REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 czerwca 2022, 11:40 komentarzy 1
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (SK)

  “Przedsiębiorcza” para z kradzieży zrobiła biznes. Swoją działalność prowadziła na Ursynowie i w Wilanowie. Łupem padały hulajnogi i rowery.

  Trzymanie rowerów i hulajnóg na klatkach schodowych nie jest najlepszym pomysłem. Przekonali się o tym mieszkańcy Ursynowa i Wilanowa, gdy ich pojazdy zaczęły znikać. Za kradzieżami stała 23-latka wraz z 33-letnim partnerem. 

  Para uczyniła sobie z kradzieży cudzego mienia cały biznes. Celowała w sprzęt warty kilka tysięcy złotych. Skradzione rowery i hulajnogi sprzedawała w komisach i lombardach. I tak sobie żyła do czasu, aż na ich trop wpadli wilanowscy mundurowi. Mężczyzna już wcześniej był znany policjantom za tego typu kradzieże. Jednak prym w ich wspólnym biznesie wiodła 23-latka.  

  - Przedsiębiorcza para kradła na zmianę. Ona miała na swoim koncie pięć rowerów i trzy hulajnogi. On dwa rowery i jedną hulajnogę, którą ukradli razem - mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Niezapowiedziane odwiedziny

  Wilanowscy kryminalni zaczęli zbierać dowody przeciwko parze. Gdy już uzbierali, odwiedzili podejrzewanych w ich mieszkaniu na Mokotowie. 23-latka i 33-latek nie kryli zdziwienia, widząc policjantów w swoich progach. Rozmawiać jednak z mundurowymi nie chcieli.

  - Kobieta nieco się rozgadała, kiedy funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu hulajnogę skradzioną dzień wcześniej na Ursynowie oraz pochodzący z przestępstwa rower o wartości około 6 tys. złotych - relacjonuje podkom. Koniuszy.

  23-latka próbowała jeszcze się ratować. Tłumaczyła policjantom, że jej partner oba pojazdy kupił. Mężczyzna nie miał jednak nic do dodania. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

  Kryminalni znaleźli jeszcze jeden rower i jedną hulajnogę, które sprzedano w lombardzie. Oba jednoślady udało się odzyskać. Natomiast para usłyszała zarzuty kradzieży, a 33-latek dodatkowo paserstwa. Kobieta przyznała się do przestępstw. Obojgu grozi do 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.366 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022