REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  15
  września
  Niedziela
  godzina 18:00
  miejsce Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6
  bilety bezpłatne karty wstępu

  Inauguracja Roku Kulturalnego to wyjątkowe święto kultury, z udziałem ludzi sztuki oraz wybitnych i cenionych polskich artystów. To ważne wydarzenie w naszej dzielnicy i jednocześnie gratka dla miłośników teatru, sztuki i muzyki. W programie tegorocznej Inauguracji nie zapomniano o patronach artystycznych 2019 roku, tzn. o Stanisławie Moniuszce i Krzysztofie Komedzie. Inauguracja trwać będzie 4 dni, od 12. do 15. września.

  15 września (niedziela) godz. 18.00, WIDOWISKO OPEROWE z okazji Roku Stanisława Moniuszki, STRASZNY DWÓR – MONIUSZKO, Teatr Muzyczny Arte Creatura. Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin od 11.09 od godz. 18.00

  Wystąpią: Hanna – Ewelina Wiśniecka, Jadwiga – Paulina Łysikowska, Stefan – Jarosław Wewióra, Zbigniew– Adrian Janus, Miecznik – Aleksander Bardasow, Skołuba – Jakub Szmidt, Cześnikowa – Ewa Banasiak, Maciej – Adam Żaak, Damazy – Tomasz Świerczek.

  Śpiewakom będzie towarzyszyć zespół kameralny Teatru Muzycznego Arte Creatura.

  Z okazji Roku Stanisława Moniuszki z przyjemnością przedstawiamy Państwu propozycję reżyserowanego koncertu, podczas którego wykonane zostaną arie, duety i wybrane sceny z jednej z najbardziej znanych i cenionych oper Stanisława Moniuszki Straszny Dwór. Ciągłe zdrowie tylko cieszy i praca, do której, jako jedynej prawdziwej bieżących klęsk pocieszycielki, wróciłem z zapałem po długim wypoczynku…
  Tak pisał Moniuszko do przyjaciela, pochylając się na powrót nad rozpoczętym w 1861 roku rękopisem Strasznego dworu. Wstrząśnięty klęską powstania styczniowego, kompozytor stworzył dzieło ku pokrzepieniu serc, na wzór Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.041 sekundy
  do góry strony