 3 miesiące temuocena: 81% 

   Najwyższa pora zacząć odróżniać rezurekcję od insurekcji, Legionisto.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 56 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbbbb 2 3 miesiące temuocena: 83% 

   a skąd info ile wziął? jesteś jego księgowym? typowo pisowskie brednie!!! kojarzysz słowo lockdown? Państwo zamknęło mu firmę (pominę że nielegalnie bo nie dopatrzyło wszystkich procedur i nie będę Ci tłumaczył zawiłości prawnych bo i tak ich nie ogarniesz) i odcięło od środków do życia. Nawet jeśli dostał tyle ile mówisz to wychodzi miesięcznie jakieś 2 300 czyli niecała pensja pracownika a gdzie reszka kosztów?? Chcesz się z nim zamienić ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TikTak 1 3 miesiące temuocena: 82% 

   @Legionista - a skąd te trzy lata? To już tak kłamią w tym TVPiS? Ja jak dobrze liczę to wychodzi mi, że pandemia trwa niecałe 2 lata, czyli ewentualna pomoc jeszcze nieco krócej. To jak Ci tam to tak wyszło?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4582 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022