REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  2
  listopada
  Sobota
  godzina 10:30
  miejsce Tor Służewiec Oddział Wyścigi Konne Warszawa ul. Puławska 266  
  organizator Tor Służewiec
  bilety Strefa A 15 złotych Strefa B 5 złotych 
  Gonitwa na Torze Służewiec

  Gonitwa na Torze Służewiec (Andrzej Misiak/TS)

  W najbliższy weekend na Torze Wyścigów zobaczyć będzie można aż siedemnaście gonitw, osiem w sobote i dziewięć w niedziele.

  Żaden z przedstawicieli najmłodszych roczników nie został zapisany do zaplanowanych na najbliższą niedzielę gonitw porównawczych. Takiej sytuacji można było się spodziewać, ponieważ podczas poprzedniej dwudniówki trenerzy wystawili czołowe dwulatki do walki o Nagrody Mokotowską i Efforty, natomiast najlepsze trzyletnie araby polskiej hodowli rywalizowały o Nagrodę Sambora.

  Mimo nieobecności dwulatków bardzo ciekawie zapowiada się gonitwa o Nagrodę Criterium (1300 m, LR, kat. A, godz. 12.30). Rola faworyta przypadnie prawdopodobnie najwyżej notowanemu sprinterowi, trenowanemu przez Wojciecha Olkowskiego Starowi Pokerowi, który wraz z czeskim jeźdźcem Tomasem Lukáškiem tworzy trudny do pokonania duet. Blisko za nim finiszowały ostatnio Emperor Ajeez, Endorphin, Inheritor oraz Hard Work. Tym razem dystans jest o 300 m krótszy, a szanse rywali rosną na torze mocno elastycznym. Mimo słabszych ostatnich występów nie należy lekceważyć utalentowanego Just Fly i potrafiącego zaskoczyć rywali skutecznym finiszem Samareto. Wysoką formę osiągnęły Kalahari Dream oraz They Call Me Red. Wydaje się, że szczególnie ogiera stać na sprawienie niespodzianki.

  Pół godziny później na starcie staną 4-letnie i starsze araby, które powalczą o Nagrodę Porównawczą (kat. A, 2400 m). Starszy półbrat triumfatora biegu o Nagrodę Sambora Westima – Wares postara się utrzymać pasmo sukcesów rozpoczęte triumfem w Derby. Ostatnio najwięcej kłopotów sprawiła mu Netka, która biega na solidnym poziomie, ale trochę nieszczęśliwie. Wyraźnie tej dwójce w rywalizacji o Nagrodę Michałowa (2800 m) uległy szybki Safar, oaksistka Wielka Damira oraz pięcioletni Pirat. Zwłaszcza od tego ostatniego można oczekiwać poprawy, gdyż ma zdecydowanie większy potencjał niż zaprezentował poprzednio. Bez wątpienia równie utalentowany jest Master Bars, ale po przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił tylko raz i spisał się przeciętnie. Można się spodziewać, że tym razem będzie w lepszej formie. Udany sezon mają Manga, Ganima i Wasilew, jednak poprzeczka tym razem wydaje się ustawiona dla nich zbyt wysoko. Z kolei przeciętna Moonlight najprawdopodobniej podyktuje tempo i podobnie jak biegnąca do towarzystwa Netce Ananke ma najmniejsze szanse.

  Grupa sprinterów niezapisanych do Criterium stanie na starcie gonitwy o Nagrodę Dżudo (I gr., 1300 m). Wśród faworytów nie powinno zabraknąć zdecydowanie najbardziej doświadczonego Faghelaeda, który w pierwszej części sezonu rywalizował z czołówką. W świetnej formie są Sambor, Andy Cullen i Easy Go, jednak lekceważyć nie wolno także ostrego Pakera i lepszego na suchym torze Snowywhite’a. Wydaje się, że mniejsze szanse mają Finiszova oraz odnoszący sukcesy na niższym szczeblu Gotham.

  Wyrównana stawka dwulatków została zapisana do wyścigu o Nagrodę Calderona. Dystans 1200 m powinien być bardziej korzystny dla Cymbergaja, ale rozkręcające się klacze Tea i Jagiellonia z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Reszta także nie jest bez szans.

  W sobotnim biegu o Nagrodę Orli będą rywalizować trzyletnie klacze arabskie. Następnego dnia na starcie gonitwy o Nagrodę Sarmacji staną ich rówieśnicy oraz Edorma, którą trenerka postanowiła zapisać do gonitwy z ogierami. W obu wyścigach nie ma mocnych faworytów..

  Zapraszamy na Służewiec. Start do pierwszej gonitwy w sobotę o 11, w niedzielę o 10.30.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0294 sekundy
  do góry strony