REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  30
  października
  Niedziela
  godzina 19:00 - 21:00
  miejsce kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. 
  organizator Dzielnica Ursynów
  bilety Wstęp wolny

  Zapraszamy na koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który odbędzie się w ramach V URSYNOWSKIEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ.

  Wystąpią  Bożenna Sawicka – dyrygent, Aneta Sienkiewicz - organy, Marcin Józef Kryński -organy.

  Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest jednym z najstarszych chórów akademickich w Polsce. Został utworzony w roku 1951 z inicjatywy studentów, entuzjastów śpiewu. Siedzibą Zespołu od początku jest barokowy Pałac Branickich, często nazywany „Wersalem Północy”. Zespół należy do kategorii chórów mieszanych, którego repertuar obejmuje utwory sakralne i świeckie od epoki renesansu po prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych. Chór wykonuje również dzieła oratoryjne i operowe, koncertując z zespołami symfonicznymi i kameralnymi zarówno z Polski jak i zagranicy.

  Od lat 70. regularnie współpracuje z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. Występował również z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Szczecińskiej, Kieleckiej, Lubelskiej, Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, Uniwersytetu w Louvain w Belgii, a także z Orchestre de Chambre de Geneve, Orkiestrą Symfoniczną Vita et Musica, Aarhus Symphony Orchestra (DK). 

  W swojej wieloletniej historii białostoccy medycy uczestniczyli w licznych, prestiżowych konkursach oraz festiwalach, zdobywając szereg nagród i wyróżnień. Koncertowali w wielu krajach europejskich: Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Watykanie, gdzie dostąpili zaszczytu oprawy muzycznej mszy świętej w Bazylice św. Piotra.

  Jako jedyny chór z Polski brali też udział w obchodach 50. rocznicy powstania Państwa Izrael. Od współpracy z Chórem UMB zaczynali swoje kariery uznani dzisiaj soliści: Agnieszka Zwierko, Małgorzata Walewska, Adam Zdunikowski i Robert Gierlach.

  W programie kompozycje m.in. M. Durufle`a i Maxa Regera.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0711 sekundy
  do góry strony