REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  15
  stycznia
  Środa
  godzina 17:15
  bilety Wstęp wolny

  Wydział Żywienia Człowieka SGGW zaprasza na wykład Wszechnicy Żywieniowej pt. Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? Wykład odbędzie się w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159c na Wydziale Żywienia Człowieka (zielono-biały budynek nr 32),  w auli II.

  Prelekcję wygłoszą: dr hab. Anna Harton Katedra Dietetyki, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka/Wydział Żywienia Człowieka, SGGW oraz dr hab. Joanna Myszkowska-Ryciak Katedra Dietetyki, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka/Wydział Żywienia Człowieka, SGGW.

  Kontynuując cykl naszych Wszechnicowych spotkań dotyczących układu pokarmowego człowieka i  jego wybranych, często występujących schorzeń, zapraszamy  Państwa na pierwszy w Nowym 2020 Roku wykład poświęcony diecie łatwostrawnej, która znajduje zastosowanie m.in. w dietoterapii omówionych wcześniej chorób przewodu pokarmowego np. choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanach zapalnych błony śluzowej żołądka.

  Podczas wykładu doświadczeni w poradnictwie żywieniowym i dietetycznym pracownicy naukowi Katedry Dietetyki  dr hab. Anna Harton i dr hab. Joanna Myszkowska-Ryciak szczegółowo omówią zasady oraz wskazania do stosowania diety łatwostrawnej, nazywanej również dietą lekkostrawną. Jest to prosta modyfikacja tzw. żywienia podstawowego czyli żywienia zdrowych osób, która zwykle obejmuje eliminację pewnych produktów spożywczych, potraw i/lub technik kulinarnych (sposobów przygotowywania potraw) w celu zmniejszenia zawartości błonnika w diecie. Celem stosowania tej diety jest odciążenie i ochrona przewodu pokarmowego przy jednoczesnym ułatwieniu trawienia i wchłaniania składników pokarmowych. Dieta łatwostrawna jest jedną z najczęściej wykorzystanych diet w warunkach szpitalnych, a sposób modyfikacji zależy od jednostki chorobowej, stanu zdrowia czy występujących dolegliwości pacjenta. Ma ona zastosowanie nie tylko w chorobach przewodu pokarmowego, ale też w stanach gorączkowych, w czasie rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych oraz u osób w podeszłym wieku czy u małych dzieci. Podczas wykładu, oprócz prezentacji samej diety łatwostrawnej, dodatkowo zostaną omówione jej rodzaje, w tym dieta z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego, dieta z ograniczeniem tłuszczu oraz dieta o zmodyfikowanej konsystencji.

  Wstęp wolny.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0831 sekundy
  do góry strony