REKLAMAA-1-DZIELNICA-10-strategii
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  18
  listopada
  Sobota
  godzina 18:00
  miejsce Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3
  bilety Wstęp wolny: obowiązują karty wstępu

  TYDZIEŃ SENIORA NA URSYNOWIE

  W sobotę, 18 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na koncert pt. „Wodzirej warszawski, czyli dawnych wspomnień czar”. Patronem medialnym imprez w ramach TYGODNIA SENIORA NA URSYNOWIE jest portal haloursynow.pl 

  Program koncertu osnuty jest na historii życia i twórczości Zbigniewa Rymarza, który w tym roku obchodzi rocznicę 70 lat pracy artystycznej oraz kończy 90 lat.

  Wykonawcy:
  Zbigniew Rymarz oraz Beata Romanowska, Hanna Chmielewska, Marek Ravski, Chór Słodka Czwórka

  Pianista, kompozytor, reżyser, kolekcjoner wszystkiego, co związane z muzyką, filmem i teatrem. Chodząca encyklopedia polskiego kabaretu i przedwojennego kina. W latach 50. ubiegłego stulecia gwiazdor i współtwórca słynnego telewizyjnego teatrzyku dla dzieci „Wiolinek”. Wielki społecznik i działacz ZASP-u.

  Wsłuchując się w opowieści Zbigniewa Rymarza oraz przywoływane przez niego i innych artystów melodie, trudno oprzeć się urokowi dwudziestolecia międzywojennego. Warszawa przed wojną, choć o połowę mniejsza, zachwycała bowiem różnorodnością i wielokulturowością, które znalazły odzwierciedlenie na deskach niezliczonych scen i scenek. Na każdym niemal kroku spotykało się także kawiarnie – ich stałymi bywalcami byli artyści tacy jak Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna czy Tola Mankiewiczówna.

  Wyjątkową atmosferę opowieści z warszawskich ulic dopełnią piosenki i anegdoty o przedwojennych artystach. Zabrzmią m.in. zabawne i nieco zadziorne Trzymaj się ramy, Zgaś lampę, Nie jestem Ciebie wart, zalotne i przepełnione niewinnym flirtem Spotkamy się na Nowym Świecie, Cała przyjemność po mojej stronie, Warszawianki oraz wzruszające Warszawo ma… i Szczęśliwe niedziele.

  Natoliński Ośrodek Kultury
  ul. Na Uboczu 3

  Szczegóły: tel. 22 648 65 81, www.nok.art.pl.

  Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 15 listopada od godz. 18.00

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0436 sekundy
  do góry strony