REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  11
  maja
  Czwartek
  godzina 18:00
  miejsce Teren sąsiadujący z blokiem przy ul. Lasek Brzozowy 2
  bilety Wstęp wolny

  11 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie ,,Ogródka Sąsiedzkiego przy Lasku Brzozowym 2’’. Ogródek jest inicjatywą „oddolną”, polegającą na zagospodarowaniu terenu sąsiadującego z blokiem mieszkalnym przy ul. Lasek Brzozowy 2.

  Koncepcją Ogródka jest połączenie idei ogrodu użytkowego z pomysłem włączenia mieszkańców w proces urządzania otaczającej przestrzeni i dbania o nią. Projekt jest realizowany w ramach inicjatywy lokalnej – działania finansowanego ze środków m.st Warszawy.

  Jest to teren ogrodzony, udostępniony mieszkańcom przez Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Przy Metrze”. Istotą Ogródka jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności. Ogródek tworząc przestrzeń wspólną spełnia jednocześnie funkcję integracyjną i edukacyjną, promując zdrowy  styl życia. „Ogródek Sąsiedzki przy Lasku Brzozowym 2″ to przestrzeń relaksu i integracji. To miejsce dla sąsiadów chcących złapać trochę oddechu, rozłożyć koc, czy odpocząć na leżaku. To  miejsce dla każdego, strefa w której będą odbywały się nieodpłatne warsztaty dla osób w każdym wieku, miejsce, gdzie  będzie można uprawiać rośliny (kwiaty, zioła, warzywa). Prace mają charakter wieloetapowy – w  pierwszym etapie, przy wsparciu finansowym inicjatywy i zaangażowaniu mieszkańców, posadzono krzewy oraz postawiono  ławki i donice. Tak przygotowany teren stał się  podbudową do etapu drugiego, w trakcie którego mieszkańcy  posadzą trawy ozdobne, zioła i kwiaty.

  Otwarcie ,,Ogródka Sąsiedzkiego przy Lasku Brzozowym 2″:

  17.00 - teatrzyk plenerowy dla dzieci (Fundacja Razem przez Macierzyństwo)
  17.30 - animacje dla dzieci
  18.00 - oficjalne otwarcie Ogródka
  - warsztat ogrodniczy (finansuje Spółdzielnia  SM ,,Przy Metrze")
  - sadzenie roślin w ogródku
  - strefa zabawowa dla dzieci
  - malowanie buziek, modelowanie balonów
  - quiz z nagrodami (finansuje Fundacja Hereditas)

  Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0635 sekundy
  do góry strony