REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  27
  września
  Niedziela
  godzina 10:00

  27 września br. o godz. 12.00 w Kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Warszawy, władz miasta i jego mieszkańców. Zapraszamy też na Targ Regionalny z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami, podczas którego zagra Kapela Mazowiecka. 

  Uroczysta msza święta odbędzie się w południe w Kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni). Koncelebrowana będzie przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego. W trakcie mszy oprawę artystyczną zapewni Chór Militaria.

  Ze względu na okres pandemii COVID-19 i bezpieczeństwo uczestników, w tym roku nie jest przewidziana kontynuacja uroczystości przed pomnikiem bł. Władysława z Gielniowa. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli złożyć wieńce i wiązanki z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U z 2020 r. poz. 964 z późn. zmianami) oraz aktualnymi wytycznymi sanitarnymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Głównego Inspektora Sanitarnego.

  W Parku Przy Bażantarni, w godzinach 10.00 – 18.00  odbędzie się Targ Regionalny z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami, w trakcie którego wesoło i skocznie przygrywać będzie Kapela Mazowiecka.

  Targ Regionalny realizowany będzie w rygorze obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Wstęp tylko dla osób:

  • z zakrytymi ustami i nosem (trzeba posiadać własną maseczkę i nosić ją przez cały czas przebywania na terenie Targu)
  • po zdezynfekowaniu rąk.

  O Kapeli Mazowieckiej: Kapela Mazowiecka prezentuje muzyczne tradycje Mazowsza Północnego i Wschodniego. Grając na instrumentach takich jak: skrzypce, klarnet, bas, sekund, baraban, bębenek obręczowy, trąbka i gitara, ilustruje muzyczne oraz taneczne bogactwo tych regionów.

  Grupa stara się zachować nieprzetworzone, naturalne brzmienie instrumentów używanych w dawnej muzyce wiejskiej. Nie należy traktować muzyki zespołu jako rekonstrukcji, ale jako sposób świadomego odczytania dawnej muzyki współcześnie, zgodnie z własną wrażliwością, emocjonalnością i estetyką. Kapela istnieje od ponad 20 lat i w tym czasie grała w różnych składach ale zawsze jej liderem był Bartosz Niedźwiedzki – skrzypek ludowy, pochodzący z rodziny o tradycjach muzykanckich.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0777 sekundy
  do góry strony