REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  16
  listopada
  Sobota
  godzina 10:00
  miejsce Arena Ursynów, ul.Pileckiego 122
  organizator Polski Związek Wushu
  bilety Wstęp wolny

  W dniach od 16-go do 17-go listopada w hali Arena Ursynów w Warszawie, odbędzie się XVII Puchar Polski Wushu. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Wushu, kierowany przez prezesa Dariusza Piwowarskiego a na program dwudniowych zawodów złoży się wiele konkurencji i atrakcji związanych ze Sztukami Walki i to nie tylko chińskimi. Kibiców zapewne ucieszy wiadomość, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez limitów i opłat. 

  Polska jest coraz bardziej liczącą się nacją w rywalizacji wszystkich form Wushu i warto wspomnieć choćby brązowy medal MŚ, oraz Puchar Świata Sanda w 2012 roku w Chinach zdobyte przez Piotra Strusa - aktualnie zawodnika Kadry Polski i także zawodnika MMA występującego w największej polskiej i jednej z najbardziej liczących się organizacji Mieszanych Sztuk walki w Europie czyli KSW. Nie jest to jedyny sukces Związku, kadry czy zawodników. od lat Polska systematycznie krok po kroku zdobywa pozycję tak w tradycyjnych formach Wushu jak i w jego sportowej odmianie czyli Sanda.

  Po ostatnich niezwykle udanych Międzynarodowych MP Wushu, które miały miejsce pod koniec maja 2013 w Warszawie, to najbardziej prestiżowa impreza jaką organizuje i firmuje Polski Związek Wushu w 2013 roku. Warto wspomnieć także, że swoją obecnością poprzednie zawody zaszczycił sam Ambasador Chin, który niezwykle ciepło wyrażał się o imprezie jak i jej organizacji. Zapewne Puchar Polski zostanie przeprowadzony z jeszcze większym rozmachem a Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jian, także i tę imprezę objął honorowym patronatem.

  Na co mogą liczyć widzowie, którzy zdecydują się przyjść do hali Arena Ursynów? Jak informuje sam PZ Wushu: rozegrane zostaną cztery finały XVII Pucharu Polski w formule amatorskiej (w ochraniaczach) a wielu startujących w PP, będzie rywalizowało o kwalifikacje do kadry przygotowującej się do The World Games 2017 we Wrocławiu co zaostrzy maksymalnie konkurencję. 

  Kulminacją sobotniego wieczora 16-go listopada będą trzy zawodowe walki w formule Sanda z udziałem Łukasza Rajewskiego reprezentanta Polski na XII Mistrzostwach Świata Wushu w Kuala Lumpur 2013, który jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Wushu z 2008roku i wielokrotnym Mistrz Polski. 

  Także jego młodszy brat i wschodząca gwiazda Sanda Mateusz Rajewski jako reprezentant Polski na MŚ weźmie udział w jednym z atrakcyjnych superfight. Inni zawodnicy gali to Wiktor Brański - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, oraz doskonale znany warszawskiej publiczności - Konrad Bieńkowski utytułowany zawodnik i uczestnik MŚ w Hanoi 2005 roku i w Pekinie z 2007 roku. Początek finałów i zawodowej gali to sobota godzina 19.30.

  W programie gali znajdą się także pokazy Wushu w konkurencji form, w wykonaniu kadry narodowej. Wśród zawodników biorących udział w pokazach znajdą się He Xijing - trenerka kadry narodowej w konkurencji form sportowych i wielokrotna medalistka Mistrzostw Chin i trenerka reprezentacji Polski Wushu na XII Mistrzostwa Świata Wushu w Kula Lumpur. Kolejni to: Michał Frosik, Kacper Pałys - reprezentanci Polski na XII Mistrzostwa Świata Wushu. Beata Engel, Ewa Ciembroniewicz - srebrne medalistki Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Shiyan 2010. Bartosz Lubryczyński - zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012, oraz Gabriela Żmuda - złota medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012r.

  Dodatkowo podczas zawodów odbędzie się pokaz integracyjnej walki w szermierce na wózkach w wykonaniu wybitnych zawodników, członków kadry narodowej i reprezentacji paraolimpijskiej: Grzegorza Pluty - Mistrza Paraolimpijskiego Londyn 2012, Arkadiusza Jabłońskiego - srebrnego medalisty drużynowego z Mistrzostw Paraolimpijskich z Sydney oraz brązowego medalisty Paraolimpiady w Atlancie.

  Polski Związek Wushu gorąco zachęca do udziału w wydarzeniach i to zarówno fanów Sztuk Walki, kibiców sportu jak i zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy zechcą się zapoznać z chińską kulturą i chińskimi sztukami walki znanymi niegdyś jako Kung Fu a dziś znanymi pod nazwą Wushu. 

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0792 sekundy
  do góry strony