REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  15
  lipca
  Wtorek
  godzina 18:00
  miejsce Urząd Dzielnicy, al. KEN 61
  organizator Urząd Dzieclnicy
  bilety Wstęp wolny

  25 czerwca br. Urząd Dzielnicy Ursynów rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami nt. zagospodarowania przyszłego Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. W Ratuszu Dzielnicy Ursynów (Al. KEN 61, I piętro)  są dostępne plansze przedstawiające proponowane rozwiązania na terenie Parku. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do końca lipca br. 

  W ramach konsultacji 15 lipca o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie w sali im. J.U. Niemcewicza w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, na którym zostanie omówiona propozycja zagospodarowania terenu przyszłego Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

  Uwagi można zgłaszać do 31 lipca br. w formie mailowej na adres cichociemni@ursynow.pl lub w formie papierowej na adres Urzędu (Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Al. KEN 61, 02-777 Warszawa).

  Celem utworzenia Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej na przedpolu Lasu Kabackiego w rejonie ul. Rolnej (u podnóża tzw. Górki Trzech Szczytów) jest upamiętnienie bohaterskich polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej poprzez stworzenie unikalnego na skalę Polski parku miejskiego o charakterze historyczno-edukacyjnym i rekreacyjnym o niewielkim stopniu ingerencji w zastaną przyrodę. Ponadto celem utworzenia Parku jest utworzenie miejsca, w którym odwiedzający będą mogli doświadczyć emocji i wartości jakie przyświecały Cichociemnym w czasie szkolenia i po skoku do kraju.

  Miejsce to będzie gromadziło unikalne zbiory i eksponaty związane z Cichociemnymi prezentowane m.in. za pomocą technik multimedialnych.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0529 sekundy
  do góry strony