REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  27
  września
  Niedziela
  godzina 18:00
  bilety Wstęp bezpłatny - obowiązują wcześniejsze rezerwacje

  W niedzielę, 27 września Teatr Sceny Lubelska 30/32 zaprasza na spektakl „Róża ze Skaryszewskiej” współfinansowany przez urząd m.st. Warszawy. Początek o 18:00.

  "Róża ze Skaryszewskiej" - spektakl jest podróżą przez ożywiony album wspomnień mieszkańców kamienicy, którzy mieszkali na powojennej warszawskiej Pradze od roku 1945 aż do dziś. Budynek ten stoi w pobliżu Dworca Wschodniego, ważnej historycznej stacji kolejowej w Warszawie, a z drugiej strony w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego obozu przejściowego. To co wyróżnia spektakl spośród innych prezentacji o tematyce historycznej to nowoczesne podejście do tematu, śmiała forma scenograficzna opierająca się na powiększonych czarno-białych kolażach fotograficznych, dużo humorystycznych scen oraz narracyjna muzyka na żywo.

  Główna bohaterka spektaklu pani Róża Karwecka została wyróżniona nagrodą Ireny Sendlerowej dla Ludzi czyniących dobro (2018). Spektakl w 2019 roku otrzymał I WARSZAWSKĄ NAGRODĘ EDUKACJI KULTURALNEJ, jako świadectwo docenienia wysokiej wartości artystycznej i uznania za wybitne osiągnięcia w obszarze teatru autorskiego. 

  reżyser i scenograf: Dariusz Kunowski;
  muzyk: Henio Małolepszy;
  aktorzy: Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska i Agata Brzozowicz.

  27 września 2020 roku godz. 18:00 w DOK Ursynów
  Wstęp wolny - obowiązują wcześniejsze rezerwacje.


   

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0711 sekundy
  do góry strony