REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  28
  czerwca
  Wtorek
  godzina 18:00
  28 czerwca godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr Anną Manicką - "Marc Chagall - zakochany artysta".
   
  Pięć rzeczy, które powinniście wiedzieć o Marcu Chagallu zanim wybierzecie się na spotkanie do Czytelni Naukowej przy Lachmana:
  • Matka była analfabetką, ojciec sprzedawał śledzie, jego miłością życia była - Bella Rosenfeld, którą poznał przypadkiem. Połączyło ich silne i trwałe uczucie. Nawet po śmierci ukochanej artysta wciąż ją malował i tworzył obrazy jej dedykowane. a on stał się jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku
  • Tak pisał o Belli w swojej autobiografii "My life":"... Jej milczenie jest moim, jej oczy są moje. To tak, jakby ona wiedziała wszystko o moim dzieciństwie, mojej teraźniejszości, mojej przyszłości, jakby widziała przeze mnie; jakby zawsze patrzyła na mnie".
  • W jego pracach miesza się surrealizm (na przykład unoszące się w powietrzu postaci), sztuka naiwna i impresjonizm, ale i tak największe wrażenie na oglądających jego obrazy robią kolory (szczególnie niebieski).
  • Jeśli całe życie nieuchronnie dobiega końca, pokolorujmy je barwami miłości i nadziei” Marc Chagall
  • W 2017 roku na jednej aukcji w Sotheby’s sprzedano dwa obrazy: „Les amoreux” z 1928 roku za 28,5 miliona dolarów i „Le grand cirque” z 1956 roku za 16 milionów dolarów.

  (foto: organizator spotkania)

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0884 sekundy
  do góry strony