REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-02----20-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  23
  lutego
  Niedziela
  godzina 16:00
  bilety Wstęp wolny

  W cyklu TAM, GDZIE GRA MUZYKA, Dom Sztuki SMB „Jary” (ul. Wiolinowa 14) zaprasza na koncert dla dzieci pt. „Tańczy, tańczy słoń”. Wystąpią: Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas.

  Koncert ten jest przez samych wykonawców zwany także „Koncertem Afrykańskim”. Daje bowiem dużą dawkę pozytywnej, afrykańskiej, słonecznej energii. Podczas tego interaktywnego koncertu, połączonego z warsztatami muzycznymi, najmłodsi słuchacze będą tańczyć jak… afrykańskie słonie i – zgodnie z tamtejszą tradycją – grać na bębnach djembe. Nie tylko, bo również na kalimbie, balafonie i korze – afrykańskiej harfie.

  Dzieci nauczą się ponadto śpiewać afrykańskie piosenki „Simmamma ka” i „Tue Tue”, wysłuchają też autorskich utworów wykonawców koncertu – Agnieszki Zdziech i Piotra Brymasa – „Tańczy, tańczy słoń” oraz „Kto zamieszkał w baobabie”. Nie zabraknie opowieści o Senegalu i Gwinei, a na zakończenie wszyscy zagrają na jajeczkach i ukulele piosenkę „Moja Afryka to zegar”, która mówi o tym jak w Afryce płynie czas.

  Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, ma wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej z zakresu muzyki, z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest autorką licznych piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatką tańca i muzyki afrykańskiej.

  Piotr Brymas to mistrz gry na instrumentach perkusyjnych, przede wszystkim znakomity bębniarz. Autor opowiadań i wierszy dla dzieci, chętnie dzieli się wspomnieniami z dzieciństwa, które spędził w Afryce.

  Kontakt: tel. 22 643 79 35, www.domsztuki.art.pl

  Wstęp wolny.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.046 sekundy
  do góry strony