REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  12
  stycznia
  Sobota
  godzina 17:00
  miejsce Biblioteka na Zielonym Ursynowie, ul. 6 Sierpnia 23
  bilety Wstęp wolny

  12 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy na wieczór z piosenkami Jerzego Wasowskiego pt. TAJEMNICA.

  Występują:

  • Klementyna Umer - wokal
  • Konrad Wantrych – fortepian

  To będzie wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii, którego kompozycje najpiękniej współgrają z tekstami świetnych autorów. Jerzy Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które czasem miały szansę zaistnieć tylko przez jedną ulotną chwilę. Utwory te były pisane dla wielkich dam polskiej piosenki i teatru na potrzeby nierzadko jednorazowej audycji radiowej, spektaklu czy recitalu. Od tego czasu, często od premierowego wykonania, piosenki  te nieśmiało czekały na swoje ponowne odkrycie. Klementyna Umer postanowiła tchnąć w nie nowe życie i dać im szansę powrotu. Tak powstała płyta „Tajemnica”, która swoją oficjalną premierę miała w maju 2018 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem recenzentów i słuchaczy.

  Jerzy Wasowski jest autorem wszystkich kompozycji wieczoru, teksty natomiast wyszły spod pióra Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Joanny Kulmowej, Antoniego Marianowicza i Ludwika Górskiego.

  Klementyna Umer. Aktorka i wokalistka. Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze.

  W latach 2003-2017 współpracowała ze stołecznym Teatrem Rampa, zagrała tam kilkanaście premier; miała przyjemność pracować z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski. Lata 2013-2017 to też współpraca z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym grała w spektaklach „Bromba w sieci” (reż. Maciej Wojtyszko) i „Młynarski obowiązkowo!” (reż. Jacek Bończyk). Od listopada 2016 roku regularnie występuje w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Od lutego 2018 spektaklem „Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu” rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat. Fani dubbingu znają jej głos z wielu bajek, seriali telewizyjnych, filmów i gier komputerowych. Jej głos można usłyszeć również w polskich wersjach językowych programów telewizyjnych i oprawie kanałów radiowych.

  Konrad Wantrych – pianista, aranżer i kompozytor. Absolwent realizacji dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Współpracował z wykonującymi rocka progresywnego zespołami Believe i Mr. Gil, z którymi napisał i nagrał pięć albumów. Ostatni z nich, ‘The Warmest Sun in Winter’ otrzymał pozytywną recenzję na łamach opiniotwórczego magazynu Rolling Stone. Wraz z zespołami koncertował w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Zaaranżował, napisał i nagrał muzykę do wystawianych na deskach Teatru Polonia w Warszawie bajek muzycznych „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek” oraz „Jaś i Małgosia” w reżyserii Adama Biernackiego. Jest autorem aranżacji do spektaklu „TV Lab” w reżyserii Wojciecha Farugi, nagrodzonego główną nagrodą Nurtu Off na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0563 sekundy
  do góry strony