REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  9
  listopada
  Sobota
  godzina 11:15
  miejsce Tor Służewiec Oddział Wyścigi Konne Warszawa ul. Puławska 266
  organizator Tor Służewiec
  bilety Strefa B: 5 złotych Strefa A: 15 złotych  
   Gonitwa na Torze Służewiec

  Gonitwa na Torze Służewiec (Tor Służewiec)

  W weekend na Torze Wyścigów Konnych zobaczymy siedemnaście gonitw. Pierwsze starty będzie można oglądać w sobotę o 11:15. W niedziele natomiast impreza zacznie się o 10:45.

  Najdłuższa gonitwa płaska dla koni pełnej krwi angielskiej o Nagrodę Sac-a-Papier (3200 m) odbędzie się w niedzielę o godz. 12.45. Pół godziny później arabskie trzylatki będą rywalizować o Nagrodę Czorta (2200 m).Najważniejszymi sobotnim wydarzeniami będą gonitwy o Nagrodę Zamknięcia Sezonu Płotowego (3000 m) oraz Sasanki (2000 m).

  Najdłuższy bieg sezonu dla folblutów zgromadził ciekawą stawkę. Po sukcesach we Wrocławiu w najwyższej kategorii sklasyfikowane są Invisible Dubai i Nechius. Nie jest to dla nich sprzyjająca okoliczność, ponieważ poniosą dodatkowe kilogramy za start grupę niżej, co na tak długim dystansie nie jest bez znaczenia. W formie są Simka (na zdjęciu), Dżingiel i Substantialcontact. Najmniej doświadczenia w stayerskich biegach ma ten ostatni, ale jeśli wytrzyma kondycyjnie, to może być groźny. Jednym z faworytów będzie zapewne również Hurricane Seven, który miał ostatnio więcej czasu na regenerację sił. Zagadkowe są: specjalizująca się w biegach płotowych Morfina (kondycji nie powinno jej zabraknąć) oraz Issachar, ponieważ ostatnio zaprezentował się zaskakująco słabo.

  Umiarkowanym faworytem biegu o Nagrodę Czorta będzie prawdopodobnie Faucon du Loup, mimo że w konfrontacji z najlepszymi arabami na torze nie zaistniał. Tym razem rywale nie są tak mocni, jednak nie należy przekreślać ich szans. Synowie Marvina El Samawiego, Tyl i Polis, oraz austriacki Nain z każdym startem spisują się lepiej. Nie wiadomo, czy są już gotowi na podjęcia walki na tym poziomie, ale nie można tego wykluczać. Bardziej doświadczone są Zlatan i Nicolas, których nie powinno zabraknąć w walce o czołowe miejsca. Muzahim potrafi narzucić bardzo surowe warunki, tyle że konkurenci są mocniejsi niż ostatnio. Jeszcze trudniejsze zadanie czeka solidnego, startującego po tygodniu Ceptona.

  Sobotnia rywalizacja trzyletnich klaczy arabskich o Nagrodę Sasanki (godz. 14.15) będzie miała zdecydowaną faworytkę – Esponnę. Jej konkurentki miały mało czasu na odpoczynek, gdyż w komplecie startowały tydzień wcześniej (N. Orli). Zdecydowanie najlepiej wypadła Gallada PS i to ona wydaje się główna rywalka Esponny. Epiona uległa w ub. niedzielę Galladzie o 3,5 dł., a pokonała Felinę o 1,25 i Echetę o 3.

  Rozpoczynający sobotni mityng wyścig o Nagrodę Zamknięcia Sezonu Płotowego (godz. 11.15) będzie ciekawym porównaniem możliwości trzylatków z końmi starszymi: Jutrzenką (w tym sezonie wystąpi po raz pierwszy na płotach), Ivo (wygrał już trzykrotnie w tej konkurencji, ale w Sopocie i we Wrocławiu) i Persei (jesienią jest w dobrej formie). Młodszą grupę reprezentować będą Seton i Assasin. Pierwszy wygrał w tym roku dwa biegi na wewnętrznej bieżni, a w ub. niedzielę gonitwę płaską. Assassin wydaje się słabszy choć jego niedawny płotowy debiut we Wrocławiu wypadł przyzwoicie.

  Nie rzuca na kolana obsada gonitwy o Nagrodę Łazienkowską (sobota, godz. 12.45). Zdecydowanie największe możliwości ma Myth of Malham, jednak po długiej przerwie spowodowanej kontuzją radzi sobie średnio. Ostatnio nie wytrzymał dystansu 2600 m. W formie są średnie Incinatus, Kyrene i Acre. Niezła we Wrocławiu Silver Star wystartuje po raz pierwszy na Służewcu. Stawkę uzupełnia nieźle radząca sobie na płotach Corelli.

  W niedzielę rozegrany zostanie jeszcze wyścig I grupy o Nagrodę Zenda (godz. 11.15). Mogły podobać się zwycięskie debiuty świetnego pochodzenia Selskpy oraz polskiego Underberga. W dobrym stylu wygrywały również Modraszek i Bedrulbudur. Rozkręcają się Lebensart, najbardziej doświadczona w tym towarzystwie Kaskaja oraz Djamaika. Zapowiada się bardzo ciekawy wyścig.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0663 sekundy
  do góry strony