REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021, 11:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ekologiczna żywność to produkty spożywcze pochodzące z certyfikowanych gospodarstw rolniczych. Zarówno ekologiczna uprawa roślin, jak i zrównoważona hodowla zwierząt ma na względzie współpracę z naturą i stosowanie się do jej rytmu. Dlaczego żywność ekologiczna jest zdrowsza?

  Żywność ekologiczna – jak powstaje?

  Fundamentem życia w zgodzie z naturą jest spożywanie ekologicznej żywności. Eko żywność jest wytwarzana w certyfikowanych gospodarstwach rolnych. Podstawą zrównoważonej produkcji rolnej jest przestrzeganie rytmu natury i nieprzyspieszenie naturalnych procesów wzrostu i dojrzewania roślin, czy hodowli zwierząt. W gospodarstwach rolniczych o ekologicznym profilu nie wytwarza się żywności modyfikowanej genetycznie. Modyfikacje genów stosowane są w celu poprawy wyglądu, smaku czy odporności na działanie chorób i szkodników.  

  • Ekologiczna uprawa roślin opiera się o dojrzewanie na słońcu, w naturalnym ekosystemie bez użycia pestycydów i herbicydów. Składniki odżywcze pochodzą z naturalnych, żyznych gleb i czystych wód gruntowych. Nie stosuje się nawozów sztucznych ani chemii rolnej. 
  • Ekologiczna hodowla zwierząt wymaga zapewnienia odpowiednich warunków życia jak najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska. Zwierzęta mają dostęp do świeżego powietrza, spożywają naturalne dary ziemi lub pasze bez dodatków środków stymulujących apetyt, hormonów wzrostu i chemii weterynaryjnej.

  Każdy z etapów produkcji rolnej, przechowywania transportu i przetwórstwa podlega kontroli i wymaga stosowania się do określonych procedur ustanowionych prawnie. Tylko produkt, który spełnia wszystkie normy wyznaczone ustawą, może być oznaczony jako żywność ekologiczna. 

  Zalety ekologicznej produkcji rolnej niosą ze sobą nie tylko szereg korzyści zdrowotnych, ale także przyczyniają się do szeroko pojętej troski o środowisko naturalne. Wyeliminowanie chemii rolnej, środków ochrony roślin, sztucznych nawozów gwarantuje czystość gleb i wód gruntowych. 

  Ekologiczna żywność – czym się wyróżnia?

  Żywność ekologiczna ma wyższą jakość biologiczną, zawiera więcej witamin i minerałów, niż produkty spożywcze wytwarzane w konwencjonalny sposób. Kluczowa jest niższa zawartość substancji szkodliwych i metali ciężkich. 

  W związku z tym żywność pochodzenia ekologicznego posiada ogromny potencjał odżywczy i prozdrowotny. Nie bez powodu jest traktowana jako bezpieczna i dlatego zaleca się jej stosowanie w żywieniu niemowląt, kobiet ciężarnych i w okresie laktacji.

  Dlaczego warto kupować żywność ekologiczną:

  •     zawiera więcej witamin i minerałów;
  •     zawiera pełnowartościowe białko, węglowodany i lepszy profil tłuszczowy;
  •     nie zawiera modyfikacji genetycznych;
  •     nie zawiera pestycydów, herbicydów oraz pozostałości chemii rolnej;
  •     nie zawiera azotanów i azotynów;
  •     jest pozbawiona metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, arsen i kadm.

  Bardzo ważną kwestią ideologiczną jest fakt, że ekologiczna produkcja rolna opiera się o zasady, które mają odniesienie do poszanowania jakości życia zwierząt hodowlanych i zapewniania jak najlepszych warunków zbliżonych do naturalnego ekosystemu tzw. chów ekologiczny. 

  Żywność ekologiczna – dlaczego zyskuje coraz większe zainteresowanie?

  Życie w zgodzie z naturą to trend mający coraz większe grono zwolenników. W erze nowoczesnych technologii, łatwego dostępu do żywności, sklepów wypełnionych przetworzonymi, tanimi produktami, nie zawsze łatwo zauważyć te proste i często dużo lepsze dla zdrowia rozwiązania. 

  Zmiana dotychczasowych nawyków na ekologiczne powinna odbywać się metodą małych kroków. Przejście na ekologiczną żywność to jeden z elementów. Czasami takie działania jak założenie własnego warzywnika w ogródku, segregowanie śmieci, czy stworzenie własnej roboty płynu do czyszczenia okien mogą rozpocząć zdrowe życie, w harmonii z naturą. Zajrzyj o oferty sklepu ekologicznego foodsbyann.pl i odkrywaj nowe produkty, które mogą wprowadzić Cię na ścieżkę ekologicznego trybu życia.

  Artykuł załadowany: 0.2406 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021