REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  16
  lutego
  Niedziela
  godzina 19:00
  bilety obowiązują bezpłatne karty wstępu

  TEATR ZA DALEKI zaprasza do Domu Sztuki SMB „Jary” na spektakl dla dorosłych pt. „Nie lubię pana, Panie Fellini”. Wystąpi Małgorzata Bogdańska.

  Giulietta Masina (1921-1994) należała do najwybitniejszych aktorek włoskich. Prywatnie była przez 50 lat (1943-1993) żoną genialnego reżysera filmowego Federico Felliniego i to w jego dziełach, takich jak „La strada”, „Niebieski ptak”, „Noce Cabirii” (nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes), „Giulietta i duchy”, czy „Ginger i Fred”, stworzyła swoje najlepsze ekranowe kreacje.

  Monodram zatytułowany przekornie „Nie lubię pana, Panie Fellini” – z pozoru biograficzna opowieść o Masinie – jest w istocie uniwersalnym portretem kobiety wiernej, która zatraca się w miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.

  W monodramie Giuliettę Masinę gra Małgorzata Bogdańska, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1986). Artystka jest znana m.in. z seriali „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz” i „M jak miłość”. Grała także w dwóch filmach swego męża Marka Koterskiego – „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „7 uczuć”. I właśnie Marek Koterski – twórca także kultowych komedii „Nic śmiesznego”, czy „Dzień Świra”, wyreżyserował monodram „Nie lubię pana, Panie Fellini”, który z pewnością polubi publiczność Teatru Za Dalekiego.

  Kontakt: tel. 22 643 79 35, www.domsztuki.art.pl

  UWAGA: Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 12.02 od godz. 18.00.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  Artykuł załadowany: 0.0567 sekundy
  do góry strony