REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  22
  października
  Niedziela
  godzina 19:00
  miejsce Kościół pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17
  bilety Wstęp wolny

  W niedzielę, 22 października w ramach cyklu MUZYKA U ŚW. KATARZYNY zapraszamy na koncert z okazji 700-lecia lokacji Lublina pt. "Hebdomas czyli Pieśni o stworzeniu świata". Początek około godz. 19:00 (po mszy o godz. 18:00).

  Wykonawcy:
  Mateusz Adam Baryła – kontratenor
  Zespół Muzyki Dawnej „Alta”
  Agnieszka Szwajgier – kierownictwo artystyczne

  Znakomitą okazją do przypomnienia okrągłej rocznicy aktu lokacyjnego bardzo ważnego na mapie Polski miasta – Lublina, będzie koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Alta”.

  700 lat historii Lublina obfitowało w wiele wydarzeń historycznych, w tym o wielkim znaczeniu dla całej Polski, jak choćby podpisanie aktu Unii Lubelskiej. Wybór tego miasta na obrady i podpisanie tak doniosłego dokumentu nie był przypadkowy, bowiem w epoce renesansu Lublin był miastem zamożnym, w którym kwitła muzyka, architektura, a postacie takie jak poeta Sebastian Fabian Klonowic wpływały na losy miasta, zasiadając w jego radzie. Wydaje się, że Lublin miał wszelkie cechy renesansowej metropolii, co potwierdza wykonywana tam wtedy muzyka, która jest na wysokim europejskim poziomie. Wykonawcy koncertu zaprezentują zarówno pieśni Klonowica z jego cyklu o stworzeniu świata Hebdomas, jak i utwory lżejsze, tańce z XVI w. grane w Lublinie w czasach podpisywania Unii Lubelskiej.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0804 sekundy
  do góry strony