Zwycięstwo na osłodę. KS Metro pewnie pokonuje gości z Augustowa

13:01, 21.03.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 13:17, 21.03.2022
Skomentuj Anna Klepaczko/LUMIKA/KS Metro Warszawa Anna Klepaczko/LUMIKA/KS Metro Warszawa

Po kilku przegranych kolejkach nadszedł czas na odkupienie. KS Metro pewnie zwycięża na własnym parkiecie z Centrum Augustów. Mimo to ursynowscy siatkarze już wcześniej musieli pożegnać się z marzeniami o awansie do I ligi.

Sobota w hali UCSiR na Dereniowej zapowiadała się gorąco. Ursynowskie KS Metro podejmowało na własnym parkiecie Centrum Augustów. Goście byli zdeterminowani, by odgryźć się za poprzednie przegrane spotkanie. Z kolei podopieczni Marcina Lubiejewskiego i Tomasza Walendzika po ostatniej serii niepowodzeń mieli spory apetyt na wygraną.

Już pierwszy set pokazał, że to drużyna z Ursynowa ma więcej do powiedzenia na parkiecie. Siatkarze Metra wypracowali sobie ogromną przewagę i rozgromili rywala 25:14. Nie inaczej było w drugim secie, który zakończył się 25:18. W trzecim i ostatnim secie rywale pokazali się już z nieco lepszej strony. Mimo tego ursynowscy siatkarze nie mieli zamiaru odpuszczać i zwyciężyli 25:20.

Zwycięstwo - chociaż w wielkim stylu - w ogólnym rozrachunku niewiele zmienia. Już przed spotkaniem z Centrum Augustów siatkarze z Ursynowa pożegnali się z marzeniami o awans do I ligi siatkówki. W walce liczyć się będą jedynie dwa najlepsze zespoły z grupy. Tymczasem drużyna z Ursynowa z 38 punktami na koncie zajmuje 4. miejsce w tabeli. Do wiceliderującej Arki Tempo Chełm siatkarzom Metra brakuje 10 punktów. Do pierwszego BAS Białystok aż 16. Zaś do końca rundy zasadniczej ekipie Metra pozostały tylko dwa mecze.

Jak w rollercoasterze

Z początku wszystko zapowiadało się znakomicie. Metro już zajmowało drugie miejsce w tabeli. Jednak po wspaniałej serii dziewięciu zwycięstw z rzędu ursynowscy siatkarze stanęli w szranki z Arką. Zakończyły się one przegraną 1:3, po której ursynowianie spadli na trzecią lokatę. Od tamtej pory ekipa z Dereniowej przez długi czas nie mogła wrócić do formy.

Kolejne spotkanie ze Spartą Grodzisk Mazowiecki również zakończyło się porażką 0:3. Metro ponownie spadło w tabeli. KS Metro, co prawda, nadal miało szanse na awans, ale już czysto matematyczne. Nadzieje pogrzebały przegrane z niekwestionowanym liderem grupy 2 - BAS Białystok - oraz z rywalem zza miedzy - MOS Wola Warszawa.

Sobotnie starcie z ekipą z Augustowa było pierwszym zwycięstwem Metra od ponad miesiąca. Teraz podopieczni trenerów Lubiejewskiego i Walendzika skupiają się na zajęciu jak najwyższego miejsca w tabeli oraz zakończeniu sezonu serią wygranych. Najbliższe spotkanie rozegrają 2 kwietnia na wyjeździe z drużyną UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski. Tydzień później na własnym parkiecie w ostatnim meczu rundy zasadniczej podejmą siatkarzy MMKS Lotnik Łęczyca.