REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2020, 11:01 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Sesje on-line odbywają się regularnie

  Sesje on-line odbywają się regularnie (FB/Samadhi)

  Siedzimy wygodnie w swoim domu, zwiedzając jednocześnie muzea, słuchając koncertów i oglądając spektakle – kultura naprawdę zapukała do naszych drzwi. Na dodatek instruktor jogi lub zumby, zagrzewa nas z ekranu komputera do porannych ćwiczeń. Życie w „domowej kwarantannie” może mieć też jasne strony.

  Kiedy okazało się, że izolacja i zamknięcie w czterech ścianach może się przedłużyć, artyści, sportowcy i instytucje kultury ruszyły ze wsparciem dla uziemionych w domach rodaków, oferując im rozmaite atrakcje on-line. Takich inicjatyw nie brakuje też na Ursynowie, szczególnie wśród trenerów jogi i fitnessu.

  Ruch w domu

  Wraz z rozwojem epidemii można obserwować ciekawe ruchy społeczne. Jedynym z nich są wspólne treningi on-line. Na spotkaniach z joginami jest aktywnych zazwyczaj ok. 60 osób. Kolejne szkoły zaczynają prowadzić takie zdalne lekcje na live'ach. Jest wśród nich „Joga Centrum Adama Bielewicza”, która na na co dzień prowadzi zajęcia na Koncertowej 8. Wczoraj poinformowała swoich uczniów, że wdraża się w przyspieszonym tempie w cyfrowy świat online.

  I choć wiemy że nie zastąpi to normalnych zajęć na sali, jest to najlepsze, co możemy obecnie zrobić. Tęsknimy za Wami, jak i Wy za nami. Dziękujemy za wiadomości od Was. Zapraszamy na zajęcia na nowej dla nas platformie Zoom

  - możemy przeczytać na profilu szkoły.

  Szkoła jogi Samadhi od kilku dni prowadzi już wirtualne zajęcia dla swoich sympatyków, którzy w ramach wdzięczności i wsprarcia dla instruktorów zaczęli spontanicznie wpłacać pieniądze po wspólnych ćwiczeniach.

  - Zajęcia są dla wszystkich i za free, ale będziemy wdzięczni za jakiekolwiek #wpłaty na nasze #konto lub odhaczanie na swoim karnecie Samadhi Joga okienka – piszą organizatorzy on-linowych sesji, które odbywają się codziennie na stronie szkoły.

  Także Arek Skrok – instruktor dance&fit, prowadzi na swojej grupie zajęcia. - Zaczynamy już od jutra dzikie pląsy. Na pierwszy ogień wjeżdżamy z Zumbą. W czwartek Salsation i piątek znowu Zumba. Wszystko zaczynamy od godz. 20:00! A dalej zobaczymy co i jak – zapowiada tancerz.

  Codzienne ćwiczenia na Facebooku pod hasłem "Rusz się z kanapy! Tu nie ma przerwy! Ćwicz bezpłatnie online!" organizuje też szkoła tańca Loocas Dance Center. Zajęcia są przeznaczone dla osób w różnym wieku. Start o godz. 18:30.

  A czym zająć dzieci?

  W sieci pojawia się też coraz więcej propozycji dla dzieci. Aby na chwilę oderwać je od ekranów komputerów i telewizorów warto skorzystać z darmowych audiobooków. Ich duże ilości udostępnił Empik, a także serwis Legimi. Alternatywą dla gier komputerowych i bajek, mogą być także przedstawienia teatralne, które można znaleźć na profilach różnych grup teatralnych z całej Polski. Teatr Groteska zaplanował od poniedziałku do piątku cykl „Złap Groteskę w sieci” podczas, którego dzieci będą mogły obejrzeć lekcje śpiewu, dykcji i ruchu scenicznego.

  A na Facebooku tworzy się coraz więcej grup tj. „Wieczorynka” i profili osób, które zadeklarowały się, że o stałej porze będą czytały lub opowiadały dzieciom bajki. Pojawiają się także pierwsze interaktywne zajęcia dla najmłodszych np. Domowy Misiowy Poranek.

  Warto odwiedzać też regularnie profil Centrum Nauki Kopernik, na którym – w ramach akcji #Kopernikwdomu – organizowane są wirtualne spacery oraz publikowane są różne doświadczenia, które dziecko może przeprowadzić samo w domu. Podobnie Mały Inżynier z Kulczyńskiego udostępnia na swojej stronie ciekawe materiały dla dzieci. A Matplaneta prowadzi zajęcia online.

  Nasz sąsiad – Służewiecki Dom Kultury, przygotował natomiast zajęcia ogólnorozwojowe, które odbywają się na żywo we wtorki i skierowane są do najmłodszych. Na stronie domu kultury można znaleźć informację o tym, jak przygotować się do zajęć.

  O kulturalnych atrakcjach w ramach akcji #Zostań w domu można przeczytać w naszym materiale "Domówka u Janusza Radka. Tysiąc osób z Ursynowa bawiło się z artystą!". Warto też zaglądać na profil Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów - partnera domówki - który ma zamieszczać informacje o kolejnych wirtualnych wydarzeniach skierowanych do mieszkańców Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nina 1 2 miesiące temu

   No własnie. Nawet nasze dzieci maja treningi za darmo. A mnie multisport karze płacić za karnet do klubu bo robią spotkania treningowe online z trenerami. Błagam! To kpina jak widać. W OK system zawiesili abonamenty klientom do odwołania epidemii. Tak sie uczciwie postepuje ze swoimi klientami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.343 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020