REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  12
  listopada
  Niedziela
  godzina 18:00
  miejsce Dom Sztuki SMB „Jary”, ul. Wiolinowa 14
  bilety Wstęp wolny: obowiązują karty wstępu

  TYDZIEŃ SENIORA NA URSYNOWIE

  W niedzielę, 12 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na projekcję filmu Halka (Polska 1930) w reż. Konstantego Meglickiego w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Patronem medialnym imprez w ramach TYGODNIA SENIORA NA URSYNOWIE jest portal haloursynow.pl 

  Pokaz niedawno zrekonstruowanej cyfrowo ekranizacji Halki – opery Stanisława Moniuszki z librettem Włodzimierza Wolskiego. Film – pierwotnie niemy – został w 1932 roku udźwiękowiony.

  Janusz Odrowąż, panicz z dworu, rozkochuje w sobie piękną wiejską dziewczynę, Halkę, wnuczkę młynarza, która odtrąca górala Jontka, starającego się o jej rękę. Kiedy o romansie Janusza z chłopką dowiaduje się jego matka, robi wszystko, by zapobiec mezaliansowi.

  Przed projekcją Karolina Cwilis (sopran) i Tomasz Madej (tenor), przy akompaniamencie pianistki Moniki Kolasińskiej, zaśpiewają arie z opery Halka, a historyk kina red. Stanisław Janicki wygłosi słowo wstępne do filmu.

  Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Dom Sztuki SMB „Jary”, ul. Wiolinowa 14

  Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 8 listopada od godz. 18.00

  Szczegóły: tel. 22 643 79 35, www.domsztuki.art.pl

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0621 sekundy
  do góry strony