REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Apacz)

  Sosny, świerki, jodły. Drzewka cięte i w doniczkach. Jak co roku wybór świątecznych drzewek jest ogromny. Która będzie najtrwalsza i co zrobić z drzewkiem po świętach? O tym rozmawialiśmy dziś ze sprzedawcami choinek na Ursynowie.

  Według handlowców, najlepszym i najtrwalszym drzewkiem wśród ciętych choinek będzie jodła.

  - W ogrzewanych mieszkaniach postoi nawet trzy tygodnie pod warunkiem, że będzie miała dostęp do wody.  W dodatku jodła nie jest kłująca. Niestety jest najdroższym świątecznym drzewkiem. W zależności od wysokości, za jodłę zapłacimy od 150 do 220 złotych – mówi jeden ze sprzedawców.

  Jodłę można kupić także w doniczce. Za małe drzewko zapłacimy od 100 do 120 złotych za sztukę.

  Tańszą lecz wyjątkowo kłującą alternatywą dla jodły jest świerk. Ten także sprzedaje się jako drzewko cięte lub w doniczce.

  - Za świerk cięty zapłacimy od 40 do 100 złotych – tu cena także jest zależna od wysokości drzewka. Świerk w doniczce to koszt od 50 do 70 złotych. Nasze drzewka są dobrze ukorzenione, więc po świętach można je zasadzić w ogródku. Należy tylko pamiętać, że przed zasadzeniem drzewka należy zakwasić ziemię – tłumaczy sprzedawca.

  Oprócz jodeł czy świerków na stoiskach z choinkami można także trafić na sosny. Charakteryzują się one długimi kolcami.

  - Sosna także długo postoi, ale przede wszystkim będzie pięknie pachniała, bo ma w sobie dużo żywicy – wyjaśnia nasz rozmówca.

  Osoby, które handlują choinkami muszą udokumentować źródło pochodzenia choinek. O tym świadczyć może faktura zakupu lub asygnata. Legalność choinek sprawdzać będą strażnicy miejscy, ale i my jako klienci możemy zażądać od sprzedawcy przedstawienia stosownego dokumentu.

  A co zrobić z choinką po świętach?

  Jak co roku w dzielnicy pojawi się punkt odbioru choinek podczas akcji „Ciepło z natury”. Choinki będzie można oddać przy urzędzie dzielnicy Ursynów 15 stycznia. Odebrane choinki trafią do elektrociepłowni jako ekologiczne paliwo - zamienione zostaną w energię cieplną, a ta wróci do nas w postaci ciepła w kaloryferach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4635 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022