REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  15
  września
  Środa
  godzina 20:00
  bilety Wstęp wolny

  Zapraszamy na interesujące wydarzenia w ramach tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego (IRK). Cykl wydarzeń jest tradycyjnie bardzo bogaty i potrwa 11 dni - od 9 do 19 wrzesnia. W ramach tegorocznych obchodów zapraszamy także na Inaugurację Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” (17-19 września).

  Inauguracja Roku Kulturalnego to wyjątkowe święto w naszej dzielnicy, to możliwość obcowania z ludźmi sztuki, wybitnymi i cenionych polskimi artystami, a także z ich dziełami. To będzie w sumie 11 dni wspaniałych wydarzeń dla dzieci i dorosłych: spektakle, filmy, a także wystawa i wykład. To także inauguracja Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”.

  W ramach tegorocznej Inauguracji zapraszamy na koncertowy wieczór z Księżniczką Czardasza w SMB Imielin, spektakl teatralny dla dzieci w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów oraz dwa spektakle dla dorosłych - "Mężczyzna do wzięcia" w Natolińskim Ośrodku Kultury oraz komedia „Freda i Zuza” w Domu Sztuki. Będzie też coś dla miłośników kina. W sumie dwa filmy: jeden dla dzieci - „Lessie, wróć!” i drugi dla dorosłych - „Dawno temu w Hollywood”, a także koncert André Rieu na ekranie. Fani malarstwa też znajdą coś dla siebie. W Domu Kultury Stokłosy będzie można zobaczyć wystawę malarstwa Maszy Wysockiej – Kapustiny, a w Ursynotece wysłuchać wykładu o historii malarzy i obrazów „Od Giotta do Tycjana”.

  Poniżej szczegółowe nformacje o programie, zasadach, terminach i miejscach dystrybucji bezpłatnych kart wstępu:  

  André Rieu - koncert na ekranie
  9 września (czwartek), godz. 19.00, Multikino (al. KEN 60).
  Wejściówki do odbioru 7 września (wtorek), od godz. 17.00, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). 

  Wielki powrót Maestra i jego Orkiestry Johanna Straussa. Ulubione hity w najciekawszych fragmentach koncertów w Sydney, Bukareszcie, Meksyku, Istambule i Nowym Jorku zebrane zostały we wzruszającym filmie. Podziwiać będzie można także takie gwiazdy, jak Mirusia Louwerse, Carmen Monarcha, Carla Maffioletti, Kimmy Skota, Lou Bega i duet Los Del Río.

  „Znowu razem” to nowy kinowy koncert, w którym holenderski król walca zawarł ulubione fragmenty ze swoich wcześniejszych show. Wiele z tych magicznych utworów nie było dotąd pokazywanych w kinach. W trakcie koncertu Pierre Rieu porozmawia ze swoim tatą o tym, jak przeżyli ostatni rok. Będzie to na pewno poruszająca rozmowa. Będziecie też zaproszeni za kulisy oraz na specjalne przyjęcie.
  -----------------------------------

  Wystawa malarstwa Maszy Wysockiej – Kapustiny
  10 września (piątek), godz. 18.00, Dom Kultury Stokłosy (ul. Lachman 5).

  Wystawa została zatytułowana "I tak dobrze, i tak dobrze". W Galerii U będzie można zobaczyć przede wszystkim malarstwo sztalugowe oraz grafiki. Malarstwo Maszy Wysockiej – Kapustiny charakteryzuje się głębią barw i kontrowersyjną nonszalancją w podejściu do formy. Wizualny wydźwięk jej obrazów jest przesycony nostalgią i niepokojem. Jej obrazy przedstawiają nie tylko konkretne tematy opisane tytułem, ale przede wszystkim snują emocjonalną i osobistą opowieści, której możemy być świadkami.  

  Autorka (ur. w 1980 roku w Krasnodarze), pochodzi z rodziny artystycznej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa. Miała wiele wystaw indywidualnych i brała udział w wystawach zbiorowych. Maluje w różnych technikach, wykonuje płaskorzeźby w korze, obrazki z kolorowego szkła wypalane na ceramice, marionetki oraz biżuterię.
  Wystawa jej prac będzie można oglądać do 16.10.2021 roku.
  ---------------------------------

  Koncertowy wieczór z Księżniczką Czardasza
  11 września (sobota), godz. 18.00, Dom Kultury SMB Imielin. 
  Wejściówki do odbioru 8 września, od godz. 16.00. 

  Pełne elegancji widowisko, w którym artyści Teatru Muzycznego Castello prezentują największe przeboje z operetki „Księżniczka Czardasza”. Dowcipna i pełna ciekawostek konferansjerka, która okrasza koncert, czyni go oryginalnym i lekkim w odbiorze, bez zbędnego nadęcia i nudy. Soliści co rusz porywają publiczność do wspólnego śpiewu i zabawy. Prezentują najwyższy kunszt wokalny i aktorski. Oprócz pięknych kreacji i scenicznego wdzięku soliści dysponują niesłychaną łatwością w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

  W rytm walczyka, Czardasz Sylvii, Jak bal to bal, Tak całkiem bez dziewczątek, Jakże mam Ci wytłumaczyć, Joj mama - to tylko niektóre pozycje z imponującego wachlarza arii i duetów, które artyści zaprezentują podczas koncertu. Wystąpią: Justyna Dyla – sopran, Monika Rajewska – sopran, Tomasz Białek – tenor, Dariusz Pietrzykowski – tenor oraz zespół muzyczny, dwie pary taneczne i konferansjer.
  ------------------------------------

  Pędrek Wyrzutek” - spektakl teatralny dla dzieci
  12 września (niedziela), godz. 11.00, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b). 
  Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: 22 125 56 02. 

  Przedstawienie powstało na motywach książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”. To mało znane arcydzieło literatury dziecięcej, seria pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat. Tytułowy bohater, Pędrek, przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest.
  Przedstawienie realizowane przez Fundację Scena Lubelska 30/32.
  --------------------------------

  "Mężczyzna do wzięcia" - spektakl dla dorosłych 
  12 września (niedziela), godz. 19:00, Natoliński Ośrodek Kultury (ul. Na Uboczu 3).
  Wejściówki do odbioru 8 września, od godz. 18.00.

  Komedia Jeremiego Przybory o tym, że warto wziąć życie w swoje ręce. Lata 60. XX wieku, Dzień Kobiet. Czterokrotny rozwodnik Xawery Rozłupski szykuje się na randkę, gdy w drzwiach mieszkania staje jego przełożona. Ta niespodziewana wizyta komplikuje plany bohatera na spędzenie miłego wieczoru. Widzom zaś dostarcza wielu powodów do śmiechu. 

  Ten subtelny, pełen niedosłowności tekst Jeremiego Przybory swoją premierę miał w 1977 roku w Teatrze Polskiego Radia, w reżyserii samego autora. Warto do niego wracać, ponieważ to subtelna i inteligentna rozrywka kryjąca się w mistrzowskim połączeniu akcentów żartobliwych i lirycznych. "Mistrzostwo zaś polega na tym, że nie widać szwów" – tak o twórczości Przybory pisała Wisława Szymborska. 

  Spektakl realizuje Teatr Kontrapunkt, opieka artystyczna: Zbigniew Bogdański,

  reżyseria: Monika Laskowska, obsada: Olga Fornalczyk, Marta Leszczyńska, Małgorzata Sokół, Katarzyna Wranka, Paweł Frąckiewicz/Marcin Gwiazda.
  ---------------------------------

  Freda i Zuza w Domu Sztuki 
  13 września (poniedziałek), godz. 19.00, Dom Sztuki (ul. Wiolinowa 14).
  Zaproszenia rozdawane będą w dniach 6 - 10 września. 

  To pełna zwrotów akcji komedia o odkrywaniu Internetu. W rolach głównych występują Lucyna Malec i Magdalena Wołłejko. Na spektakl w wykonaniu Teatru Za Daleki zapraszamy do Domu Sztuki. Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza - nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają Internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa! A w tle Mateusz - sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz - sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, zagubiona w dyskoncie spożywczym Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr o maślanych oczach. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, fascynująca i szalona, pełna niespodzianek, a może nawet miłości. Zabawne postacie, tryskające humorem dialogi - to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. Jej wcześniejsza sztuka „Klub Hipochondryków” stała się spektaklem kultowym i przez kilkanaście lat nie schodziła z afiszów teatralnych w całej Polsce.

  Obsada: Freda - Magdalena Wołłejko, Zuza - Lucyna Malec/ Magdalena Wójcik oraz gościnnie on-line: Mateusz - Tomasz Stockinger Tomasz - Paweł Wawrzecki Pani Malwina - Jolanta Wołłejko Becia - Elżbieta Zającówna Stanisław - Marek Siudym Piotr - Lesław Żurek głosu użyczyli: Gwiazda - Ewa Wencel Mąż - Roman Frankl.
  ------------------------------------------------

  „Od Giotta do Tycjana” - wykład prof. Krzysztofa Mrowcewicza 
  14 września (wtorek), godz. 19.00. Czytelnia Naukowa XIV, ul. Lachmana 5.

  Wykład inaugurujący nową serię odczytów popularnonaukowych, który wygłosi prof. Krzysztof Mrowcewicz. Będzie to kontynuacja jego cyklu “Od Giotta do Tycjana: historie malarzy, historie obrazów”, w którym przybliża słuchaczom postacie wybitnych malarzy i ich dzieła.
  -----------------------------------------------

  „Dawno temu w Hollywood” – kino plenerowe
  15 września (środa), godz. 20.00, teren przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

  Aktor Rick Dalton i jego przyjaciel kaskader powracają do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności.
  ---------------------------------------------

  „Lessie, wróć!” – film dla dzieci 
  16 września (czwartek), godz. 18.00, Multikino (al. KEN 60).
  Wejściówki do odbioru 13 września, od godz. 18.00, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61).  

  To historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0723 sekundy
  do góry strony