REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  28
  marca
  Sobota
  godzina 09:00 - 14:00

  Klub Krewki Ursynów organizuje w sobotę, 28 marca w godza. 9:00-14:00 kolejną zbiórkę i zaprasza wszystkie zdrowe osóby, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną. Ambulans stanie na ratuszowym parkingu. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  - Każdy zostanie przebadany najpierw w namiocie, obowiązkowo sprawdzona zostanie temperatura ciała. Następnie, jeśli wszystko będzie dobrze, zostanie skierowany do krwiobusa. Apelujemy o odpowiedzialność i obecność tylko tych osób, które są przekonane, że są zdrowe - prosi Jacek Okraszewski, prezes Krewkiego Ursynowa. 

  Pobranie krwi nie grozi zakażeniem. Potrzebni są dawcy posiadający różne grupy krwi, choć najbardziej oczekiwana jest krew grupy 0 RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. 

  Przypominamy, że oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi zakażeniem koronawirusem. Oddawanie krwi nie szkodzi również zdrowiu. 

  W związku z epidemią podczas najbliższej zbiórki nie będzie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego do bazy Fundacji DKMS Polska oraz zbiórki plastikowych nakrętek przeznaczonych na rehabilitację dziesięcioletniej Oli Kamińskiej. Organizatorzy proszą też dawców o przychodzenie bez osób towarzyszących.

  A kolejne zbiórki Krewkiego Ursynowa zaplanowane są na: 25 kwietnia, 30 maja, 27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. 

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  Artykuł załadowany: 0.0547 sekundy
  do góry strony