REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AW)

  Sedesy, wanny, meble porozrzucane na trawniku i na drodze - tak wygląda teren wokół śmietnika na Wasilkowskiego. Mieszkańcy twierdzą, że altanka jest za mała. Spółdzielnia "Imielin" tłumaczy, że nie może jej rozbudować z powodu braku miejsca. Pat trwa, a śmieci przybywa.

  Prawie w centrum Ursynowa, kilkadziesiąt metrów od al. KEN, będącej wizytówką dzielnicy, można zobaczyć obraz jak ze slamsów. Połamane szafki, brudne kanapy, stare wyposażenie łazienek, kartony, butelki i wszystko co już jest niepotrzebne leży na trawniku, a nawet drodze. Wszystkiemu winien jest za mały śmietnik, z którego korzystają lokatorzy bloków przy ul. Wasilkowskiego 4 i 6. 

  Wielokrotne prośby i e-maile do spółdzielni z prośbą o rozbudowanie altany, nie przyniosły żadnych rezultatów. Nadal sedesy, wanny umywalki, meble porozrzucane są na trawniku obok pomieszczenia na śmiecie, które w żaden sposób w swoich rozmiarach nie jest w stanie pomieścić takiej ilości poremontowych gabarytów.

  W minionym tygodniu ktoś nie doniósł szafki do trawnika i porzucił ją na miejscu postojowym, których i tak przy tym budynku jest jak na lekarstwo.  

  - napisała do nas pani Anna. 

  Śmietnik stoi na granicy terenu należącego do Spółdzielni Mieszkaniowo Budowlanej "Imielin" a tym należącym do wspólnoty mieszkaniowej "Pod Brzozami".

  - Jej członkowie nie zgodzili się, żeby na ich terenie rozbudować nasz śmietnik, a my mamy mało swojego miejsca żeby to zrobić. Jesteśmy ograniczeni przepisami. Z jednej strony jest jezdnia i droga pożarowa, której w żadnym wypadku nie można zmniejszyć, z drugiej śmietnik zewnętrzny nie może być za blisko budynku - tłumaczy Slawomir Siedlecki, administrator SBM "Imielin".

  Spółdzielnia zaproponowała mieszkańcom Wasilkowskiego 4 i 6 inne rozwiązanie - przeniesienie kontenerów do budynków i zainstalowanie w pomieszczeniach, w których byłyby gromadzone śmieci, odpowiednich filtrów. Mieszkańcy odmówili jednak, bojąc się smrodu i robactwa. 

  "Podrzucają nam śmieci"

  Lokatorzy z Wasilkowskiego twierdzą, że nie byłoby tak wielkiego problemu, gdyby nie... sąsiedzi z al. KEN, którzy mają podrzucać im swoje śmieci. Podejrzewają zwłaszcza najemców lokali użytkowych pobliskich budynków przy KEN 53, 55 i 55a.

  Spółdzielnia "Imielin" twierdzi, że także w tej sprawie interweniowała. - Dostaliśmy pismo od sąsiednich wspólnot, że nic takiego nie ma miejsca, że ich najemcy mają klucze do swoich śmietników i z nich korzystają - mówi Sławomir Siedlecki.

  Dla mieszkańców Wasilkowskiego liczą się realia, a te są takie, że pod oknami mają wielką masę śmieci.

  Trudno jest żyć w mieszkaniach, w większości z ciemnymi kuchniami, a przy takim śmietniku to jeszcze trudniejsze

  - żali się pani Anna.

  SBM "Imielin" obiecała nam, że wkrótce rozwiąże problem. Przeniesie większość zalegających śmieci przy Wasilkowskiego 6 do innych wiat na terenie osiedla. Odbiór śmieci wielkogabarytowych zaplanowany jest w spółdzielni na 20 sierpnia. Na razie nie ma pomysłu co zrobić, by śmieci zniknęły na stałe.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AndrzejSMB 16 ponad rok temuocena: 100% 

   "SBM "Imielin" obiecała nam, że wkrótce rozwiąże problem. Przeniesie większość zalegających śmieci przy Wasilkowskiego 6 do innych wiat na terenie osiedla. " Taa bo obok to śmieci się nie wylewają, rozwiązanie godne tej spółdzielni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skaj 15 ponad rok temuocena: 63% 

   Na zdjęciach w większości widoczne są stare meble . Gdyby właściciele zadali sobie odrobinę trudu i złożyli je przed wyniesieniem .........Ale po co ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ira 14 ponad rok temuocena: 90% 

   taki obraz śmietnika przy Wasilkowskiego 6 trw od 10lat .Ani prezes a za nim administrator nic nie robią. Trzeba zmienic prezesa i administratora to zacznie byc porzadek jak na innych spółdzielniech.Wszedzie mozna tylko tu NIE.Beton spółdzielninie radzi sobie ,dozorcy maja ciche przyzwolenie ,bo nic nie sprzataja wokół bloków.Jednym zdaniem KOSZMAR.To trzeba zmienic

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaEwa 13 ponad rok temuocena: 17% 

   A czy coś poza napisaniem tutaj zrobisz w kierunku tych zmian??? Bo „trzeba” to trochę mało...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rosalia 12 ponad rok temuocena: 100% 

   spółdzielnia "imielin" to porażka problem ze śmieciami nie występuje tylko przy Wasilewsiego, może rzeczwiście pora na zmiany w spółdzielni...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sówka 11 ponad rok temuocena: 100% 

   A zamówili wywóz gabarytów? Wg harmonogramu? Mebli nie wkłada się do śmietnika. A odpady remontowe wywozi się na własny koszt. Zamiast samemu się tym zająć to obciążają innych. Sąsiedzi wiedzą kto się wyprowadza albo zmienia meble.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wk..... 10 ponad rok temuocena: 94% 

   Poczekamy do następnego Walnego i odwołamy prezesa czas skruszyć spółdzielniany beton

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zz 9 ponad rok temuocena: 100% 

   kilka razy zwracałem uwagę mieszkańcom budynów KEN 53 i 55 że ten śmietnik nie należy do nich , jedna z osób tłumaczyła się tym że nie wzięła kluczy do swojego pomieszczenia w kórym gromadzi śmieci , innym razem pani z lokalu usługowego KEN 53 niosła stos opakowań do altany śmietnikowej przy Wasilkowskiego 6 ale po zwróceniu uwagi zawróciła, Inna sprawa że SMB Imielin nic nie robi żeby rozwiązac problem ale wladze tej sp-ni bardziej interesują się nowymi inwestycjami niż problemami mieszkańców

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 8 ponad rok temuocena: 67% 

   A biedni ludzie nie mają czym palić w piecach w Konstancinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mola 7 ponad rok temuocena: 82% 

   To jest przy wszystkich spółdzielniach odkąd gminy przejęły śmieci. Wcześniej jak same spółdzielnie podpisywały umowy na wywóz śmieci takich obrazków nie było. A teraz tylko Gmina potrafi podnosić opłaty a z wywozem to już niekoniecznie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec11 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Proszę przyjrzeć się lokatorom z budynku KEN 55A z najbliższej klatki od śmietnika, najlepiej monitoring zamontować lub ogrodzić siatką teren i zrobić kłódkę , problem moment zniknie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~info 5 ponad rok temuocena: 93% 

   pod budynek spółdzielni , pod okno prezesowi podstawić , może wtedy w altance będzie porządek

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Smieszne rozwiazanie zamiast sprobowac zamowic odbior smieci wielkogabarytowych na szybszy termin dla tego miejsca zabiora je i przewioza do innych altan. Moze juz lepiej bezposrednio gdzies dostarczyc... Pod moim blokiem nie ma miejsca w altanie na wielkie gabaryty, ludzie stawiaja je obok jest ich troche ale mi na razie nie pszeszkadzaja mimo to nie chce obcych smieci bo i na co mi one. Przeniesienie śmietnika z jednego miejsca i zrobienie drugiego smietnika...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Dokładnie tak ale Pan Siedlecki który od lat nie robi NIC mimo ze jest administratorem jak zawsze nie widzi rozwiązania dla sprawy bo nie pod jego oknem jest taki syf!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka 2 ponad rok temuocena: 50% 

   KEN 55a nie ma lokali użytkowych

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ALEKS755 1 ponad rok temuocena: 86% 

   Również trzeba dodać, że z w/w altanki śmietnikowej korzystają mieszkańcy bloku Wasilkowskiego 8.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3394 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020