REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  13
  października
  Sobota
  godzina 18:00
  miejsce Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5
  bilety Wstęp wolny: obowiązują karty wstępu

  Już po raz czwarty Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Tydzień Seniora na Ursynowie, czyli cykl koncertów, pokazów filmowych, spektakli teatralnych oraz innych wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców Ursynowa. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 5 – 13 października.

  Wydarzenie:

  13 października (sobota), godz. 18.00, 
  RECITAL - NIEŚMIERTELNE PRZEBOJE KABARETU STARSZYCH PANÓW, 
  Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5. 
  Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Stokłosy od 10.10 od godz. 18.00.

  ARTUR GOTZ
  Dawid Ludkiewicz – piano
  Łukasz Jerzykowski – bas
  Pancho Campos – perkusja

  „Kabaret Starszych Panów – przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” to jedna z wielu płyt, które odkrywają na nowo dobrze znaną nam twórczość. Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski swój legendarny kabaret piosenki założyli dokładnie 60 lat temu! „Ten repertuar gdzieś istniał u mnie w domu. Bo moi rodzice też słuchali Kabaretu. Też Ewy Demarczyk i Wojciecha Młynarskiego. Ale jakoś wtedy wielkiej fascynacji tym kabaretem nie miałem. Bardziej interesowała mnie Piwnica Pod Baranami, takie cięższe klimaty. Potem będąc w szkole aktorskiej we Wrocławiu dostawałem też te piosenki do śpiewania, ale trochę marudziłem. Chyba nie rozumiałem jeszcze do końca tych tekstów i takiej satyry. I dopiero jak zacząłem robić swoje płyty właśnie w konwencji kabaretowo-satyrycznej, to zacząłem też włączać do koncertów piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Ale wtedy te aranżacje były bardziej jazzowe, zbliżone do oryginałów. No ale półtora roku temu w Australii graliśmy dużą trasę. Po koncercie zaczęliśmy trochę improwizować. I powstała taka szalona wersja elektroniczna. Publiczność trochę też skłoniła mnie do tego, żeby nagrać cały album. No i powstał album” – wspomina.
  W programie koncertu usłyszymy m.in: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Oraz kilka mniej znanych piosenek: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0685 sekundy
  do góry strony