REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  18
  maja
  Sobota
  godzina 19:00 - 01:00
  miejsce URSYNÓW
  bilety Wstęp wolny / zapisy na wybrane atrakcje

  18 maja, w godz. 19.00-1.00 zapraszamy na Noc Muzeów na Ursynowie 2019. Jak co roku, także tej nocy czeka na Was mnóstwo atrakcji!

  O godz. 19.00 do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach sprzed Urzędu Dzielnicy (al. KEN 61, stacja metra IMIELIN) ruszą 2 autobusy, tzw. Ogórki. W trakcie podróży mieszkańcy usłyszą od przewodnika miejskiego wiele ciekawostek o naszej dzielnicy. Na miejscu natomiast – zwiedzą magiczne miejsce, w którym znajdują się auta należące do znanych osób kultury i polityki, niepowtarzalne eksponaty, których wyprodukowano zaledwie kilka sztuk. Powrót przewidziany jest w godz. 22.30 – 23.00. Uwaga! Na tę atrakcję obowiązują wcześniejsze zapisy, które rozpoczną się 9 maja o godz. 11.00 i trwać będą do wyczerpania miejsc - telefonicznie 22 443 71 43 lub mailowo nocmuzeow@ursynow.pl. Zgłaszając się należy podać imię i nazwisko oraz nr telefonu, zapisanych zostanie 77 chętnych. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę! Jedna osoba może zapisać maksymalnie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci.

  NA TERENIE URSYNOWSKIEGO RATUSZA ZAPRASZAMY NA:
  - zwiedzanie obiektu (w tym salę ślubów) i zdjęcie w fotelu Burmistrza
  - gry w planszówki 
  - wystawę rysunku i malarstwa dzieci oraz młodzieży 

  Ponadto:

  • URSYNOWSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI udostępnia wszystkim chętnym halę „Hawajska” oraz Centrum Tenisa Stołowego (ul. Dereniowa 48, w godzinach 19.00 – 24.00); więcej szczegółów na www.ucsir.pl.
  • BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. J. U. NIEMCEWICZA zaprasza do URSYNOTEKI – MUZEUM (ul. Barwna 8) o godz. 18.00 na spotkanie „Grzegorz Nawrocki – dramaturg z Ursynowa” poświęcone związanemu z dzielnicą dziennikarzowi i dramaturgowi.
  • DZIELNICOWY OŚRODEK KULTURY (ul. Kajakowa 12b, godz. 19.00 – 20.30) zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po trzech wystawach: 
   w głównej przestrzeni – wystawa pod tytułem “Widoki”, podsumowująca 30-letnią twórczość Mariusza Pietronia w obszarze fotografii krajobrazowej;
   w galerii „Środek Tkaniny” – wystawa „Malowanie światłem” Bogumiły Klauder-Resler przedstawiająca swoisty pamiętnik miejsc i sytuacji zapisanych na jedwabiu;
   w galerii „Środek Komiksu” – komiksowy debiut na rynku skandynawskim Janusza Ordona – będzie to pierwsza i jedyna szansa zobaczenia albumu „Fantom – zagubione plemię” w języku polskim.
  • CENTRUM EUROPEJSKIE NATOLIN (ul. Nowoursynowska 84, godz. 21.00 – 1.00) tradycyjnie zaprasza na nocne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Natolinie z przewodnikiem. Wejście ostatniej grupy ok. godz. 0.30.
  • PARAFIA ŚW. KATARZYNY W WARSZAWIE (ul. Fosa 17, w godz. 19.00 – 1.00) zaprasza do zwiedzania z przewodnikiem miejskim najstarszej parafii na terenie Warszawy! Przeszło 780 lat historii oznaczonej ważnymi patriotycznymi wydarzeniami potęguje dzisiaj jej wyjątkowy klimat. Od godziny 19.00 goście zobaczą tzw. kościół dolny (katakumby), Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego, zabytkowy teren parafii, gdzie znajduje się m.in. plebania z ok. 1640 roku (nie jest udostępniana do zwiedzania) oraz autentyczną figurę Matki Bożej z Getta Warszawskiego.
  • SALEZJAŃSKI OŚRODEK MISYJNY (ul. Korowodu 20, godz. 21.00 – 1.00): wystawa misyjna to ponad 3 000 eksponatów! Podczas animacji muzealnej goście zostaną zabrani w podróż dookoła świata. W Ameryce Południowej wyruszą na wyprawę do amazońskiej dżungli. Odkryją indiańskie łuki i naszyjniki z nasion, piór i kości. W sercu Afryki ubiorą kolorową chitengę i poćwiczą noszenie na głowie kosza z liści palmowych. W Azji zobaczą ręcznie wykonane wachlarze i latające lampiony. W programie spotkanie z misjonarzem i wolontariuszami misyjnymi, projekcje filmów z krajów misyjnych, zwiedzanie wystawy misyjnej i egzotyczna przekąska.
  • Do CENTRUM EUROPEJSKIEGO NATOLIN oraz PARAFII ŚW. KATARZYNY dojeżdżać będzie w tę noc autobus bezpłatnej linii specjalnej – amerykański schoolbus. Ruszać on będzie sprzed Ratusza, a na trasie miejski przewodnik opowie ciekawostki o naszej Dzielnicy.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0612 sekundy
  do góry strony